Rimi aicina atbalstīt - Eņģeļi pār Latviju nolaidīsies 20. decembrī!

16. Decembris, 2015

Kopš novembra vidus norisinās labdarības akcija Eņģeļi pār Latviju. Kā ierasts tā noslēgsies ar īpašu labdarības koncertu, ko ikviens varēs baudīt tiešraidē jau 20. decembrī plkst. 21.00 kanālā LNT. Skatītājus priecēs skaistākās Ziemassvētku dziesmas Kārļa Lāča aranžējumā un īpašas Paula Bankovska pasaciņas par cerību un mīlestību. Noticiet labestībai un brīnumam, jo tikai kopā iespējams palīdzēt saziedot naudu smagi slimu bērnu ārstēšanai.

Savus sargeņģeļus šogad gaida daudzi bērni, tostarp arī Enija, Estere un Ralfs
Enija
bija ļoti gaidīts mazulis. Par spīti nelieliem sarežģījumiem grūtniecības laikā, mazulīte piedzima sveika un vesela. Enija auga un nekas neliecināja, ka meitenītei varētu būt veselības problēmas. Vēlāk māmiņa, ar vecākās māsas un ģimenes ārstes palīdzību, pamanīja cukura diabēta simptomus. Enijai atklāja pirmā tipa cukura diabētu. Veselu diennakti Enija gulēja pieslēgta pie medicīnas iekārtām un ārstiem izdevās Enijai palīdzēt.

Šobrīd ik dienu viņai tiek aprēķināta katra apēstā kumosiņa enerģētiskā vērtība un meitenīte saņem 8 insulīna šprices dienā. Divas kājiņā un sešas tiek durtas vēderiņā. Nu jau trīsgadīgā Enija ir pieradusi pie nemitīgajiem adatas dūrieniem, taču ir nepieciešams savākt naudu insulīna pumpītim, kas ļoti atvieglotu mazulītes dzīvi. Pumpītis tiktu pievienots pie ķermeņa un pats pēc uzstādīta laika ievadītu nepieciešamo insulīna devu Enijas organismā. Enija varētu apmeklēt bērnudārzu un draudzēties ar bērniem, kas viņai tik ļoti patīk, dejot, dziedāt un sportot, nebaidoties par patērēto enerģiju. Neskatoties uz slimību, Enijai šobrīd ļoti patīk likt puzles un spēlēt ārstos.

Grūtniecības laikā Esteres mammai jau bija nelieli sarežģījumi un mazulis piedzima pirms laika. Pavisam maziņa un ar smagiem smadzeņu bojājumiem, trešās un ceturtās pakāpes asins izplūdumiem galvā. Dakteri meitenītei nedeva cerības nodzīvot pat vienu gadu.  Esterei tika uzstādīta diagnoze – Bērnu cerebrālā trieka. Ģimenes spēks, mīlestība, atbalsts un mediķu profesionalitāte un rehabilitācija nesa rezultātu. Meitenīte auga un nu jau staigā, pat brauc ar velosipēdu. Viņa mācās skolā, ir ļoti komunikabla un draudzīga. Esterītei patīk palīdzēt mammai virtuvē. Esterei patīk lelles, kleitas un smaržas. Mamma smej, ka meitiņa nekad neiziet no mājas bez smaržām. Estere ir kustīga kā ūdens zāle un šobrīd, lai meitenītes attīstība neapstātos viņai vajadzīga muskuļu pagarināšanas operācija kājām un rokām Minhenē.  Mamma saka, ka nespēj iedomāties savu meitiņu ratiņkrēslā, jo viņas vēlme dzīvot un straujiem soļiem virzīties uz priekšu ir apbrīnojama.

Ralfs ir jaunākais dēliņš 3 bērnu ģimenē, kas pavisam nesen no Dobeles pārcēlusies uz dzīvi Jelgavā. Iedzimtas ģenētiskas slimības dēļ Ralfam nepieciešama Bērnu paliatīvās aprūpes komandas uzmanība. Puisēnam ir 3 gadi un milzum daudz enerģijas. Viņš skrien un atklāj pasauli – Ralfiņš ir pozitīvs, dzīvespriecīgs un zinātkārs mazulis. Viņam patīk lasīt grāmatas, komunicēt ar cilvēkiem un, kā jau puisim - pētīt tehniskas lietas. Tētis smej, ka reiz Ralfs sēdēs uz moča! Lai viņam palīdzētu augt un justies Ralfam nepieciešamas regulāras speciālistu konsultācijas mājās. Tāpat Ralfam nepieciešama palīdzība, lai atbrīvotos no liekajām siekalām, kam nepieciešams pārnēsājams vakuuma atsūcējs. Lai arī puisēns braši soļo ar savām kājām, tālākus gabalus viņam grūti pieveikt, puisēns piekūst un izjūt par nelielas sāpes, taču auguma dēļ vairums parasto bērnu ratu viņam kļuvuši pārāk mazi un vajag iegādāties arī lielākus ratus Ralfa vizināšanai.

Ziemassvētku dziesmu lielais koncerts
Eņģeļi pār Latviju koncertā skatītāji varēs baudīt ne tikai skaistas Ziemassvētku dziesmas Kārļa Lāča apdarē, bet arī Paula Bankovska pasakas, ko viņš rakstījis īpaši akcijas vēstnešiem. Pasakas par cerību un sirsnību koncertā lasīs sabiedrībā pazīstami cilvēki.  Tāpat akcijai aicinās ziedot Latvijā iemīļoti un populāri mūziķi, tostarp Aija Andrejeva, Atra Stafecka, Māra Upmane – Holšteine, Intars Busulis, Rēzija Kalniņa un citi. Šogad koncertu vadīs LNT raidījuma 900 sekundes vadītāja Kristīne Garklāva un divu bērnu tētis, seriāla UgunsGrēks aktieris Kristaps Rasims.


Saruna ar slavenību
20. decembra vakarā, kad norisināsies Eņģeļi pār Latviju koncerts, studijā kā ierasts darbosies arī zvanu centrs. Ikvienam būs lieliska iespēja, zvanot uz tālruni 90006486 un ziedojot 1.42 eiro, aprunāties ar Latvijā mīlētām un cienītām personībām. Ar ziedotājiem koncerta tiešraides laikā sarunāsies Gundega Skudriņa, Artūrs Mednis, Ineta Radēviča, Mārtiņš Pļaviņš, Ilze Dobele, Kristaps Rūķītis, Andris Freidenfelds, Māris Grigalis un citi.

Ziedošanas iespējas
Ziedot Eņģeļiem pār Latviju ir iespējams arī, zvanot pa tālruni 90006486, Bērnu slimnīcas fonda mājas lapā bsf.lv, Rimi un Supernetto veikalos, kā arī, ziedojot Mans Rimi naudas uzkrājumu Rimi kioskos vai mājas lapā mansrimi.lv.
 


Populārākie raksti