Pievienojies akcijai Eņģeļi pār Latviju un ziedo!

12. Novembris, 2015

Lai arī vecāki un ārsti katru dienu dara neiedomājami daudz, glābjot dzīvības un palīdzot bērniem atveseļoties, arī šogad ir mazuļi, kuriem nepieciešami sargeņģeļi un ziedotāju atbalsts pilnvērtīgai dzīvei. Jau šobrīd ir aptuveni 100 bērni visā Latvijā, kuriem nepieciešama ziedotāju palīdzība. Kā vienmēr Ziemassvētku laikā Eņģeļi nolaidīsies pār Latviju, lai aicinātu ikvienu palīdzēt bērniem! Jau šobrīd ikviens var ziedot zvanot pa tālruni 90006486, kā arī Bērnu slimnīcas fonda mājas lapā bsf.lv un no 16. novembra Rimi un Supernetto veikalos.

„Iepriekšējos gados, pateicoties visai Latvijas sabiedrībai, akcijas Eņģeļi pār Latviju ietvaros ir palīdzēts vairāk nekā 800 bērniem. Taču ir daudzi bērni, kuri cer uz eņģeļu palīdzību arī šogad. Tādēļ Rimi, Bērnu slimnīcas fonds un LNT aicina ziedot un kļūt par bērnu sargeņģeļiem,” stāsta Baiba Zūzena, MTG TV Latvia vadītāja.
Ziedo un kļūsti par bērnu sargeņģeļi!

“Ikvienā Latvijas novadā ir ģimenes, kuras ik dienas cīnās par to, lai viņu bērniem būtu iespēja:  atveseļoties pēc smagām saslimšanām, saņemt iespējami labāko rehabilitāciju un arī – sadzīvot ar slimību, iespējams, pat mūža garumā. Iespēja ir dota arī katram no mums – palīdzēt ar savu ziedojumu, ar labu domu un vēlējumu. Arī šogad Eņģeļiem pār Latviju ir savi vēstneši – bērni, kuru ģimenes  piekritušas publiskot savus dzīvesstāstus, stāstīt par savām cīņām un uzvarām, lai palīdzētu ne tikai saviem bērniem, bet arī citiem, kuri gaida atbalstu un palīdzību. Šiem vecākiem vēlamies teikt vislielāko paldies par dalīšanos ar sabiedrību, kas ikvienam no mums ļauj apzināties, ka aiz katra atbalsta lūguma ir  bērns un viņa dzīvesstāsts.  Aicinām ikvienu kļūt par kāda bērna sargeņģeli, ziedojot Rimi un Supernetto veikalos visā Latvijā, kā arī ziedojot lojalitātes kartēs Mans Rimi uzkrātos līdzekļus Eņģeļiem pār Latviju. Šādu iespēju Rimi nodrošina  kioska terminālos Rimi veikalos un rimi.lv. Mēs būtu gandarīti, ja iespējai kļūt par bērnu sargeņģeļiem pievienotos arī citi Latvijas uzņēmumi, “ ziedot aicina Rimi Latvia mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja Kristīne Ciemīte-Kupre.
„Bērnu slimnīcā ārstējas bērni no visas Latvijas. Šeit tiek glābtas bērnu dzīvības, nodrošināta augstvērtīga un profesionāla medicīniskā aprūpe, bet daudziem bērniem palīdzība nepieciešama arī aiz Bērnu slimnīcas sliekšņa. Slimnīcas ārstiem rūp bērnu veselība, bet situācijā, kad valsts iespējas ir ierobežotas, bez sabiedrības atbalsta dažkārt nav iespējams nodrošināt bērniem iespējami labāko dzīves kvalitāti un veselības aprūpi. Vēlot bērniem to labāko un rūpējoties par viņu veselību ilgtermiņā, Bērnu slimnīcas fonds kopā ar Bērnu slimnīcu pievienojas labdarības akcijai Eņģeļi pār Latviju, lai kopā sniegtu iespēju daudziem Latvijas bērniem saņemt palīdzību, bez kuras viņu ikdiena būtu daudzkārt grūtāka,” ziedot aicina Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja.
Palīdzi, lai arī mazais, dzīvespriecīgais Ralfs varētu pilnvērtīgi dzīvot!
Pirmais akcijas Eņģeļi pār Latviju vēstnesis šogad ir mazais Ralfs. Viņš ir jaunākais dēliņš 3 bērnu ģimenē, kas pavisam nesen no Dobeles pārcēlusies uz dzīvi Jelgavā. Iedzimtas ģenētiskas slimība dēļ Ralfam nepieciešama īpaša uzmanība. Lai arī mazulis savā attīstībā jau sen ir apsteidzis pat vispozitīvākās ārstu prognozes, viņa ģimenei vēl arvien nepieciešama drošības sajūta un speciāla aprūpe. Puisēnam ir 3 gadi un milzum daudz enerģijas, kas labprāt tiek tērēta skrienot, atklājot pasauli un izzinot daudz jauna – Ralfiņš ir īsteni pozitīvs, dzīvespriecīgs un zinātkārs mazulis. Viņam patīk lasīt grāmatas, komunicēt ar cilvēkiem un, kā jau puisim - pētīt tehniskas lietas. Tētis smej, ka reiz Ralfs sēdēs uz moča! Lai viņam palīdzētu augt un justies droši, ka arī ne tik priecīgos brīžos būs, kas palīdz, nepieciešamas regulāras speciālistu konsultācijas mājās. Tā, ka Ralfam slimības dēļ ir pa laikam nepieciešams atbrīvoties no liekajām siekalām, ko ķermenis nav iemācījies kārtīgi norīt, ģimenei vajadzīgs pārnēsājams vakuuma atsūcējs. Lai arī puisēns braši soļo savām kājām, tālākus gabalus viņam grūti pieveikt, puisēns piekūst un izjūt par nelielas sāpes, taču auguma dēļ vairums parasto bērnu ratu viņam kļuvuši pārāk mazi un ģimenei vajag iegādāties arī lielākus ratus Ralfa vizināšanai.

