Pasaules čempionātu skriešanā atklās Rimi bērnu diena

08. Augusts, 2023
Pasaules čempionātu skriešanā Rīgā ievadīs Rimi bērnu diena, kurai starts tiks dots 30. septembrī plkst. 10.00 no rīta pie Brīvības pieminekļa. 

Reģistrāciju Rimi bērnu dienai pasākuma organizatori atklāj šodien, nepilnus divus mēnešus pirms paša Pasaules čempionāta skriešanā, kas savu pirmizrādi piedzīvos 1. oktobrī. 

Kā ierasts, Rimi bērnu dienas trasītes – rāpošanas trasīte Mazuļiem un 200 m un 400 m distances – būs bez maksas, savukārt 50m sprinta distancei Sprinta karalis un karaliene, kurai mazie dalībnieki saņems starta numurus ar čipu, lai fiksētu finiša laiku un ātrākos sprinterus, varēs reģistrēties par simbolisku maksu. Organizatori aicina vecākus nekavēties ar reģistrēšanos Pasaules čempionāta Rimi bērnu dienai, jo reģistrācija Rimi Bērnu dienas distancēm tiks pārtraukta, sasniedzot 5 000 dalībnieku limitu.

Pasaules čempionāts skriešanā (World Athletics Road Running Championships) Rīgā būs nozīmīgākais tautas sporta un vieglatlētikas pasākums Baltijas valstu vēsturē. Čempionāts ir unikāli pasaules skriešanas svētki, kas Rīgā ne tikai kronēs pasaules čempionus jūdzes, piecu kilometru un pusmaratona distancēs, bet arī pirmoreiz kopā ar elites skrējējiem visās distancēs pulcēs arī tūkstošiem amatier-skrējēju, bērnu un ģimeņu no Latvijas un 100 pasaules valstīm.

“Rimi bērnu diena ir tradīcijām bagāts skriešanas svētku pasākums ģimenēm ar bērniem, kurā mazie skrējēji var izskrieties un izdauzīties, liekot stabilus pamatus fiziskām aktivitātēm ikdienā. Mums ir tas gods ievadīt arī Pasaules čempionātu skriešanā, kas kopā pulcina pašus mazākos skrējējus, skriešanas entuziastus un arī pasaules labākos atlētus, kuri cīnīsies par pasaules čempionu tituliem. Šādi pasākumi ģimenēm ar bērniem parāda, ka viss ir iespējams, ja kustību prieku iemīl no mazotnes un veicina ikdienā,” uzsver Inga Bite, Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja.

“Nešaubīgi varu teikt, ka kopā ar mūsu ilggadīgo partneri Rimi trīspadsmit sadarbības gadu laikā esam Latvijā izaudzinājuši jaunu skrējēju paaudzi, izveidojot vienu no Eiropā vērienīgākajām bērnu skriešanas pasākumu tradīcijām. Lepojos, ka Bērnu dienu ieviešam arī Pasaules čempionātā, pasaulei rādot priekšzīmi kā sportā iesaistīt jauno paaudzi, ģimenes ar bērniem, kustības priekam iedvesmojot pašus mazākos,” stāsta Pasaules čempionāta skriešanā organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.

Rimi bērnu dienas programma

Rimi bērnu diena tiks atklāta pie Brīvības pieminekļa plkst. 10.00 ar mazajām distancēm. Pašiem mazākajiem (0-3 gadi), kā ierasts, tiks piedāvāta šķēršļu trasīte Mazuļiem, savukārt mazliet lielāki bērni (3-12 gadi) varēs izskrieties 200 m un 400 m distancēs un sacensties 50 m sprinta distancē.

Dalība Rimi bērnu dienas 200 m, 400 m un Mazuļiem trasītēs ir bez maksas. Dalības maksa sprinta distancē ir 3 EUR. Visu Rimi bērnu dienas distanču finišētāji tiks pie oficiālajām Pasaules čempionāta skriešanā medaļām, kuras dizainu radījusi Maija Rozenfelde, iedvesmojoties no latviešu vecmeistara Niklāva Strunkes gleznas “Cilvēks, kas ieiet istabā”.

Reģistrācija Rimi bērnu dienai

Rimi bērnu dienas visām distancēm iespējams reģistrēties Pasaules čempionāta skriešanā oficiālajā mājaslapā riga23.com sadaļā Rimi bērnu diena. Bērnus pasākumam jāpiesaka tiem pieaugušajiem, kuri 30. septembrī plāno piedalīties un varēs uzraudzīt bērnus Rimi bērnu dienas skrējienos. Ierašanās startā būs norādītajā starta intervālā, kas būs redzams uz dalībnieku numuriem, lai izvairītos no rindām.

Pirmoreiz arī bērni var tikt pie oficiālā Purvīša krekla

Pasaules čempionātā skriešanā oficiālais skriešanas krekls, uz kura atainots Vilhelma Purvīša darbs “Pavasarī”, pieejams arī mazākiem bērniem, sākot no 98 izmēra. Oficiālos kreklus iespējams iegādāties reģistrācijas sistēmā un saņemt Pasaules skriešanas čempionāta EXPO Hanzas Peronā 29. un 30. septembrī.

Starta numuru izņemšana

Starta numurus visām mazajām trasītēm, kas norisināsies bez laika kontroles, reģistrēto dalībnieku vecāki un ģimenes locekļi no 15. septembra, uzrādot reģistrācijas brīdī saņemto apstiprinājuma vēstuli (vēlams elektroniski, saudzējot dabu), varēs izņemt reģistrācijas brīdī izvēlētajā vietā: vai nu vienā no trim Rimi veikaliem – TC “Alfa”, t/c “Spice” vai Rimi veikalā Pulkveža Brieža ielā 33a, vai Pasaules čempionāta skriešanā Expo Hanzas Peronā 29. un 30. septembrī. Savukārt sprinta distances starta numuri būs aprīkoti ar īpašu laiku mērīšanas čipu, tādēļ tos varēs izņemt tikai Pasaules čempionāta skriešanā EXPO 29. un 30. septembrī no plkst. 10.00-20.00.

Reģistrācija Pasaules čempionātam skriešanā

Organizatori atgādina, ka reģistrēties dalībai pasaules čempionātā Rīgā var ikviens veselīga dzīvesveida piekritējs, tipinātājs vai “svētdienas skrējējs”, kas gatavs izaicināt sevi jebkurā no oficiālajām distancēm, kā arī 21 km stafetē, lai tiktu pie unikālajām pirmā Pasaules čempionāta skriešanā medaļām. Reģistrēties pasākumam var oficiālajā mājaslapa riga23.com.


Populārākie raksti