Pircēji retāk izvēlas plastmasas maisiņus – to pieprasījums Rimi veikalos krities par 23%

01. Jūlijs, 2022
Kaut arī plastmasas maisiņi joprojām ir pircēju vidū populārākais iepakojums, to izmantošanai ir tendence samazināties un šogad Rimi veikalos plastmasas maisiņu pārdošanas apjoms ir samazinājies par  gandrīz ceturtdaļu jeb 23%.

Vienlaikus pircēji arvien aktīvāk izmanto dažādas videi draudzīgas alternatīvas, kā piemēram tekstila vai papīra maisiņus un līdzi paņemtos iepakojumus.

Tuvojoties 3. jūlijam – Starptautiskajai dienai bez plastmasas maisiņiem – Rimi aicina pircējus biežāk kritiski izvērtēt plastmasas maisiņu nepieciešamību un ieviest savā iepirkšanās rutīnā videi draudzīgākas alternatīvas. Jau šobrīd redzama pozitīva tendence, ka šī gada pirmajos piecos mēnešos, salīdzinot ar pērnā gada sākumu, papīra maisiņu pieprasījums ir audzis par 16%, bet tekstila maisiņi piedzīvo īstu popularitātes vilni, ko apliecina  pieprasījuma pieaugums par 65%.

“Atbildība pret apkārtējo vidi un plastmasas izmantošanas samazināšana ir viena no Rimi stratēģiskajām prioritātēm. Apzinoties iepirkšanās procesa lielo ietekmi uz sabiedrības ikdienu, mēs pastāvīgi piedāvājam dažādas videi draudzīgas alternatīvas ierastajiem plastmasas maisiņiem un arī cenu politika motivē pārskatīt savus iepirkšanās paradumus. Arī lielu daļu sveramās produkcijas pircējiem piedāvājam iesvērt līdzi paņemtajos traukos – tostarp arī dažādus higiēnas un mājokļa tīrīšanas produktus, kas atsevišķos Rimi veikalos pieejami speciālos beziepakojuma stendos. Esam gandarīti, ka šādām aktivitātēm ir pozitīvs rezultāts un pircēji labprāt izmanto iespējas veikt arvien ilgtspējīgākas izvēles,” skaidro Rimi Latvia Sabiedrisko attiecību vadītājs Juris Šleiers.

3. jūlijā visā pasaulē norisinās akcija "Diena bez plastmasas maisiņiem", kuras ietvaros iedzīvotāji tiek aicināti atteikties no plastmasas maisiņu iegādes un izvēlēties dabai draudzīgākus iepakojumus saviem pirkumiem. Tādēļ arī Latvijas iedzīvotāji ir aicināti piedalīties šajā akcijā, atteikties no plastmasas maisiņiem un priekšroku dot papīra vai auduma iepakojumam, vai arī doties uz veikalu ar savu personīgo maisiņu.

Kopš 2020. gada Rimi saviem klientiem piedāvā jaunu iepirkumu maisiņu klāstu, kas ļauj ikdienas iepirkšanās procesā izvēlēties videi draudzīgākas alternatīvas. Jaunajā produktu klāstā ir divu izmēru jauna dizaina papīra maisiņi, plastmasas maisiņi ar 50% pārstrādātas plastmasas, kā arī inovatīvi tekstila iepirkumu maisiņi, kas pilnībā izgatavoti no pārstrādātām plastmasas pudelēm, kas citkārt nonāktu izgāztuvēs.


Populārākie raksti