Noslēgusies ziedojumu kampaņa, kas palīdzēs nodrošināt ārstu konsultācijas bērniem Latvijas reģionos

07. Oktobris, 2019
Ar saziedotiem 23 233,90 EUR noslēgusies ziedojumu vākšanas kampaņa, kuru šī gada augustā uzsāka nodibinājums “Ronald McDonald House Charities Latvija” ar Rimi Latvia atbalstu.

Kampaņas laikā sabiedrība tika aicināta ziedot kastītēs, kas izvietotas pie Rimi veikalu kasēm vai veicot ziedojumu RMHC mājas lapā www.rmhc-latvia.lv, lai nodrošinātu Mobilā veselības aprūpes centra (MVAC) apmeklējumus visos Latvijas reģionos. MVAC galvenais mērķis ir nogādāt BKUS speciālistus tuvāk pie bērnu mājām, tādējādi atvieglojot ģimenēm ar bērniem nokļūšanu pie ārsta. Šādā veidā tiek nodrošināts, ka iespējamās slimības tiek diagnosticētas savlaicīgi un bērni var izvairīties no nopietnākām saslimšanām nākotnē. 10 gadu darbības laikā nodibinājums ir nodrošinājis vairāk kā 35 000 bezmaksas ārstu konsultācijas bērniem visā Latvijā.

“Pateicoties Rimi Latvia atbalstam un līdzcilvēku saziedotajai summai - vairāk kā 23 tūkstošiem eiro, mūsu komandas ārstiem būs iespēja sniegt 860 medicīniskās konsultācijas bērniem visā Latvijā – gan lielākās pilsētās, gan mazākos ciemos. Ārstu izbraukuma vizītes mēs organizējam atsaucoties uz pieprasījumiem no vietējiem ģimenes ārstiem vai citiem medicīnas darbiniekiem un jāatzīst, ka pēdējos gados pieprasījums pēc mūsu ārstu konsultācijām arvien pieaug. Šāda situācija izveidojusies, jo lauku teritorijās trūkst bērnu ārstu vai arī ģimenes dažādu iemeslu dēļ nevar nokļūt uz ārsta pieņemšanu Rīgā. Lai mēs varētu darīt savu darbu un dot savu artavu Latvijas bērnu veselības stāvokļa uzlabošanā, īpaši svarīgs ir sabiedrības atbalsts, jo kopā darot, mēs varam paveikt vairāk! Sirsnīgi pateicos ikvienam, kas ziedoja un palīdz mums darīt savu darbu!” saka RMHC Latvija direktore Zane Gedroviča.

Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Regīna Ikala: „Mēs redzam, cik liela nozīme ir veselības problēmu laicīgai diagnostikai, īpaši agrīnā vecumā, tāpēc ļoti novērtējam mūsu pircēju atsaucību. Šajā kampaņā saziedotā summa ļaus daudziem Latvijas reģionu bērniem saņemt tik svarīgās ārstu speciālistu konsultācijas tad, kad tas ir visvairāk nepieciešams. Mums rūp Latvijas bērnu veselība un mēs no sirds pateicamies visiem Rimi pircējiem, kas piedalījās un ziedoja šim svarīgajam mērķim!”

Par Ronald McDonald House Charities Latvija:

Mobilais veselības aprūpes centrs ir Ronald McDonald House Charities Latvija galvenā palīdzības programma. MVAC ir 12 metrus garš, moderns transporta līdzeklis, kas pielāgots diagnostisko un profilaktisko medicīnas pakalpojumu sniegšanai. 

MVAC bez maksas var saņemt oftalmologa, pediatra, pulmonologa/alergologa, neirologa, bērnu endokrinologa, gastroenterologa, dermatologa un LOR konsultācijas, kā arī plašu izglītojošo programmu bērniem, vecākiem un vietējiem medicīnas speciālistiem. Vajadzības gadījumā speciālisti uztur kontaktus ar vietējiem ārstiem, kuru ziņā ir tālākā bērna ārstēšana un uzraudzība.

RMHC ir starptautiska labdarības organizācija, kura darbojas jau 40 gadus vairāk nekā 50 valstīs, tā rada un atbalsta programmas, kuru mērķis ir uzlabot bērnu veselību un labklājību. 2009. gadā Latvijā tika atvērta RMHC Latvija filiāle un MVAC aktīva darbība tika veiksmīgi uzsākta 2011. gadā. Tā darbība tiek nodrošināta tikai pateicoties ziedojumiem.


Populārākie raksti