Rimi aicina jaunuzņēmumus pievienoties Future Hub un kopā risināt pārtikas atkritumu problēmu

11. Februāris, 2021
Rimi Baltic aicina pieteikties jaunuzņēmumus ilgtspējas akseleratora programmā Future Hub, lai kopā radītu risinājumus pārtikas atkritumu mazināšanai.

No marta līdz maijam Latvijā norisināsies ilgtspējas akseleratora programma Future Hub, kuras uzmanības centrā būs biznesa ilgtspējības izaicinājumi, veicinot sadarbību starp tirgus līderiem un jaunuzņēmumiem. Starp lielākajiem uzņēmumiem, kas piedalīsies programmā, ir arī Rimi Baltic, aicinot pieteikties jaunuzņēmumus, kuri ir gatavi kopā radīt risinājumus pārtikas atkritumu mazināšanai.

Rimi ilgtspējība ir neatņemama visu ikdienas darbību sastāvdaļa – darbs notiek piecās ilgtspējības jomās, kuru pamatā ir ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķi: vietējās kopienas, vide, veselība, daudzveidība un kvalitāte. Future Hub laikā Rimi pievērsīsies vides jomai, kopā ar jaunuzņēmumiem meklējot risinājumus pārtikas atkritumu problēmai. Pārtikas atkritumi ir izplatīta problēma, sevišķi mājsaimniecībās: 74% Rimi Latvia aptaujas* dalībnieku atzinuši, ka ēdienu izmet katru nedēļu, un tikai 18% apgalvo, ka nekad to nedara.

“Mūsu mērķis ir līdz 2025. gadam par 50% samazināt pārtikas atkritumus noliktavās un veikalos, salīdzinot ar 2016. gadu. Pārtikas atkritumu problēmas risināšanā ļoti liela nozīme ir profilaksei, piemēram, mērķtiecīgai, izsvērtai piegāžu plānošanai un pircēju izglītošanai. Tieši pēdējam pārtikas piegādes ķēdes posmam –patērētājiem – ir vislielākais pārtikas atkritumu mazināšanas potenciāls, tāpēc ir svarīgi palielināt klientu izpratni par pārtikas atkritumu ietekmi uz vidi un viņu iespējām veicināt pozitīvas pārmaiņas. Vienlaikus noderīgs ir katrs inovatīvs risinājums, kas ļautu vēl sekmīgāk plānot un vadīt piegādes procesu, līdz minimumam samazinot pārtikas atkritumu rašanos veikalu plauktos,” skaidro Zanda Šadre, Rimi Korporativas komunikacijas vaditaja Baltijā.

Rimi aicina jaunuzņēmumus, kuriem ir atbilstoši risinājumi vai ekspertu komanda, līdz 23. februārim pieteikties un pievienoties Future Hub. Darbs ar jaunuzņēmumiem sāksies 8. martā. Komanda varēs izlemt, kurā piegādes ķēdes posmā koncentrēt savu risinājumu – Rimi noliktavās, Rimi veikalos vai mājsaimniecībās, kā arī saistīt risinājumu ar, viņuprāt, piemērotāko jomu – izglītību, procesa efektivitāti u. c.

Ilgtspējas akseleratora Future Hub rīkotāji Swedbank, Helve, Greentech Alliance un TechChill tic, ka jaunu ekonomisko principu iedibināšana nav iespējama ar viena jaunuzņēmuma, organizācijas vai bieži pat vienas nozares spēkiem. Tāpēc Future Hub apvieno jaunuzņēmumus un tirgus līderus, lai veicinātu izpratni, radītu zaļāku nākotni uzņēmējdarbībā un ārpus tās un attīstītu ilgtspējību un GreenTech kopienu Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā.

“Akseleratora pamatmērķis ir rast inovatīvus risinājumus ilgtspējas izaicinājumiem, rodot sinerģiju un veicinot sadarbību starp uzņēmumiem un zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumiem. Šī programma ir veids, kā nodrošināt jaunuzņēmumu piekļuvi tirgum, tādēļ īpaši būtiska ir tieši tirgus līderu iesaiste. Rimi dalība Future Hub ne tikai rada iespēju jaunuzņēmumiem, kas strādā pie pārtikas atkritumu problēmas, pierādīt sevi Baltijas līmenī, bet arī sniedz mums izdevību izglītot un vērts plašākas sabiedrības uzmanību uz šo problēmu,” dalās Marija Ručevska, Future Hub vadītāja un Helve līdzdibinātāja.

Vairāk informācijas par Future Hub: https://www.future-hub.eu/.

*Aptauja veikta 2020. gada septembrī Rimi Facebook sociālā tīkla kontā, piedaloties 1670 respondentiem.


Populārākie raksti