Piepildītas 1917 pirmklasnieku skolas somas

31. Augusts, 2010

Šogad labdarības akcijā Skolas soma divu mēnešu laikā saziedoti 47 925 lati, tādējādi ar skolai nepieciešamajām lietām ļaujot piepildīt 1917 trūcīgo pirmklasnieku skolas somas. Akcijas laikā iedzīvotāji ne tikai ziedojuši naudu, bet labprāt dalījušies arī ar mantiskajiem ziedojumiem. Skolas lietu ziedošanas punktos Rimi veikalos visā Latvijā, kā arī Ziedot.lv un tā sadarbības organizācijām visvairāk ziedotas burtnīcas, klades un dažādi rakstāmpiederumi. Lai savāktu visu nepieciešamo summu trūcīgo pirmklasnieku atbalstam, akcija tiks turpināta vēl līdz 12. septembrim.

Atbalstot akciju Skolas soma, veikalu tīklā Rimi šogad kopumā saziedoti 23 836 lati, portālā Ziedot.lv – 7980 lati, savukārt reģionālie sadarbības partneri ziedojumos piesaistījuši 16 109 latus. Turpretim visas skolai nepieciešamās lietas, kas saziedotas gan Rimi veikalos, gan nogādātas dažādām Ziedot.lv sadarbības organizācijām reģionos, tiks savāktas vienkopus un izdalītas pirmklasniekiem no mazturīgām ģimenēm visā Latvijā.

“Viena skolēna sagatavošanai skolai nepieciešami 25 lati, līdz ar to jau tagad varam teikt, ka spēsim palīdzēt un ar skolai nepieciešamajām lietām nodrošināt 1917 pirmklasniekus no trūcīgām ģimenēm visā Latvijā. Katra pirmklasnieka ģimenei tiks piešķirtas īpašas dāvanu kartes 25 latu apmērā, kuras varēs iztērēt tikai skolas lietu iegādei,” norāda Rūta Dimanta, portāla Ziedot.lv vadītāja.

“Šogad iedzīvotāji bijuši īpaši dāsni un atsaucīgi – salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šogad ziedojumu apmērs bijis vislielākais. Necerēti liela bijusi arī iedzīvotāju atsaucība, ziedojot dažādas skolai nepieciešamās lietas. Visaktīvākie ziedotāji šogad bijuši Daugavpilī, Ventspilī un Rīgā. Cilvēki labprāt dalījušies ne tikai ar pirmklasniekiem tik ļoti vajadzīgajām burtnīcām, rakstāmpiederumiem un kladēm, bet nesuši arī adītas šalles, zeķītes, cimdus, cepures, rotaļlietas un pat basketbola bumbas,” stāsta Zane Eniņa, Rimi mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja.

Šogad pēc palīdzības vērsušās gandrīz 3000 maznodrošinātās ģimenes. Līdz ar to, lai palīdzētu visiem šiem bērniem, nepieciešami vairāk nekā 60 tūkstoši latu.

“Šobrīd par akcijā saziedotajiem līdzekļiem palīdzēt uzsākt skolas gaitas varam divām trešdaļām pirmklasnieku. Esam optimisma pilni un aicinām cilvēkus vēl līdz 12. septembrim ziedot gan dažādus skolas piederumus, gan naudu nepieciešamo lietu iegādei. Ļoti ceram, ka visiem kopā mums izdosies piepildīt visu pirmklasnieku lūgumus pēc palīdzības,” saka Z. Eniņa.

Lai palīdzētu pirmklasniekiem no mazturīgām ģimenēm uzsākt skolas gaitas, iedzīvotāji tiek aicināti ziedot dažādas skolai nepieciešamās lietas, kā arī zvanīt uz ziedojumu tālruni 90006383, veikt ziedojumu labdarības portālā Ziedot.lv vai ziedojumu kastītēs Rimi un Supernetto veikalos visā Latvijā.

Labdarības akciju Skolas soma Rimi kopā ar labdarības portālu Ziedot.lv rīko jau piekto gadu. Četru gadu laikā kopš labdarības akcijas Skolas soma sākuma kopumā ziedojumos savākti vairāk nekā 100 tūkstoši latu, tādējādi nodrošinot iespēju 3041 bērnam no trūcīgām ģimenēm iegādāties skolai nepieciešamās lietas un sākt skolas gaitas.


Populārākie raksti