No šodienas Rimi veikalos pircējiem pieejama jaunā kartupeļu raža

29. Jūnijs, 2012

Sākot ar šodienu, 29. jūniju, Rimi veikalos visā Latvijā iespējams iegādāties jauno Latvijā audzēto kartupeļu ražu, kuru piegādā kooperatīvā sabiedrība Mūsmāju dārzeņi.  Jaunie pašmāju kartupeļi maksā Ls 0.42 par kilogramu, tie ir nopērkami gan 1,5 kg iepakojumos, gan izsveramā veidā. Tāpat Rimi veikalos pircējiem jau pieejamas jaunās bietes ar lapām, sīpoli ar lokiem, kabači, kāposti, dilles un jaunie zirnīši. Savukārt lielākajos Rimi hipermāketos nopērkami arī jaunie brokoļi, to cena Ls 1.39 par kilogramu. Plānots, ka tuvāko nedēļu laikā Rimi plauktus papildinās vēl virkne vietējo saimniecību audzēto produktu.

“Salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad lietainā laika dēļ jaunā kartupeļu raža ir ienākusies divas nedēļas vēlāk. Ja pērn pirmos jaunos kartupeļus novācām jau pirms Līgo svētkiem, tad šogad tikai pēc Jāņiem. Lai arī ne tik labvēlīgo laikapstākļu dēļ jaunie kartupeļi ir nedaudz mazāki savos apmēros, taču tas nekādi nemaina to garšas īpašības. Tieši pretēji – jaunās ražas kartupeļi vienmēr ir īpaši savas izcilās garšas ziņā,” par jauno kartupeļu ražu stāsta dārzeņu audzētāju kooperatīva Mūsmāju dārzeņi valdes priekšsēdētāja Edīte Strazdiņa.

Latvijas iedzīvotāji uzskatāmi par izteiktiem kartupeļu cienītājiem. To apliecina arī fakts, ka pērn Rimi veikalos kartupeļu pārdošanas apjomi bijuši gandrīz divas reizes lielāki nekā tādiem graudaugu produktiem kā makaroni, rīsi un griķi kopā.

“Kartupeļi vienmēr pircējiem ir bijuši lielā cieņā. Piemēram, pērn, līdz ar jaunās ražas parādīšanos veikalu plauktos, kartupeļu pārdošanas apjomi palielinājušies trīs reizes. Savukārt šogad, gaidot jaunās kartupeļu ražas parādīšanos veikalos, pircēji labprāt iegādājas gan importa jaunos kartupeļus, gan Latvijā audzēto pērnā gada ražu. Līdz ar to, salīdzinot attiecīgos laika periodus pērn un šogad, šajā jūnijā esam pārdevuši divas reizes vairāk iepriekšējās ražas kartupeļus,” kartupeļu pārdošanas apjomus komentē Zane Eniņa, Rimi Latvia mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja.


Populārākie raksti