Pirmo reizi Rīgā notiks izstāde – spēle Zaķu paslēpes

14. Marts, 2016

Lieldienu nedēļā, no 21. līdz 28. martam, Rīgā pirmo reizi norisināsies pasākums - izstāde – spēle Zaķu paslēpes, kuras ietvaros Rīgu apdzīvos milzu zaķi. Milzu zaķu divdimensionālās figūras būs paslēpušās pilsētā un aicinās rīdziniekus un pilsētas viesus nedēļas garumā meklēt un atrast košas Lieldienu zaķu figūras.

Zaķis ir mīlētākais Lieldienu tēls, kas šogad tiks godināts jo īpaši - teju visā Rīgā būs atrodamas vairāk kā 20 krāsainas zaķu figūras. Zaķu noformēšanā ir iesaistījušās dažādas Latvijas organizācijas un iestādes, piešķirot tiem neparastus vizuālos tēlus, tādējādi radot unikālus pilsētvides mākslas darbus.

Zaķu paslēpes sevī apvienos izstādi un radošu sacensības garu - ar kartes palīdzību būs iespēja meklēt un atrast objektus, tā aizraujoši pavadīt laiku kopā ar draugiem un ģimeni. Dzīvespriecīgie zaķi būs paslēpušies Vērmanes dārzā, Centrāltirgū, Esplanādē, Līvu laukumā, Latvijas Nacionālās operas un baleta skvērā, Bastejkalnā, trīs zaķi būs paslēpušies arī Rimi veikalos Rīgas centrā un tā tuvumā, 11. Novembra krastmalā, modes un izklaides centrā Rīga Plaza, Baumaņa skvērā, Konventa sētā, kā arī pie Mazās Ģildes, Mākslas muzeja un citviet.

Visas nedēļas garumā ikviens apmeklētājs tiks aicināts iesaistīties spēlē, radoši izpausties, uzņemt fotogrāfijas pie zaķu figūrām un bildes publicēt savos sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #kurzakis. Noslēdzoties izstādei – spēlei Zaķu paslēpes, interesantāko bilžu autori savā īpašumā iegūs balva.

Rīga, pateicoties dzīvespriecīgajiem zaķiem, iegūs nebijušu Lieldienu svētku rotu, bet iedzīvotāji un pilsētas viesi varēs kārtīgi izlocīt kājas, meklējot pilsētā paslēpušos zaķus.

Zaķu figūras būs skatāmas visu Lieldienu nedēļu - no 21. līdz 28. martam - no plkst. 9:00 līdz plkst. 22:00.

www.zakupaslepes.lv


Populārākie raksti