Pirms Līgo svētkiem pieprasīti gardumi svētku galdam, kā arī bezalkoholiskais alus un vīns

21. Jūnijs, 2017
 

Gatavojoties Jāņu svinēšanai, Rimi un Supernetto veikalu klienti līdzās tādiem tradicionālajiem svētku gardumiem kā ķimeņu siers, alus, šašliki un pīrādziņi, šogad savos iepirkumu grozos arvien biežāk liek arī bezalkoholisko alu, vīnu, kā arī dažādu veidu mīkstos un kūpinātos sierus, neaizmirstot arī par oglēm, degšķidrumu un citu atribūtiku svētku svinēšanai, liecina SIA Rimi Latvia apkopotie dati par iepirkšanās tendencēm pirms Līgo svētkiem.

Kopumā jūnijā pieprasījums pēc dažāda veida sieriem, salīdzinot ar ikdienu, ir palielinājies par vairāk nekā 50%. Līdztekus jau tradicionālajiem ķimeņu sieriem, pircēji arvien biežāk izvēlas savā iepirkumu grozā likt arī dažādus svaigos un kūpinātos sierus, izmēģinot arī dažādas jaunas garšas. Savukārt pieprasījums pēc alus pirmssvētku laikā ir palielinājies par apmēram 35%. Nemainīgi ieprasītākie tilpumi ir 0,5 litra stikla pudele, kam seko pintes bundža. Pircēji arī šogad priekšroku dod vietējam alum, tāpēc Rimi pirms Līgo svētkiem saviem klientiem piedāvā vēl plašāku alus sortimentu - tas ir papildināts ar vietējo ražotāju sezonas jaunumiem un brūvējumiem no mazajām alus darītavām, piemēram, Ādažu alus un Labietis.

Interesanti, ka pēdējā laikā arvien biežāk pircēju savam svētku galdam izvēlas arī dažādus vīnus. Kā iecienītākie vīni minami Vācijas, Itālijas un Gruzijas vīni. Tāpat pirmssvētku laikā, salīdzinot ar ikdienu, dubultojies pieprasījums gan pēc dažādiem bezalkoholiskajiem vīniem, gan alus.

„Jāņi ir Latvijas iedzīvotāju nacionālie svētki, kuros, protams, lielā cieņā ir pārbaudītas vērtības - mūsu pircējiem joprojām ir svarīgi Jāņos baudīt ķimeņu sieru un citus tradicionālos svētku ēdienus un dzērienus. Tajā pašā laikā liela daļa pircēju ir gatavi uz sava svētku galda likt arī ne tik pierastus produktus, piemēram, bezalkoholisko alu un vīnu. Lai sniegtu iespēju ikvienam līgotājam atrast kāroto, īpaši uz Jāņiem paplašinām savu sortimentu, lai svētki būtu izdevušies ikvienam svinētājam,” stāsta Inga Bite, SIA Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja.

Līgo laikā jau tradicionāli palielinās pieprasījums pēc šašlikiem. Pirmssvētku laikā pircēji īpaši novērtē jau gatavos šašlikus, piemēram, Rimi gatavotais šašliks Savējiem ir izteikts līderis, kas arī pircēju aptaujās ir atzīts par vienu no TOP3 labākajiem gatavajiem šašlikiem Latvijā. Visbiežāk Rimi un Supernetto veikalu klienti izvēlas cūkgaļas šašliku, kura pieprasījums parasti ir 1,5 reizes lielāks nekā vistas gaļas šašlikam. Starp pircēju iecienītākajiem putnu gaļas šašliku veidiem ir Rimi kulinārijas produkcijas Mani gardumi cāļa šķiņķu šašliks bez kaula un Mani gardumi cāļa filejas šašliks kefīra marinādē.

Pirmssvētku laikā klienti īpaši novērtē iespēju iegādāties jau gatavos pīrādziņus, uzkodu plates un salātus. Pieprasījums pēc Rimi maiznīcā ceptajiem siera un speķa rausīšiem Jāņu nedēļā parasti palielinās trīs reizes, bet pēc pīrādziņiem – dubultojas. Savukārt jau gatavās uzkodu plates svētku nedēļā pērk 1,5 reizes vairāk nekā ikdienā. Daudzi pircēji savam svētku galdam izvēlas jau gatavos salātus, no kuriem nemainīgi populārākie ir siera salāti ar ķiplokiem, gaļas salāti, rasols, kārtainie tunča salāti, kā arī siļķe kažokā.  No augļiem populārākie gardumi svētku galdam tradicionāli ir arbūzs, melone un ķirši. Savukārt, lai sniegtu iespēju pircējiem svētku galdā likt veselīgus gardumus no Latvijas laukiem, pirmssvētku nedēļā Rimi tieši ir papildinājis jaunās ražas produktu klāstu ar jaunajiem pašmāju zaļajiem zirnīšiem, kabačiem, cukīni, rabarberiem, spinātiem un kolrābjiem.

Gatavojoties svētku svinēšanai pie dabas, parasti pircēji trīs reizes vairāk nekā ikdienā pērk visu nepieciešamo piknikam - ogles, degšķidrumu, foliju un vienreiz lietojamos traukus, āra sveces un saldējamās kastes.

Rimi aicina svinēt Jāņus droši!
 


Populārākie raksti