Kādēļ vajag palīdzēt?
Bērnu slimnīcas ikdienas darbā redzams, ka valsts var apmaksāt lielāko daļu Latvijas bērniem nepieciešamās ārstēšanas. Tomēr ir situācijas, kad reālās vajadzības finansiāli pārsniedz šī brīža iespējas. Īpaši svarīgi tas ir brīžos, kad pacients jau ir mājās un ir nepieciešama ilgstoša rehabilitācija vai arī ierīces, kas gan atvieglo bērna stāvokli, gan uzlabo dzīves kvalitāti. Sevišķi aktuāli tas ir bērniem, kuriem nepieciešama ilgstoša rehabilitācija, un maksimāli efektīvi, tieši viņiem piemēroti palīglīdzekļi  labākas dzīves kvalitātes nodrošināšanā.
Mēs varam visi kopā palīdzēt tiem, kuri nespēj sadzīvot ar citiem mazuļiem tik ierasto lietu – pienu. Specializētas pārtikas iegāde ģimenēm ir smags slogs, bet visi kopā mēs varam viņiem palīdzēt izaugt tikt lieliem, kad piens jau vairs nav vienīgā lieta ēdienkartē. Palīdzēt šogad varam arī bērniem ar ļoti nopietnu saslimšanu – cukura diabēts,  kas nozīmē, ka pacientam katru dienu nepieciešams saņemt insulīnu. Lai to varētu izdarīt nesāpīgā veidā,  diabēta slimnieku ikdienu padarītu vieglāku iespēja mājas apstākļos izmantot speciālu insulīna sūkni, kas nodrošina  nepieciešamo dienas devu bez injekciju izdarīšanas.   Ārsti ne vienmēr var savus pacientus izārstēt pilnībā, bet mēs kā sabiedrība varam palīdzēt šiem bērniem, atvieglojot viņu ikdienu un palīdzot sadzīvot ar likteni. Mēs kā sabiedrība varam būt eņģeļi.
„Ir slimības, ar kurām ir jāsadzīvo. Un sadzīvot ir jāmācās. To ārstēšana cieši savij ārstu un pacientu, lai gan ārstēšanās slimnīcā ir tikai īss posms.  Tālākais ir garš ceļš: mājas, rehabilitācijas centri, netradicionālas pieejas un lielas vecāku  un sabiedrības rūpes un atbalsts. Palīdzēt sadzīvot ar slimību, palīdzēt dzīvot labāk ir mūsu uzdevums.  Palīdzot citiem mēs, ārsti un līdzcilvēki, dziedējam arī sevi,” par akcijas nozīmi stāsta Bērnu klīniskās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anda Čakša.
Ja arī jūsu bērnam ir nepieciešama sargeņģeļu palīdzība, piesakies, aizpildot anketu Bērnu slimnīcas fonda mājas lapā bsf.lv.


Ziedo un kļūsti par bērnu sargeņģeli!
 


Populārākie raksti