Palīdzēsim bērniem uzaugt ģimenēs

15. Septembris, 2014

Vēl līdz 1. oktobrim Rimi un Supernetto veikalos iespējams ziedot SOS Bērnu ciematu sociālajam projektam „Neviens nav vainīgs, bet bērns bez ģimenes nav laimīgs”.

14. augustā  Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija sadarbībā ar atbalstītājiem uzsāka sociālu projektu, aicinot sabiedrību ziedot vecāku pamestajiem bērniem.

„SOS Bērnu ciematu dziļākā pārliecība ir, ka ikvienam bērnam ir jāuzaug ģimenē nevis bērnu namā. Diemžēl, Latvijā joprojām gandrīz 2000 bērnu bērnību pavada bērnu namos, kur viņiem reti veidojas emocionāli tuvas attiecības ar aprūpētājiem, un tas nopietni ietekmē bērnu emocionālo un garīgo attīstību. SOS Bērnu ciematu asociācija vēlas šo situāciju mainīt, tādēļ sadarbībā ar atbalstītājiem šoruden īsteno sociālu projektu „Neviens nav vainīgs, bet bērns bez ģimenes nav laimīgs”, lai aicinātu sabiedrību palīdzēt vecāku pamestajiem bērniem – kļūstot par audžuģimenēm, aizbildņiem, adoptētājiem vai atbalstot ģimenes, kuras bērnus jau pieņēmušas. Kampaņas ietvaros aicinām atbalstīt SOS audžuģimenes, ziedojot gan ziedojumu kastītēs RIMI un Supernetto veikalos, gan pa ziedojumu tālruni 90006386, ” informē Ilze Paleja, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore.


“Ģimene nenoliedzami ir viena no dzīves lielākajām vērtībām, tomēr ne visiem bērniem Latvijā ir iespēja baudīt tās siltumu un vecāku rūpes. Lēmums kļūt par audžuvecākiem un savā ģimenē pieņemt bērniņu – audzināt to, lolot un mīlēt, ir ļoti atbildīgs, drosmīgs un cienījams solis. Tieši tāpēc sabiedrības iesaiste un atbalsts SOS ģimeņu kustībai ir tik nozīmīgs. Mēs varam palīdzēt tai vērsties plašumā un nodrošināt to, ka arvien vairāk bērniem ir iespēja izaugt kopā ar vecākiem,” atbalstīt SOS Bērnu ciematu asociāciju aicina, Kristīne Ciemīte – Kupre, Rimi mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja.


SOS Bērnu ciematu asociācija aicina ikvienu iesaistīties šajā labas gribas projektā, lai palīdzētu SOS audžuģimenēm rūpēties par to apgādībā nonākušajiem bērniem. Sākot no  šī gada 14. augusta līdz oktobrim ikvienam ir iespēja Rimi un Supernetto veikalos ziedot līdzekļus SOS ģimeņu atbalstam. Šo projektu iespējams atbalstīt arī, norēķinoties par pirkumu ar maksājumu karti Rimi un Supernetto veikalos un ziedojot 7,11 eiro, kā arī ziedojot uzkrāto Mans Rimi naudu mājaslapā www.mansrimi.lv. Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija jau 17 gadus veido un atbalsta SOS audžuģimenes  bērniem, kuri palikuši bez vecākiem. Šobrīd SOS ģimenēs dzīvo 130 bērni no visas Latvijas. Bērni SOS ģimenēs iegūst ne vien jaunas mājas un vecākus, bet saņem arī papildus speciālistu (psihologu, terapeitu, logopēdu) atbalstu, kas palīdz dziedēt agrīnajā bērnībā piedzīvotās traumas.


Par SOS bērnu ciematiem
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska, labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenisku aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un uztur ģimeņu atbalsta centrus vairākās Latvijas pašvaldībās. Divu SOS bērnu ciematu audžuģimenēs (Īslīcē un Valmierā), kā arī SOS jauniešu mājās Jelgavā un Iecavā – atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši 160 bērni un jaunieši no visas Latvijas. SOS ģimeņu atbalsta centri ik gadu sniedz nepieciešamo atbalstu un palīdzību vairāk kā 500 bērniem no Valmieras, Rīgas, Bauskas, Olaines un Cēsu novadu sociālā riska ģimenēm. Savu darbu SOS audžuģimenes var veikt tikai pateicoties atsaucīgu uzņēmumu un labas gribas cilvēku atbalstam.

 

Papildu informācijai:
Dace Dzedone
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija
Tālr. 26556163
E-pasts: dace.dzedone@sosbca.lv


Populārākie raksti