Pandēmijas laikā Baltijas valstīs krasi pieaudzis pieprasījums pēc eko čili pipariem, gurķiem un brīvi turēto vistu olām

29. Aprīlis, 2021
Covid-19 pandēmija ir veicinājusi sabiedrības vēlmi rūpēties par savu veselību un pievērsties veselīgam uzturam, liecina jaunākie Rimi Baltic dati.

Gan pērn, gan šogad par vairāk nekā 30% palielinājies pieprasījums pēc organiskiem un eko produktiem, dažās kategorijās sasniedzot pat divkārtēju un trīskārtēju rādītāju. Pieprasītākie produkti ir augļi un dārzeņi, vietējie garšaugi, kā arī brīvi turēto vistu olas, pilngraudu milti un zivju fileja.

“Ņemot vērā potenciālos Covid-19 radītos riskus veselībai, cilvēki iegulda ievērojamas pūles vispārējās imunitātes stiprināšanā, un veselīgs uzturs acīmredzami ir kļuvis par vienu no galvenajām sabiedrības prioritātēm. Cilvēki sākuši ne vien vairāk gatavot mājās, bet savos iepirkumu grozos daudz biežāk liek tādus produktus, kam piedēvē imunitāti stiprinošas īpašības, piemēram, citrusaugļus, brokoļus, ķiplokus un ingveru,” stāsta Rimi Latvia kategoriju departamenta direktors Milans Blūms.

Pārsteidzošu popularitāti pērn guvis eko čili pipars – visā Baltijā to pārdošanas apjomi palielinājušies vidēji par 35%, turklāt Latvijā bija novērojams vislielākais pieaugums – par 53%.

“Baltijas valstīs ievērojami pieaudzis pieprasījums pēc augļiem un dārzeņiem. Piemēram, banānu pārdošanas apjomi visās trīs valstīs ir palielinājušies vidēji par 46%. Burkānu patēriņš – vidēji par 49%. Citronu pārdošanas apjomi – Latvijā par 53%, bet Lietuvā – par 147%. Savukārt brokoļus  Baltijas valstu pircēji iegādājušies vidēji par 63% vairāk: Latvijā – par 97%, bet Igaunijā – pat par 511%. Ievērojami palielinājies arī pieprasījums pēc gurķiem (189%), kamēr Lietuvā tas sasniedzis pat  254% pieaugumu. Tāpat trijās Baltijas valstīs arvien vairāk pircēju izvēlas dažādus garšaugus – dilles, pētersīļus, ķiplokus un sīpolus,” saka Milans Blūms.

Tāda pati situācija novērojama arī citu produktu segmentos, ko cilvēki labprāt saista ar veselīgu uzturu – audzis pieprasījums pēc ogām, pilngraudu miltiem, zivs filejas. Organisko un brīvi turēto vistu olu tirdzniecība Latvijā ir palielinājusies par 84%, Lietuvā – par 103% un Igaunijā – pat par 111%.

Rimi piedāvā plašu un pastāvīgi pieaugošu svaigu un kvalitatīvu produktu klāstu, jo tā ir daļa no uzņēmuma ilgtspējības stratēģijas. Produkti, kas atbalsta veselīgākas izvēles, Baltijas veikalos ir marķēti ar īpašu etiķeti – Latvijā tā ir Rimi Labākai dzīvei. Pašlaik visās trīs Baltijas valstīs Rimi piedāvā gandrīz 1500 produktu, kuros atkarībā no produktu grupas ir vairāk šķiedrvielu un pilngraudu, mazāk cukura un sāls, mazāk vai labāki tauki, nav ĢMO vai sintētisku pārtikas piedevu. Šie produkti atbilst Baltijas un Ziemeļvalstu uztura rekomendācijām, kā arī Pasaules Veselības organizācijas veselīga uztura vadlīnijām.


Populārākie raksti