Noslēdzoties labdarības akcijai Dzīvības ūdens, Bērnu slimnīcā Gaiļezerā atkal pieejamas ūdensdziedniecības procedūras

13. Februāris, 2012

Noslēdzoties labdarības akcijai Dzīvības ūdens, atklātas renovētās Ūdensdziedniecības telpas Bērnu slimnīcā Gaiļezerā. Tajās jau no šodienas tik nepieciešamo ārstēšanu – nemedikamentozo terapiju jeb ūdens procedūras – varēs saņemt vairāk nekā 1000 dažāda vecuma bērni, kuri sirgst ar neiroloģiskām saslimšanām, kustību, balsta aparāta, vielmaiņas traucējumiem, kā arī citām slimībām. Ūdensdziedniecības telpu renovācija veikta, pateicoties sabiedrības un vairāku uzņēmumu atbalstam, tajā kopumā ieguldīti ziedojumos savāktie Ls 54 089. Lielāko daļu Ūdensdziedniecības telpu renovācijai nepieciešamo līdzekļu – Ls 33 359 – saziedojuši Rimi un Supernetto pircēji, tāpat nozīmīgu finansiālu atbalstu sniegusi Rīgas tirdzniecības osta, kā arī SIA PAA un virkne citu uzņēmumu un privātpersonu.

Renovētās Ūdensdziedniecības telpas Bērnu slimnīcā Gaiļezerā ir vienīgā vieta valstī, kur iespējams saņemt pilnvērtīgu terapiju un rehabilitāciju gan psihiatrijas, gan jaundzimušo un citu nodaļu pacientiem, kuru ārstēšanā ūdens procedūras ir ļoti nozīmīgas. Ūdensdziedniecības telpās būs pieejamas astoņas dažādas ūdens procedūras – dušas (piemēram, Šarko dušas, kontrastdušas, cirkulārās dušas, augšupejošā duša), kā arī ārstnieciskās peldes (pērļu vannas, joda – broma vannas, skābekļa – sāls vannas) un zemūdens masāžas. Plānots, ka ik dienu Ūdensdziedniecības telpu pakalpojumus varētu izmantot vairāk nekā 20 bērnu, tostarp gan tie, kuri ārstējas Bērnu slimnīcā Gaiļezerā, gan tie, kuri ārstnieciskās procedūras vēlas izmantot savas veselības stiprināšanai.

„Esmu ļoti pateicīga visiem, kuri iesaistījās labdarības akcijā un palīdzēja īstenoties šim sen gaidītajam sapnim par jaunajām Ūdensdziedniecības telpām! Mazajiem pacientiem tas ir milzīgs ieguvums, jo turpmāk ārstniecības process varēs noritēt daudz efektīvāk. Projekta plānošanas un realizācijas gaitā ir ļoti piedomāts pie tā, lai bērniem šīs telpas būtu ne tikai lietderīgas no ārstniecības viedokļa, bet arī patīkamas un piemērotas. Ļoti ceram, ka šīs būs procedūras, uz kurām bērni ies ar prieku!” stāsta Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja.

“Pateicoties akcijai Dzīvības ūdens, Bērnu slimnīca ne tikai atsāks nozīmīgu ūdensdziedniecības terapiju bērniem, bet uz šī pamata varēs attīstīt rehabilitācijas un habilitācijas pakalpojumus mūsu novietnē Gaiļezerā”, akcentē Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anda Čakša. „Tādēļ paldies visiem, kuri atbalstīja Ūdensdziedniecības telpu atjaunošanu! Ar šo jūs esat palīdzējuši un ļausiet palīdzēt turpmāk ļoti daudziem bērniem!”

Vairākus gadus neatbilstošas ventilācijas sistēmas, novecojušu iekārtu un katastrofālā telpu stāvokļa dēļ psihiatrijas un citu profilu pacienti, kuri ārstējās Bērnu slimnīcā Gaiļezerā, nevarēja saņemt viņiem nepieciešamo  ārstēšanu ar ūdens procedūrām. Lai savāktu līdzekļus Ūdensdziedniecības telpu renovācijai, 2010. gada aprīlī Bērnu slimnīcas fonds sadarbībā ar laikrakstu Neatkarīgā Rīta Avīze un uzņēmumu Rimi Latvia uzsāka labdarības akciju Dzīvības ūdens. Tās ietvaros, pateicoties ziedotāju atbalstam, izdevies savākt 54 089 latu.

„Redzot, cik katastrofālā stāvoklī atrodas Ūdensdziedniecības telpas Bērnu slimnīcā Gaiļezerā, mēs ne mirkli nešaubījāmies par iesaistīšanos akcijā. Esam patiesi lepni un priecīgi, ka lielāko daļu no nepieciešamās summas, ir saziedojuši tieši Rimi un Supernetto pircēji. Tagad tik ļoti vajadzīgo procedūru nodrošināšanai vairāk nekā 1000 ūdens terapijas pacientiem ik gadu būs pieejams ne tikai jauns un moderns aprīkojums, bet arī gaišas, izremontētas telpas un mūsdienīgi apstākļi,” norāda Zane Eniņa, Rimi Latvia mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja.

Aptuveni trešdaļa – Ls 17 000 – no saziedotajiem līdzekļiem izlietota būvdarbu veikšanai, telpu remontam un renovācijai, savukārt Ls 15 000 atvēlēta procedūru tehniskajam aprīkojumam – Šarko dušu ierīkošanai, vannu iegādei ārstnieciskajām peldēm. Ventilāciju sistēmas un santehnikas ierīkošana izmaksājusi Ls 13 500. Tāpat daļa no līdzekļiem izlietota telpu labiekārtošanai – mēbelēm un tehniskajam aprīkojumam, kā arī elektromontāžai un projekta administratīvajiem izdevumiem.

Neatkarīgās Rīta Avīzes galvenā redaktore Anita Daukšte uzskata, ka projekta sekmīgā realizācija apliecina spēju mobilizēties labdarībai arī ļoti sarežģītā ekonomiskā situācijā. „Laikraksts centās vairāku gadu garumā sekot līdzi projekta gaitai un parādīt, ka cilvēku ziedotie līdzekļi tiešām nonāk tam, kam tie paredzēti. Ir liels gandarījums, ka bērni tagad saņems nepieciešamo ārstēšanu, bet mediķi – darbu atbilstošos apstākļos.”

Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa informē par saziedoto līdzekļu izlietojumu.

Mazo pacientu interesē košās, mainīgās gaismiņas jaunajās ūdensdziedniecības vannās.


Populārākie raksti