Rīkos vasaras nometnes bērniem ar īpašām vajadzībām

09. Jūlijs, 2010

Jūnijā Rimi un Supernetto veikalos ikviens bija aicināts ziedot vasaras nometnēm bērniem ar īpašām vajadzībām, lai to laikā bērni un viņu vecāki gūtu plašākas zināšanas kā cīnīties ar savu slimību. Ar sabiedrības atbalstu 13 374 latu apmērā divu vasaras nometņu vietā būs iespējams sarīkot trīs.

Latvijas bērnu un jauniešu diabēta biedrība varēs rīkot vienu no trijām vasaras nometnēm, tās vadītāja I.Pužule par saņemto atbalstu saka: “Paldies Latvijas mīļajiem cilvēkiem, kuri neskatoties ne uz kādām dižķibelēm spēj ziedot bērniem ar īpašām vajadzībām. Nav lielāka prieka par to, ko dari, ja esi guvis atbalstu. Diabēts ir postoša slimība un ārstēšana ir dārga un komplicēta. Ja bērni, kas cieš no diabēta, nesaņem pilnvērtīgu aprūpi un apmācību, kā rūpēties par savu veselību, tad šī slimība atstāj neatgriezeniskas komplikācijas un pat invaliditāti vai nāvi. Diabēts ir slimība, kas pat normālā ģimenē, kur līdz šim nav bijušas problēmas bērnu audzināšanā, var radīt problēmas, tādēļ ļoti svarīgi ir palīdzēt ģimenēm izprast savu bērnu, saprast slimības būtību un iemācīties, nezaudējot paškontroli, sniegt bērnam palīdzību jebkurā situācijā, ko izraisa biežās cukura svārstības bērna organismā.”

“Urrā, urrā, urrā! Sāku skaitīt un rēķināt, ko samazināt un kādu rehabilitācijas daļu atcelt no plānotā, jo visam paredzētajam projektā nesanāk naudiņas. Te pēkšņi ir zvans un visa skaitīšana un samazināšana ir beigusies, jo uzzinu labās ziņas par Rimi pircēju ziedojumu. Bērniem un jauniešiem ar invaliditāti - kustību traucējumiem tomēr būs visa paredzēta rehabilitācijas programma, maksas nodarbības būs nodrošinātas ar nepieciešamo un būs sabalansēts, kvalitatīvs uzturs, lai spēks būtu strādāt. Paldies!” ar prieku saka Ilze Kenne, biedrības Latvijas Bērniem ar Kustību Traucējumiem projekta vadītāja un valdes priekšsēdētāja vietniece.

“Mūsu pircēji ir pelnījuši kārtējo lielo paldies par to, ka viņi nav palikuši vienaldzīgi pret lūgumu palīdzēt un ziedot vasaras nometnēm bērniem ar īpašām vajadzībām, kuru laikā viņi gūst ne tikai pozitīvas emocijas, bet arī pavisam praktiskas zināšanas turpmākajai dzīvei. Esmu gandarīta, ka ziedojumi ļaus šogad sarīkot veselas trīs nometnes”, saka Zane Eniņa, Rimi mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja.

Vairāk par nometnēm, kas tiks īstenotas par ziedojumiem

Diabēta skola “Izproti mani”
Projekta īstenošana dos iespēju vecākiem, speciālistu vadībā, apgūt tradicionālās diabēta ārstēšanas metodes, kas balstās uz trīs pamatakmeņiem: insulīns, veselīgs uzturs un fiziskās aktivitātes. Projekta laikā vecākiem būs iespēja vērot savu bērnu, kā mainās viņa uzvedība un garastāvoklis neierastā vidē, kontaktējoties ar citiem bērniem, kā arī nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm. Bērnam būs iespēja mācīties būt kolektīvā, jo daudzi vecāki baidās atdot bērnu bērnudārzā vai sākumskolā. Projekts palīdzēs bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenes locekļiem iekļauties sabiedrībā un mazināt sociālās atstumtības cēloņus.
Diabētu skolas rīkotajā septiņu dienu nometnē piedalīsies 18 ar diabētu slimi bērni vecumā no 3 līdz 10 gadiem kopā ar vienu no vecākiem.
Projektam piešķirts: LVL 4356,25

“Sapņu darbnīca”
Projektu rīko Latvijas Bērniem ar Kustību Traucējumiem un tas dos iespēju 50 bērniem un jauniešiem ar kustību un garīgās attīstības traucējumiem 10 dienās atrast ceļu no sapņiem uz mērķiem. Nometnē bērniem ar cerebrālo trieku būs pieejama profesionāļu palīdzība – fizioterapeiti, ergoterapeiti, psihologi, mākslas un mūzikas terapeiti. Intensīvās 10 dienu nodarbībās bērniem vingros, peldēs, dziedās, zīmēs, veidos, sarunāsies viens ar otru, iedziļināsies savā personībā un centīsies labāk saprast apkārtējos gan komandā, gan individuāli, gan ar vienaudžiem, gan ar vecākiem. Nometnē būs gan rehabilitācija, gan jauna pieredze, jo nereti bērni un viņu vecāki savu ikdienu spiesti pavadīt četrās sienās un kontakti ar citiem ir ierobežoti.
Projektam piešķirts: LVL 7517,75

“Lai prieku atnes Dūja”
Nometni rīko Mārtiņa fonds un tas dos iespēju 50 bērniem ar onkohematoloģiskām saslimšanām, fiziskās attīstības problēmām, astmu un celiākiju 10 dienās ar dažādām psiholoģiskām metodēm un terapijām efektīvi uzlabot bērnu stāvokli. Ekoloģiski tīrā vide, miers, klusums, svaigs gaiss un augstvērtīgs uzturs nodrošina pilnu rehabilitāciju un palīdz bērniem ātrāk atgriezties ģimenē. Šī ir vienīgā nometne Latvijā, kur bērni atrodas nometnē ar vienu no vecākiem un ir iespēja piedalīties arī veselajiem ģimenes bērniem. Nometne paredz nodrošināt bērniem un viņu vecākiem psihologu konsultācijas, mūzikas, krāsu, terapiju, nūjošanas nodarbības, nodarbības dažādu speciālistu (piemēram, mākslas, ķermeņa valodas un kustību konsultantu utml.) vadībā, fizioterapijas procedūras u.c. atveseļojošus pasākumus.
Projektam piešķirts: LVL 1500,00
 


Populārākie raksti