Piešķirot īpašas tirdzniecības zīmes, Rimi veicinās vietējo produktu noietu

21. Septembris, 2009

Lai veicinātu vietējo produktu noietu un atbalstītu Latvijas ražotājus, Rimi pašmāju ražotos produktus turpmāk izcels ar īpašu tirdzniecības zīmi Ražots Latvijā ar lepnumu.

Līdz šim jau vairākus gadus mazumtirdzniecības tīkls Rimi rīko akciju Latvijas dienas, kuras laikā veikalu plauktos īpaši tiek izcelti Latvijā ražotie produkti. Savukārt šogad pēc pircēju un uzņēmēju ieteikumiem, sadarbojoties ar Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomi (LOSP), Rimi turpmāk arī ikdienā ar speciālu tirdzniecības zīmi Ražots Latvijā ar lepnumu izcels Latvijā ražotos produktus un akcentēs to vietējo izcelsmi, tādējādi veicinot noietu.

18. septembrī, īpašā Izgaršo Latviju pasākumā, kā pirmie savus ražotos produktus marķēja 25 Latvijas uzņēmumu vadītāji, pašrocīgi izceļot tos ar Ražots Latvijā ar lepnumu tirdzniecības zīmēm. Uzņēmumu vadītāji personīgi uzrunāja Rimi pircējus, piedāvājot nogaršot savus ražojums un uzsverot, ka Ražots Latvijā ar lepnumu turpmāk būs Rimi veikalos regulāri sastopama tirdzniecības zīme.

"Latvijas dienu pirmās nedēļas laikā ievērojami palielinājušies Latvijā ražoto produktu pārdošanas apjomi visās pārtikas preču grupās. Pircēji arvien vairāk pievērš uzmanību produktu izcelsmei, priekšroku dodot pašmāju ražojumiem," stāsta Valdis Turlais, Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs.

"Tā kā audzējam daudz un dažādus dārzeņus, arī tādus, kas ne vienmēr tiek uzskatīti par Latvijas ražojumiem, mums ir ļoti svarīgi, lai pircēji zinātu to izcelsmi. Piemēram, mūsu audzētajiem Savojas un Ķīnas kāpostiem, kurus pircēji neidentificē kā Latvijā izaudzētus, tagad tiks pievienota jaunā tirdzniecības zīme, kas varētu piesaistīt arvien vairāk pircēju uzmanību. Esam priecīgi un lepni, ka Rimi iniciatīva un jaunā tirdzniecības zīmju sistēma pircējiem uzskatāmā veidā palīdzēs orientēties dažādo produktu klāstā, vienlaikus aicinot izvēlēties vietējos ražojumus," stāsta Edīte Strazdiņa, SIA Mūsmāju dārzeņi valdes priekšsēdētāja.

INTERESANTI FAKTI

  • Visstraujāk Latvijas dienu pirmajā nedēļā pieauguši graudaugu produktu pārdošanas apjomi, tie pirkti 150% vairāk nekā līdz šim. Kopumā Rimi veikalos pārdotas gandrīz 160 tonnas miltu, makaronu un citu graudaugu izstrādājumu.
  • Kā liecina Rimi pārdošanas dati, pircēji īpaši iecienījuši un novērtējuši arī Latvijā ražotos sierus, kas marķēti ar Ražots Latvijā ar lepnumu tirdzniecības zīmi. Vairāk kā uz pusi pieaudzis siera un olu pārdošanas apjoms – pārdotas vairāk kā 100 000 olas un 90 tonnas siera.
  • Izcelto produktu vidū gaļas un gaļas produktu grupā vispirktākie SIA Rīgas miesnieks Rakveres cīsiņi (pārdotas 15 tonnas) un SIA Lielzeltiņi broilera fileja (pārdotas vairāk kā 10 tonnas). Savukārt gatavo produktu vidū vispopulārākās bija SIA Lango pankūkas ar ķiršiem (pārdotas 9 tonnas), kā arī kartupeļu pankūkas (pārdotas 6 tonnas).
  • Bakalejas nodaļā cilvēki visvairāk iegādājušies SIA Fazer maiznīcas baltmaizi (pārdoti vairāk kā 30 000 kukulīšu), bet augļu un dārzeņu nodaļā izcelto produktu vidū vispirktākie bija Mūsmāju dārzeņi kartupeļi (pārdotas 30 tonnas). Liels pieprasījums bijis arī kāpostiem, gurķiem, tomātiem, burkāniem, sīpoliem un citiem Latvijā audzētajiem dārzeņiem.
  • No olu produktiem pircēji visbiežāk izvēlējušies AS Balticovo olas, savukārt no piena produktu klāsta priekšroku devuši AS Talsu piensaimnieks 2% pienam. Pieprasīts bijis vaniļas biezpiena sieriņš Kārums, no sieriem visiecienītākais bijis AS Rīgas piena kombināts ražotais Krievijas siers. Rudenī, kad daudzi novāc ogu un augļu ražas un paši cep plātsmaizes, īpaši iecienīti produkti ir arī milti un raugs, pircēji visbiežāk izvēlējušies AS Rīgas dzirnavnieks Saimnieces miltus un SIA Laversa raugu.
  • Vasaras nogalē populārākais alus bijis Dzintara Lāčplēša, savukārt no bezalkoholiskajiem dzērieniem Rimi klienti visbiežāk pirkuši Zaķumuižas negāzēto ūdeni. No saldumiem nepārspētas ir Skrīveru gotiņas un SIA Matss riekstiņi ar iebiezinātā piena pildījumu.
  • Latvijas produktus novērtē arī citu Baltijas valstu iedzīvotāji. Rimi tīkla veikalos Igaunijā populārākais ir biezpiena sieriņš Kārums, Gutta sulas un Laima ražotie vaniļas zefīri. Savukārt Lietuvas Rimi pircēji iecienījuši jogurtu Jogijs, tūristu brokastis, Cido sulas un nektārus, kā arī Laima piena šokolādi un Selgas cepumus.

Populārākie raksti