Noslēgusies akcija “Šķiro pa tīro!”

09. Septembris, 2011

No maija līdz augusta beigām Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem un pašvaldībām 25 Latvijas pilsētās rīkoja atkritumu šķirošanas veicināšanas kampaņu “Šķiro pa tīro!”. Tās ietvaros iedzīvotāji tika aicināti šķirot un pilsētu atkritumu šķirošanas laukumos nodot iztukšotās PET pudeles, stikla taru, sulu un piena kartona pakas, kā arī nolietotās elektropreces.

Turpinot savu ikgadējo tradīciju un ikdienas zaļo dzīvesveidu, arī šogad veikalu tīkls Rimi atbalstīja atkritumu šķirošanas kampaņu 12 pilsētās un arī no savas puses motivēja iedzīvotājus šo dabai draudzīgo rīcību praktizēt arvien čaklāk un apzinīgāk. Visi “Šķiro pa tīro!” dalībnieki ik mēnesi piedalījās izlozēs par veicināšanas balvām, bet akcijas noslēgumā katrā pilsētā no visiem ik mēnešu veicināšanas balvu saņēmējiem svinīgi tika izlozēts viens laimīgais kampaņas dalībnieks, kurš saņēma 200 Ls dāvanu karti no Rimi.

Šo vērtīgo dāvanu laimēja:

Vjačeslavs Budovs, Bauska Reinholds Upmalis, Dobele
Nikolajs Boičenko, Jelgava Everita Rudene, Kuldīga
Uldis Provizers, Liepāja Andris Odumāns, Rēzekne
Elvīra Ektermane, Saldus Inese Tobe, Sigulda
Jānis Brokāns, Talsi  
 
Arnolds Pakalns, Tukums  
Dagnija Smirnova, Ventspils  
Gunārs Siliņš, Jēkabpils  


Kampaņas rezultāti liecina, ka iedzīvotāji kļūst arvien aktīvāki atkritumu šķirotāji - četros akcijas mēnešos ir sašķiroti un otrreizējai pārstrādei nodoti 1 420 m3 atkritumu, kas pielīdzināmi aptuveni 24 lielajiem kravas furgoniem. Apjoma ziņā visvairāk iedzīvotāji otrreizējai pārstrādei ir nodevuši nolietotās elektropreces – 741,26 m3, pēc tam PET pudeles – 333,84 m3 un stikla taru – 279,9 m3. Lai arī sulu un piena kartona paku (t.s. Tetra Pak) šķirošanas iespēja un pārstrāde Latvijā pieejama tikai kopš pagājušā gada un tikai atsevišķās pilsētās, tomēr arī šo materiālu sabiedrība sāk arvien vairāk atdalīt no sadzīves atkritumiem – kampaņas “Šķiro pa tīro!” ietvaros ir sašķirots 65 m3 šāda iepakojuma, kas papīrfabrikā “Līgatne” pārtaps par attiecīgi 744 770 jaunu A4 formāta papīra lapu. Kopumā akcijā piedalījās vairāk nekā 38 000 dalībnieki.

Akcijas ietvaros viss savāktais iepakojums, kā arī nolietotās elektropreces tiek pārstrādātas, tādējādi piešķirot lietām “otru dzīvi” un taupot tādus dabas resursus kā nafta, koksne, kvarca smiltis, dažādu metālu rūda un citas izejvielas, ko izmanto iepakojuma un elektropreču ražošanā.
 


Populārākie raksti