Pieprasījums pēc zivīm Rimi pēdējā gada laikā pieaudzis par vairāk nekā 15%

06. Oktobris, 2011

Pēdējā gada laikā Rimi veikalos kopējais pieprasījums pēc zivju un citu jūras velšu produkcijas ir audzis teju par piektdaļu. Turklāt Rimi novērojumi liecina, ka arvien vairāk iedzīvotāju uzturā izvēlas lietot zivis, tās paši pagatavojot mājās. Bez tam, salīdzinājumā ar pagājušo gadu, gandrīz dubultojušies eksotisko saldēto zivju pārdošanas apjomi, kas apstiprina pircēju vēlmi eksperimentēt un savās maltītēs galdā celt mazāk pazīstamas zivis un zivju produkciju. Lai arī iecienītāko zivju topa priekšgalā arī šogad ir lasis, tomēr, salīdzinot ar citiem gadiem, lielu popularitāti ir iemantojušas arī, piemēram, diegspuru vēdzele, kā arī dažādi zivju izstrādājumi un zivju smalkmasa.

“Pēdējā gada laikā Rimi ievērojami papildinājis savu zivju produkcijas sortimentu, tādējādi pircējiem sniedzot plašākas izvēles iespējas, kā arī iepazīstinot viņus ar pavisam jauniem produktiem. Šobrīd Rimi veikalu sortimentā ir vairāk nekā 400 zivju produktu, kura izveidi veicinājusi pircēju arvien pieaugošā interese par dažādām zivīm un citām jūras veltēm. Turklāt arvien vairāk iedzīvotāju izvēlas gatavot mājās, ko apliecina tieši pieprasījuma pieaugums pēc svaigām un atdzesētām zivīm,” stāsta Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vecākā speciāliste Dace Valnere un piebilst, ka “sezonalitātei nav būtiskas ietekmes uz pircēju interesi par zivju produkciju, izteikti pieprasījums aug tikai svētku laikā. Tiesa, vītinātās zivis pircēji gan iegādājas galvenokārt vasarā, jo tā visbiežāk tiek pirkta kā uzkoda pie alus.”

Pēdējā gada laikā visstraujāk pieprasījums audzis tieši atdzesētajām eksotiskajām zivīm un jūras produktiem (par gandrīz 100%), kā arī parastajām atdzesētajām zivīm (par 60%). Savukārt vismazāk Rimi klienti izvēlējušies ikrus – pēc tiem pieprasījums šogad ir samazinājies par aptuveni 20%.

Rimi zivju sortimentā iekļautas aptuveni 40 dažādas atdzesētas zivis un jūras produkti, apmēram 280 veidu pārstrādāto zivju un jūras produktu, kā arī zivju konservi, kas pieejami aptuveni 70 veidos. No zivju produkcijas, neskaitot saldētās zivis un specifiskas jūras veltes, vairāk nekā 80% produktu ir ražoti Latvijā. Arvien vairāk rūpējoties par Rimi klientu ērtībām, šogad sortiments papildināts, piemēram, ar alkšņa malku kūpinātām zivīm, kuras ražo SIA Liepa AR un piegādā SIA Gate MS, kā arī SIA Baltijas zivis 97 piedāvātajām kalmāru kotletēm tomātu – dārzeņu mērcē. Zivju produkciju Rimi veikaliem piegādā gandrīz 50 Latvijas un citu valstu ražotāji un izplatītāji.

Starp iecienītākajām svaigajām zivīm līderpozīciju nemainīgi jau vairākus gadus ieņem lasis, kam šobrīd seko truša zivs un diegspuru vēdzele. Pēdējās Rimi sortimentā parādījušās salīdzinoši nesen, pārspējot karpas un foreles, taču visticamāk popularitāti ieguvušas, jo nesatur sīkās asakas. No pārstrādātām zivīm iecienītākie produkti šogad ir krabju nūjiņas, brētliņas eļļā un sālījumos, kā arī marinēta siļķe un siļķe eļļā, kas pēdējos gadus nemainīgi ieņem kategorijas iemīļotāko produktu vietas. Savukārt no konservētās produkcijas, salīdzinot ar citiem gadiem, pircēji vēl joprojām izvēlas tunci un šprotes.


Populārākie raksti