Pavārskolas ietvaros Aikāgaršo viesosies Rojas un Talsu skolās

18. Marts, 2013

Lai bērniem un jauniešiem palīdzētu apgūt ēst gatavošanas iemaņas, Rimi radījis veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo pavārskolu, kuras pirmā nodarbība notiks 19. martā, plkst. 9:00, Rojas vidusskolā.

Šobrīd Aikāgaršo pavārskolas bezmaksas ēst gatavošanas nodarbībām pieteikušās jau vairāk nekā 70 skolas no teju 30 Latvijas pilsētām. Visbiežāk kopā ar šefpavāru ēst gatavošanas iemaņas vēlas apgūt skolēni no Rīgas un Pierīgas – Ikšķiles, Ogres, Salaspils u.c, kā arī citām Latvijas reģionu pilsētām – Daugavpils, Ventspils, Valmieras, Kuldīgas, Madonas un citām.

Visbiežāk skolēni vēlas apgūt tieši brokastu ēdienu gatavošanas prasmes, jo kā paši atzīst – tās nereti ir vienveidīgas, vai arī rīta steigā netiek ieturētas vispār. Tāpēc jaunieši šefpavāra vadībā labprāt iemācītos interesantas un veselīgas alternatīvas jau ierastajām maltītēm – sviestmaizēm, pankūkām vai pārslām ar pienu, lai ar savām ēst gatavošanas iemaņām pārsteigtu vecākus un draugus. Turklāt katrs desmitais jaunietis pieteikuma anketā pavārskolas nodarbībām norādījis, ka nākotnē vēlas kļūt par pavāru un Aikāgaršo šefpavāra padomi palīdzētu apgūt dažas no profesijai nepieciešamām iemaņām.

Rimi iniciatīvu izglītot jauniešus ēst gatavošanā atzinīgi novērtē arī skolotāji: “Ikdienas steigā vecākiem nereti nav laika pagatavot bērniem brokastis. Tāpēc pirmajās stundās jaunieši biežāk raugās pulkstenī gaidot pusdienas, nevis koncentrējas mācībām. Tādēļ Aikāgaršo šefpavāra ieteikumi veselīgām, daudzveidīgām brokastīm, kuras bērni varētu ik rītu pagatavot sev paši, būtu tieši laikā,” saka Anda Marcinkus, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas 3.b klases skolotāja.

Aikāgaršo pavārskolai aicināti pieteikties 3. līdz 8. klašu skolēni, līdz pat 21. martam mājas lapā www.rimi.lv/aikagarso pievienojot klases iecienītāko brokastu, pusdienu vai vakariņu recepti, kā arī īsi pastāstot par saviem ēšanas paradumiem. Līdz pat gada beigām Aikāgaršo šefpavārs Normunds Baranovskis dosies pie tiem skolēniem, kuri būs atsūtījuši interesantākās receptes, lai pavārskolas nodarbībā kopā ar jauniešiem to pagatavotu.

Turklāt skolēnu iecienītākie ēdieni tiks apkopoti Aikāgaršo pavārgrāmatā. To veidos teju 50 ātri pagatavojamas, vienkāršas un veselīgas brokastu, pusdienu un vakariņu receptes. Pavārgrāmatas tapšanas gaitai un aizpildīto lapas pušu skaitam varēs sekot līdzi ikviens mājaslapā www.rimi.lv/aikagarso, savukārt skolotāji aicināti grāmatā apkopotās receptes kopā ar Aikāgaršo šefpavāra padomiem sabalansētam uzturam izmantot kā mācību līdzekli mājturības stundām.


Aikāgaršo šefpavārs Normunds Baranovskis acina skolēnus pieteikties pavārskolai


Populārākie raksti