Programma Štābiņš ik gadu nodrošina ārpusskolas nodarbības 1500 bērniem visā Latvijā

31. Janvāris, 2014

Rimi un Supernetto veikalos iespēja ziedot brīvā laika programmai bērniem Štābiņš

Rimi un Ziedot.lv programmas bērniem Štābiņš ietvaros ik gadu vairāk nekā 1500 bērniem no mazturīgām ģimenēm tiek nodrošināta iespēja iesaistīties bezmaksas pulciņos un ārpusskolas aktivitātēs. Pērn programmas ietvaros 17 sadarbības partneri – nevalstiskās organizācijas no visas Latvijas - interešu izglītības īstenošanai saņēma atbalstu kopumā 22 tūkstošu latu apmērā. Lai arī šogad bērniem būtu iespēja brīvo laiku pavadīt atbilstoši savām interesēm, līdz pat 23.februārim, ikviens tiek aicināts Rimi un Supernetto veikalos ziedot programmai Štābiņš.

Labdarības programmu iespējams atbalstīt arī ar maksājumu karti, norēķinoties par pirkumu Rimi un Supernetto veikalu kasēs un ziedojot 7,11 eiro. Tāpat iespējams ziedot arī uzkrāto Mans Rimi naudu mājaslapā www.mansrimi.lv un sākot ar novembri arī Rimi kioskā.

„Štābiņi ir kļuvuši par neatņemamu vietu 16 Latvijas pilsētās, kur pulcēties bērniem, saņemt atbalstu un iedvesmu. Ir svarīgi, lai bērni, kuru ģimenes rocība neļauj apmeklēt maksas ārpus skolas nodarbības, gūtu iespēju saturīgi pavadīt brīvo laiku un attīstītu savus talantus. Latvijas nākotne ir talantīgu un izglītotu bērnu rokās, tādēļ ļoti svarīgs atbalsts, lai Štābiņi turpinātu darboties,” stāsta Ziedot.lv komunikāciju vadītāja Ilze Ošane.

Ar Rimi un Supernetto pircēju, kā arī Ziedot.lv ziedotāju atbalstu ik gadu 16 Latvijas pilsētās - Siguldā, Madonā, Saldū, Dobelē, Liepājā, Rēzeknē, Jēkabpilī, Jelgavā, Salaspilī, Daugavpilī, Talsos, Kuldīgā, Tukumā, Valmierā, Ventspilī un Rīgā – tiek nodrošinātas bezmaksas ārpusskolas aktivitātes. Bērni no maznodrošinātām ģimenēm programmas Štābiņš ietvaros piedalās dažādos pulciņos, radošās meistarklasēs, nometnēs un ekskursijās. Speciālistu vadībā tie apgūst angļu valodas prasmes, apglezno traukus, pērļo, mācās filcēt, veidot mālu, apgūst labas uzvedības pamatus, kā arī iesaistās citās interesantās un personību attīstošās nodarbībās. Turklāt līdz ar dažādām ārpusskolas aktivitātēm, bērniem tiek nodrošinātas arī siltas maltītes.

„Programmas Štābiņš ietvaros mūsu novada bērniem ir iespēja iepazīties ar mākslas pasauli, piedalīties dažādās sporta aktivitātēs, doties ekskursijās, kā arī apmeklēt dienas nometnes. Taču vislielākā interese un atsaucību raisīja kanisterapijas nodarbības. To laikā kinologs kopā ar īpaši apmācītu suni darbojās ar bērniem no maznodrošinātām ģimenēm, uzlabojot viņu savstarpējo uzticēšanos, kā arī attīstītu komunikācijas prasmes. Bez Štābiņa atbalsta mums šos projektus nekādi nebūtu izdevies īstenot,” stāsta Talsu novada fonda pārstāve Iveta Rorbaha.

Saskaņā ar UNICEF pētījumu par bērnu nabadzību pasaulē, Latvijā 18,8 procenti bērnu dzīvo trūcīgās ģimenēs. Programma Štābiņš ārpus skolas aktivitātes bērniem no mazturīgām ģimenēm ar Rimi un Supernetto pircēju un Ziedot.lv ziedotāju atbalstu nodrošina jau trešo gadu, sniedzot iespēju saturīgi pavadīt brīvo laiku un apgūt jaunas prasmes un iemaņas.


 


Populārākie raksti