Noskaidrotas Latvijas pirmās trīs Gardēžu klases

24. Maijs, 2017
                     

Pēc aizraujoša garšu ceļojuma pavārmākslas džungļos kopā ar Latvijā labi zināmiem pavāriem un ēst gatavošanas ekspertiem, kā arī zināšanu pārbaudes īpašās meistarklasēs noskaidroti Rimi organizētā skolu konkursa Gardēžu klase uzvarētāji. Izvērtējot visu desmit finālā iekļuvušo klašu veikumu,  2017. gada Gardēžu klases titulu iegūst Zālītes speciālās internātpamatskolas 9.p klase, Penkules pamatskolas 5. klase un Pūņu pamatskolas 9.klase. Savukārt sociālās tīkla Facebook lietotāju simpātiju balvu ieguvusi Gulbenes 2. vidusskolas 9.a klase.

Lai rosinātu jauniešus ikdienā arvien biežāk galdā celt veselīgas maltītes, trīs meistarīgākās klases, kurām visveiksmīgāk konkursa laikā bija izdevies apliecināt savas zināšanas par veselīgu uzturu un mīlestību uz pašu gatavotu ēdienu, konkursa noslēguma pasākumā 23. maijā Rīgā saņems Rimi dāvanu kartes 150 eiro vērtībā. Savukārt Facebook lietotāju simpātiju balvas ieguvēji – Gulbenes 2. vidusskolas 9.a klase, kuras pašgatavotās maltītes videorecepti sociālās vietnes lietotāji mēneša laikā noskatījušies 4974 un dalījušies ar to 197 reizes, saņems Rimi dāvanu karti 100 eiro vērtībā.

Konkursa finālā, kas norisinājās no 19. aprīļa līdz 12. maijam, piedalījās desmit klases no dažādām Latvijas skolām. Tā ietvaros skolēni kopā ar Rimi Gardēžiem un uztura speciālisti Olgu Ļubinu apguva veselīgu maltīšu pagatavošanas prasmes, iepazinās ar mazāk pazīstamiem, veselīgiem produktiem un ieguva pamatzināšanas par sabalansētu uzturu. Tāpat skolēni konkursa īpašajās meistarklasēs mācījās aprēķināt sāls un cukura daudzumu iecienītākajos našķos un uzzināja, kādu ietekmi uz cilvēka veselību un labsajūtu atstāj pārmērīga šo pārtikas piedevu uzņemšana.

"Patiess gandarījums par konkursa laikā paveikto un apgūto, jo tā ietvaros bērni ne tikai uzzināja daudz jauna par veselīgu uzturu, bet arī iepazinās ar dažādiem ikdienā retāk izmantojamiem produktiem un to pagatavošanu. Jāpiebilst, ka visus konkursa uzdevumus jaunieši veica kopā, apliecinot, ka ir čakli, draudzīgi, izpalīdzīgi un radoši, turklāt virtuvē aktīvi darbojās ne tikai meitenes, bet arī zēni. Lai gan vieniem bija vairāk praktiskās pieredzes, bet citiem – mazāk, uzticoties viens otram, tika pagatavotas patiešām gardas un veselīgas maltītes,” pieredzē dalās Gulbenes 2. vidusskolas 9.a klases audzinātāja Aivija Grīnberga.

Konkursa Gardēžu klase pirmās sezonas finālistu sniegumu meistarklasēs žūrija vērtēja pēc tādiem kritērijiem kā zināšanas par veselīga uztura pamatprincipiem, iesaiste un ieinteresētība, kā arī tīrības, precizitātes darba drošības ievērošana kopīgi gatavotās maltītes tapšanas procesā. Kā liecina Rimi Gardēžu novērojumi, vislielākās grūtības finālistiem sagādāja produktos esošā cukura un sāls daudzuma aprēķināšana, bet jauniešu izbrīnu raisīja fakts, ka arī saldie našķi satur ievērojamu daudzumu sāls.

“Kopumā jauniešu zināšanas par veselīgu uzturu ir vērtējamas kā viduvējas – lai gan lielākā daļa skolēnu teorētiski zina, kuri produkti ir veselīgi, bet kuru lietošana uzturā tomēr ir strikti jāierobežo, trūkst izpratnes par sabalansētu maltīšu gatavošanu. Par laimi, vairumam skolēnu patiešām patīk rosīties virtuvē – kā apliecināja konkursa meistarklases - jaunieši labprāt eksperimentē ar ēdienu, un viņus aizrauj jaunu garšu un produktu atklāšana. Tādēļ, ieinteresējot un atraktīvā veidā motivējot gatavot sabalansētas maltītes pašu spēkiem, jauno paaudzi veselīga uztura jautājumos var izglītot itin viegli,” stāsta Rimi Gardēži šefpavārs Normunds Baranovskis.


Par konkursu Gardēžu klase

Rimi organizētā konkursa 5.-9. klašu skolēniem Gardēžu klase mērķis ir pārbaudīt Latvijas skolu jauniešu patiesās zināšanas par veselīgu un sabalansētu uzturu, izglītot un uzlabot viņu ēst gatavošanas prasmes, kā arī vairotu vēlmi ikdienā gatavot veselīgas maltītes. Konkursa ietvaros jaunieši kopā ar Latvijā labi zināmiem pavāriem un ēst gatavošanas ekspertiem – Rimi Gardēžiem – apgūst veselīgu maltīšu gatavošanas prasmes, kā arī iegūst plašākas zināšanas par veselīgu uzturu. Vairāk informācijas par konkursu: www.gardezuklase.lv.

 

 

 

 


Populārākie raksti