Reaģējot uz iedzīvotāju iepirkšanās paradumu maiņu, Rimi ievieš iepirkumu sarakstus

09. Februāris, 2009

Rimi pētījums: 56% Latvijas iedzīvotāju iepērkas, izmantojot iepirkumu sarakstu.

Lai aicinātu Latvijas iedzīvotājus rūpīgāk pārdomāt savus pirkumus un sekot līdzi tēriņiem, no šodienas visos Rimi veikalos bezmaksas būs pieejamas iepirkumu sarakstu veidlapas. Rimi veiktā pētījuma dati liecina, ka iepirkumu sarakstus izmanto 56% Latvijas iedzīvotāju, no tiem 15% tos sastāda regulāri, savukārt tikai 4% aptaujāto atzīst, ka joprojām pērk visu, ko vēlas, un pirms došanās uz veikalu savus izdevumus neplāno. Turpretim katrs desmitais uzrunātais pircējs atzinis, ka iepirkumu sarakstus veido tikai un vienīgi pārtikas produktu iegādei.

Iepirkšanās pēc saraksta tika plaši praktizēta ne tik senā pagātnē, kad līdz tuvākajam pārtikas veikalam bija jāmēro lieli attālumi. Cilvēki sastādīja iepirkumu sarakstus, lai atcerētos visu, ko nepieciešams iegādāties, un tik drīz atkal nebūtu jāmēro garais ceļš līdz veikalam. Rimi novērojumi liecina, ka pēdējo mēnešu laikā arvien biežāk pircēji veikalā iepērkas, izmantojot iepirkumu sarakstus, un fokusējas uz svarīgāko lietu iegādi.

"Veidojot iepirkumu sarakstu, varam ietaupīt gan līdzekļus, gan laiku. Rimi iepirkumu saraksts ir ērti lietojams – tajā var atzīmēt ne tikai nepieciešamos produktus no jau sarakstā esošajām populārākajām precēm, bet arī pievienot citu jums vajadzīgo preču nosaukumus. Ieviešot iepirkumu sarakstus, Rimi saviem pircējiem piedāvā jau laikus plānot savus pirkumus un iepirkšanos padarīt daudz ērtāku, ātrāku un patīkamāku," stāsta Valdis Turlais, Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs.

Rimi pētījuma rezultāti liecina, ka iepirkumu sarakstus šobrīd izmanto galvenokārt iedzīvotāji ar vidējiem un zemiem ienākumiem. Turklāt ievērojami biežāk tos sastāda sievietes nekā vīrieši, kā arī rīdzinieki pretstatā reģionu iedzīvotājiem. Savukārt iedzīvotāji ar augstiem un vidēji augstiem ienākumiem atzīst, ka labprāt izmanto iepirkumu sarakstus, taču laika trūkuma un aizmāršības dēļ dara to neregulāri.

Katrs trešais Rimi pircējs iepirkumu sarakstus izmanto galvenokārt tāpēc, lai neaizmirstu nopirkt visu nepieciešamo. Savukārt vairāk nekā trešdaļa aptaujāto iepirkumu sarakstus sagatavo saviem ģimenes locekļiem, kuri dodas uz veikalu. 16% aptaujāto uzskata, ka iepirkumu saraksts ļauj izvairīties no nevajadzīgu lietu iegādes un orientēties tikai uz nepieciešamākajiem pirkumiem, turpretim 14% atzīst, ka pārdomāta un mērķtiecīga iepirkšanās, izmantojot iepriekš sagatavotu nepieciešamo produktu sarakstu, padara šo procesu ērtāku un ātrāku.

Rimi prognozē, ka parocīgais iepirkumu saraksts padarīs klientiem iepirkšanos efektīvāku un drīz vien kļūs populārs arī to iedzīvotāju vidū, kuri līdz šim, dažādu iemeslu dēļ, iepirkumu sarakstus nav izmantojuši.


Populārākie raksti