No šodienas Rimi veikalos sāk tirgot pirmos Latvijā audzētos sarkanos tomātus

20. Marts, 2013

Sākot no šodienas Rimi veikalos visā Latvijā ir iespējams iegādāties Latvijā audzētos sarkanos Komeet šķirnes tomātus, kas auguši ziemas siltumnīcu kompleksā Mežvidi Kārsavas novadā un kurus piegādā SIA Latgales dārzeņu loģistika. Kilograms pirmo pašmāju sarkano tomātu maksās Ls 3.89.

“Rimi veikalos pieejamie tomāti ir audzēti neskartā tīrā vidē, pielietojot dabai draudzīgas “zaļas” tehnoloģijas, tiem ir lieliska kvalitāte un izsmalcināta garša,” par pirmajiem Latvijā izaudzētajiem sarkanajiem tomātiem stāsta ziemas siltumnīcu kompleksa Mežvidi galvenais agronoms Juris Grudulis.

Mežvidi ir Latvijā modernākais ziemas siltumnīcu komplekss, kurā, izmantojot no šķeldas iegūto siltumenerģiju un videi draudzīgas tehnoloģijas, tiek audzēti pirmie ķekaru tomāti Latvijā. Moderna siltumnīcu apgaismošanas sistēma nodrošina tomātus ar augšanai un pilnvērtīgai attīstībai nepieciešamo papildus gaismas daudzumu ziemas un agrā pavasara periodā. Savukārt lietus ūdens savākšanas sistēma ļauj augu laistīšanai un barošanai izmantot arī lietus ūdeni, kas līdzinās apstākļiem naturālā vidē. Kopumā Mežvidos aug vairāk nekā 6000 Komeett šķirnes tomātu stādiņu.

Šobrīd Rimi veikalos iespējams iegādāties arī Latvijā audzētos garos gurķus, lauku jeb īsos gurķus, dzeltenos tomātus, salātus podiņos un zaļos lociņus.


Jaunā tomātu raža ziemas siltumnīcu kompleksā Mežvidi


Populārākie raksti