Pērn iedzīvotāji Rimi veikalos pārstrādei nodevuši 13 tonnas izlietoto bateriju un mazās elektrotehnikas

19. Februāris, 2018

No kopējā 2017. gadā savāktā apjoma sašķirotas sešas tonnas izlietoto bateriju un gandrīz septiņas tonnas mazās elektronikas. No tiem Rīgā un Pierīgā vairāk nekā 9 tonnas, bet pārējais apjoms savākts citos reģionos.

Kaspars Zakulis, AS Latvijas Zaļais punkts direktors: “Esmu gandarīts par kopīgo projektu ar veikaliem Rimi, jo gada laikā savāktās 13 tonnas ar šiem materiāliem ir ļoti daudz. Ja Latvijas tirgū ir novietotas 330 tonnas bateriju, bet atpakaļ savāktas un pārstrādei nogādātas 74 tonnas, tad Rimi veikalos atgriezti 8% no kopējā savāktā bateriju apjoma.”

“Mums kā Rimi ir svarīgi nodrošināt saviem pircējiem dabai draudzīgas izvēles, gan izvēloties līdzīgi domājošus sadarbības partnerus un piegādātājus, gan īstenojot dažādas iniciatīvas vides uzlabošanai. Lielā iedzīvotāju atsaucība pierāda, ka šī tēma ir aktuāla un mēs turpināsim sabiedrības izglītošanas darbu, piedāvājot dažādas alternatīvas,” stāsta Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Preisa.

Kopš 2016. gada februāra 55 Rimi veikalos visā Latvijā AS Latvijas Zaļais punkts nodrošina iespēju šķirot izlietotās baterijas un mazo elektrotehniku speciālās kastēs. Šajos divos gados ir savāktas gandrīz 30 tonnas šo otrreiz pārstrādājamo materiālu.

Veikalu adreses, kuros pieejamas kastes bateriju un nolietoto mazo elektroiekārtu šķirošanai: http://ej.uz/4p9o

 


Populārākie raksti