Projekts Štābiņš sniegs atbalstu vairāk nekā 2300 bērniem no trūcīgām ģimenēm

07. Augusts, 2015

Noslēdzoties šī gada Rimi brīvā laika programmas Štābiņš labdarības akcijai, Rimi un Supernetto veikalos iedzīvotāji un darbinieki kopā ir saziedojuši vairāk nekā 19 230 eiro, lai vairāk nekā 2300 bērniem no trūcīgām ģimenēm būtu iespēja aktīvi atpūsties un apgūt jaunas iemaņas. Saziedotie līdzekļi ļaus bērniem no trūcīgām ģimenēm iesaistīties bezmaksas pulciņos un piedalīties aizraujošās vasaras nometnēs, attīstot savas prasmes.

Jau ceturto gadu Rimi Latvia sadarbībā ar Ziedot.lv rīkoja ziedošanas akciju, lai bērniem no trūcīgām ģimenēm būtu iespēja kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku, to apvienojot ar vērtīgu iemaņu apgūšanu. Šogad par saziedotajiem līdzekļiem tiks sniegts atbalsts 18 organizācijām no 16 Latvijas novadiem.

“Projekts Štābiņš - Rimi brīvā laika programma bērniem ir ļoti svarīga un nepieciešama maznodrošinātām un trūcīgām ģimenēm. Bērni ar prieku un entuziasmu piedalās dažāda veida nodarbībās, ko ikdienā diemžēl ne visiem ir iespēja apmeklēt ierobežoto finanšu līdzekļu dēļ. Projekta Štābiņš programmas ietvaros bērniem un viņu vecākiem par nodarbībām nav jāmaksā, tās var apmeklēt bez maksas. Štābiņa dalībnieki nodarbībās apgūst jaunas prasmes, iepazīstas ar jauniem draugiem, gatavo skaistas dāvanas saviem draugiem un ģimenes locekļiem, dodas pārgājienos un ekskursijās, piedalās dažādās sporta nodarbībās un interesanti pavada savu brīvo laiku. Paldies visiem ziedotājiem, kuri atbalstīja šo projektu, ziedojot Rimi un Supernetto veikalos,” skaidro Līga Rube, biedrības Ziedot.lv Štābiņš projekta vadītāja.

Smiltenes bērnu brīvā laika centra Ligzdiņa pārstāve Natālija Gailīte par dalību programmā Štābiņš stāsta: “Dalība šajā programmā mūsu brīvā laika centram ir ļoti svarīga. Ikdienā strādājam ar bērniem no riska ģimenēm. Dalība Rimi un Ziedot.lv izveidotajā atbalsta programmā Štābiņš mūsu centram ir iespēja turpināt realizēt programmu Mācībprieks, kuras ietvaros atraktīvā veidā mācām bērniem dabaszinības, parādot, ka mācīties ir jautri un noderīgi. Šī ir iespēja piesaistīt kvalificētus speciālistus, kas gan sniedz psiholoģisko atbalstu, gan sporto kopā ar bērniem. Skolēni ļoti novērtē nodarbības un palīdzību, ko sniedzam, taču Štābiņš ir iespēja papildus uzlabot un attīstīt mūsu centra aktivitātes.”

“Programmā Štābiņš iesaistāmies jau kopš tās pirmsākumiem, un katru gadu tā sniedz mums iespēju kopā ar bērniem no maznodrošinātām ģimenēm atklāt aizvien jaunas jomas. Piemēram, iepriekšējos gadus rīkojām bērniem kinoloģijas nometnes, nodarbības, kur bērni apgūst datorspēļu veidošanas pamatus, kā arī paši veido animācijas filmas. Šogad rīkojam pavisam ko citu – koka auto modeļu veidošanas nometnes. Rudenī rīkosim noslēguma pasākumu – koka modeļu sacīkstes, kur piedalīsies arī Talsu auto rallija dalībnieki, kas aktīvi iesaistās šajā projektā,” saka Iveta Rorbaha, Talsu novada fonda valdes priekšsēdētāja.

Šogad ar Rimi un Supernetto atbalstu finansējumu nodarbību īstenošanai programmas Štābiņš ietvaros saņems kopumā 18 nevalstiskās organizācijas – biedrības Cerība.Ticība.Mīlestība, Irlavas interešu klubiņš, Ūdenszīmes, radošo domu un darba centrs Svētelis, Ritineitis, Caritas Madona, Karaostas mantojums, Dagdas invalīdu brālība NEMA, nodibinājums Fonds Mammām un Tētiem, Mēs par bērniem, Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas Diakonijas centrs, Talsu novada fonds, bērnu brīvā laika centrs Ligzdiņa, sabiedriskā organizācija Zigate, Pestīšanas armija Daugavpilī, biedrība Cerību krustceles, biedrība Saspraude un nodibinājums Fonds Saules kalns. Par iespēju piedalīties nodarbībās aicinām interesēties minētajās nevalstiskajās organizācijās.

Kopš 2012. gada projekta Štābiņš aktivitātēs ir piedalījušies 4 241 bērns no 25 Latvijas pilsētām. Štābiņa aktivitātes ir organizējušas 39 labdarības organizācijas. Sākot ar 16. jūniju, visos Rimi un Supernetto veikalos tika vākti ziedojumi programmas realizācijai, ziedot bija iespējams arī uzkrāto Mans Rimi naudu mājaslapā www.mansrimi.lv vai arī Rimi kioskā.


Populārākie raksti