Rīgā uzsāk jauna Rimi tirdzniecības centra būvniecību

15. Septembris, 2010

Imantā, Kurzemes prospektā 1a uzsākta jauna Rimi tirdzniecības centra būvniecība, kurā plānots investēt aptuveni 20 miljonus eiro. T/c kopējā platība būs 15 000 m², un tas tiks atvērts nākamā gada sākumā. Tirdzniecības centrā būs pieejamas aptuveni 40 tirdzniecības vietas. Centra 7000 m² saimniekos enkurnomnieks - Rimi hipermārkets, kas būs viens no lielākajiem Rīgā. Centrs nodrošinās aptuveni 400 jaunas darbavietas.

“Lai arī Latvijas ekonomiskā situācija joprojām atrodas grūtā situācijā, mūsu veikalos redzam pozitīvas tendences, kas rada pārliecību par situācijas uzlabošanos. Tāpēc šobrīd uzsākam aktīvāk attīstīt investīciju projektus, lai realizētu uzņēmuma ilgtermiņa plānus Latvijā”, saka Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.

Šis būs jau 49 veikals Rimi veikalu tīklā, 17 Rimi hipermārkets, 27 Rimi veikals Rīgā.

Tirdzniecības centrā darbosies tādi Latvijā populāru zīmolu veikali kā Jysk, lielākais zoopreču veikals Latvijā Dino Zoo, kurā būs pieejama arī veterinārā klīnika un frizētava, restorāns Čili pica, Jāņa Rozes grāmatnīca, bērnu preču veikals Amaija, Dzintars, kā arī bankas filiāle, aptieka un vēl daudzi citi veikali. Pie Rimi tirdzniecības centra zaļajā zonā tiks izveidots labiekārtots rotaļu laukums bērniem. Savu auto pircējiem būs iespēja novietot plašā stāvlaukumā, kas paredzēts vairāk nekā 400 automašīnām.

Topošais Rimi tirdzniecības centrs ir īpašs ne vien ar to, ka šī brīža ekonomiskajā situācijā tas ir ļoti vērienīgs projekts, bet arī ar to, ka centra būvniecībā tiks izmantoti moderni un inovatīvi risinājumi energoefektivitātes uzlabošanai. Piemēram, Rimi saldēšanas tehnoloģijas kompresoru radītais siltums visu gadu tiks lietots karstā ūdens iegūšanai, bet gada vēsajā periodā tas tiks novirzīts telpu apkurei. Šajā tirdzniecības centrā tiks īstenoti vēl arī citi siltuma taupīšanas pasākumi, kā arī paredzēta datorizēta inženiersistēmu centralizētā vadības sistēma, kas rūpēsies par enerģijas patēriņa uzskaiti un optimālu iekārtu darbību.

Būvniecības projektu izstrādājis arhitektu un būvinženieru birojs DEPO projects, bet būvdarbus veic Merks - viens no lielākajiem un pieredzējušākajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā.

Kopumā šogad durvis vēruši jau 6 jauni Rimi Latvia veikali (Supernetto veikali Balvos, Jēkabpilī, Tukumā, Ikšķilē, un pēc ugunsgrēka atjaunots Supernetto Cēsīs, kā arī Rimi lielveikals Siguldā), turklāt vēl 2 Rimi veikali tikuši pārveidoti (Rimi lielveikals Kauguros tika pārveidots par hipermārketu, paplašinot gan tirdzniecības platību, gan sortimentu, bet Rimi Barona centrā Rīgā tika pārveidots atbilstoši jaunajam Rimi lielveikalu konceptam).

Pašlaik Rimi Latvia apsaimnieko kopā 107 trīs formātu veikalus: 15 Rimi hipermārketus, 31 Rimi lielveikalu un 61 zemo cenu veikalu Supernetto. Rimi un Supernetto veikali darbojas 25 Latvijas pilsētās.
 


Populārākie raksti