Rīgā organizēs pareizas šķirošanas kursus „Šķirošanas ABC”

18. Oktobris, 2012

Kopš augusta vidus, kad pie Rīgas Rimi un Supernetto tika uzstādīti publiskie stikla un plastmasas šķirošanas konteineri, zaļi domājošie rīdzinieki arvien aktīvāk iepirkšanos apvieno ar zaļo šķirošanas darbu. Kā jāšķiro, kas notiek ar sašķiroto, vai tiešām to pārstrādā arī Latvijā? – šie ir šķirotājiem aktuāli jautājumi. Tāpēc Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar Rimi un Supernetto divas nedēļas nogales organizē atraktīvus kursus „Šķirošanas ABC”, kas atbildēs uz iedzīvotāju jautājumiem par šķirošanu un pārstrādi, kā arī sniegs praktisko šķirošanas treniņu, lai dzeltenajā un zaļajā konteinerā nenonāktu tādi atkritumi, kam vieta sadzīves atkritumos.

Latvijas Zaļā punkta novērojumi liecina, ka dzeltenajos konteineros, kas paredzēti PET pudelēm, cietās plastmasas pudelēm un maisiņiem, nereti nonāk jogurta, krējuma trauki, čipsu pakas, bet stikla konteineros atrodamas ne vien burkas un pudeles, bet arī porcelāna trauki un keramikas balzāma pudeles. Ja plastmasas konteinera saturs ir pāršķirojams, tad stikla konteinerā atrodamie piemaisījumi kavē stikla pārtapšanu jaunās burkās un pudelēs, jo no saplīsušajām lauskām neiederīgos materiālus nav iespējams izlasīt un šāds stikls var tikt pārstrādāts tikai zemas kvalitātes produktos.

Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis: „Publisko konteineru uzstādīšana pie Rimi un Supernetto veikaliem ir pierādījums tam, ka uzņēmēji var risināt sabiedrībai būtiskas vides aizsardzības problēmas. Pie tirdzniecības centriem jau uzstādīto konteineru lietošanas intensitāte dod mums pārliecību, ka šķirošanas iespējas pie tirdzniecības centriem ir jāpaplašina, tāpēc esam atvērti turpmākai sadarbībai ar Rimi un Supernetto.”

„Kopumā divu mēnešu laikā septiņos atkritumu šķirošanas punktos pie Rimi un Supernetto veikaliem savāktas 2.5 tonnas stikla taras, kā arī 0.5 tonnas plastmasas iepakojuma. Turklāt, kā liecina apkoptā informācija, visaktīvāk mūsu pircēji atkritumus šķirojuši tieši Rīgas centrā – pie Rimi veikaliem Valdemāra un Pulkveža Brieža ielā. Lielā pircēju interese apliecina, ka iedzīvotāji ir gatavi mainīt savus paradumus un rūpēties  par apkārtējo vidi, nepieciešams vien atkritumu šķirošanas iespēju padarīt ērtāku un pieejamāku,“ stāsta Laura Podskočija, „Rimi Latvia” vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste.

„Šķirošanas ABC” aktivitātes notiks:
19.oktobrī, no pulksten 17 līdz 20 pie šķirošanas konteineriem Rimi P. Brieža ielā 33a,
20.oktobrī, no pulksten 13 līdz 16 pie šķirošanas konteineriem Rimi Mīlgrāvja ielā 6,
21.oktobrī, no pulksten 15 līdz 18 pie šķirošanas konteineriem Supernetto Saharova ielā 23a,
26.oktobrī, no pulksten 17 līdz 20 pie šķirošanas konteineriem Rimi Kr. Valdemāra ielā 112,
27.oktobrī, no pulksten 13 līdz 16 pie šķirošanas konteineriem Rimi Kurzemes prospektā 1a,
28.oktobrī, no pulksten 15 līdz 18 pie šķirošanas konteineriem Rimi Prūšu ielā 2b.

Kursus „Šķirošanas ABC” vadīs Latvijas Zaļā punkta atraktīvais tēls Punktuālis un viņa palīgs dzeltenais konteinervīrs. Īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem!


Populārākie raksti