Rimi aicina – padarīsim bērnu atveseļošanos vieglāku!

04. Augusts, 2015

No 1.augusta līdz 30.septembrim ikviens Rimi un Supernetto veikalu apmeklētājs var palīdzēt Bērnu slimnīcas mazo pacientu atveseļošanos padarīt priecīgāku. Nauda, kas šajā laikā tiks ziedota pie kasēm esošajās ziedojumu kastītēs, palīdzēs iegādāties rehabilitācijai nepieciešamos trenažierus un ierīces Bērnu slimnīcā.

„Atlabšanas process bieži vien ir smags un laikietilpīgs. Mēs, pieaugušie, labi apzināmies mērķi, tādēļ esam gatavi saņemties un veikt nogurdinošas aktivitātes. Savukārt bērniem pēc smagas slimības vai traumām laba motivācija ir atraktīvi, uzmanību un interesi piesaistoši trenažieri, ar kuriem ir prieks darboties. Rimi regulāri atbalsta projektus, kuru mērķis ir sekmēt bērnu veselības uzlabošanos, tādēļ esam priecīgi savā pulkā redzēt labo ideju atbalstītājus,” stāsta Bērnu slimnīcas fonda priekšsēdētāja Liene Dambiņa.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anda Čakša papildina: „Daudzu saslimšanu gadījumos rehabilitācijas programma tiek uzsākta paralēli ārstēšanai un rezultāts jūtams drīz, taču dažkārt rehabilitācija ir jāveic mēnešu, gadu un mūža garumā. Mūsu slimnīcas uzdevums ir skaidri iezīmēt šo rehabilitācijas plānu, paplašinot iespēju klāstu turpmākai ārstēšanai dienas stacionārā un ambulatori. Šobrīd ar Bērnu slimnīcas fonda palīdzību vēlamies kvalitatīvi nostiprināt akūtās rehabilitācijas fāzi, to papildinot ar specifiskām tehnoloģijām, kas palīdzēs pacientiem ar kustību traucējumiem efektīvāk atgūt veselību.”

Lai iegādātos četrus specializētos trenažierus, vertikalizācijas palīgierīci un trīs krēslus ar maināmu augstumu, nepieciešami 14 300 EUR.

Šobrīd rehabilitācija ir viena no svarīgākajām bērnu vajadzībām, pēc pašreizējām aplēsēm dažādu vajadzību dēļ rehabilitācija būtu nepieciešama katram piektajam bērnam Latvijā. 2014.gadā rehabilitācijas programmā Bērnu slimnīcas stacionārā ārstējās 413 mazie pacienti, dienas stacionārā – 745 bērni, savukārt 18 377 bērniem tika nodrošināti ambulatori rehabilitācijas pakalpojumi.

 

 


Populārākie raksti