Rimi atbalsta brīvprātīgo palīdzības tīklu paliec-majas.lv

31. Marts, 2020
Ar Rimi atbalstu tiks uzturēta ne vien palīdzības sniegšanas platforma internetā, bet arī nodrošināts atbalsts krīzes gadījumos, trūkumā nonākušajiem piegādājot bezmaksas produktus. 

Kustībā #paliecmājās visā Latvijā šobrīd apvienojušies vairāki tūkstoši cilvēku, brīvprātīgo palīdzības tīklā reģistrējušies jau gandrīz 200 brīvprātīgie, kuri bez maksas piedāvā palīdzību pārtikas produktu un sadzīves preču sagādē, kā arī mājdzīvnieku izvešanā pastaigās un emocionālā atbalsta sniegšanā. Savukārt par preču apmaksu individuāli jāvienojas ar brīvprātīgo, kurš sniedz palīdzību. Šobrīd #paliecmājās brīvprātīgo palīdzību jau izmantojuši vairāk nekā 50 cilvēki.

“Iespējams, ka šobrīd vairāk nekā jebkad, mums ir nepieciešams atbalstīt vienam otru, līdzdarboties, apvienot spēkus un resursus, lai palīdzētu cits citam. Iniciatīva #paliecmājās ir brīnišķīga platforma, kura saved kopā tos, kam palīdzība nepieciešama, ar tiem, kuri šo palīdzību šobrīd var sniegt. Tādēļ Rimi ar vislielāko atbildību piedāvā savu atbalstu ne vien šīs platformas uzturēšanai digitālajā vidē, bet arī krīzes gadījumos atbalstīs trūkumā nonākušos,” stāsta Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.

Bezmaksas pārtikas pakas un sadzīves preces tiks nodrošinātas tiem, kuri šobrīd atrodas krīzes situācijās. Šī atbalsta saņemšana tiks izvērtēta un organizēta sadarbībā ar pašvaldību sociālajiem dienestiem, kustībā #paliecmājās iesaistītajām nevalstiskajām organizācijām, kā arī paliec-majas.lv platformas veidotājiem un uzturētājiem.

Saņemt #paliecmājās palīdzību var jebkurš, zvanot pa tālruni 25661991 vai apmeklējot brīvprātīgo palīdzības tīkla “Paliec mājās” mājas lapu www.paliec-majas.lv

“Mēs īpaši aicinām pieteikt palīdzību tos, kuri nelieto digitālās tehnoloģijas un atrodas Covid-19 riska grupā, zvanot pa tālruni 25661991. Tāpat arī kaimiņi, aprūpētāji un sociālie darbinieki ir aicināti mudināt līdzcilvēkus zvanīt un pieteikt palīdzību. Šobrīd #paliecmājās brīvprātīgo palīdzību jau izmantojuši vairāk nekā 50 cilvēki visā Latvijā. Turklāt, lai nodrošinātu pēc iespējas lielāku palīdzības apjomu, #paliecmājās aicina pieteikties brīvprātīgos, kuri vēlas palīdzēt ar pārtikas un citu preču piegādi vai var sniegt cita veida atbalstu ikdienas vajadzību apmierināšanā trūkumā nonākušajiem iedzīvotājiem, piesakot savu dalību kustības mājas lapā www.paliec-majas.lv vai Facebook grupā. Pieteikties var neatkarīgi no atrašanās vietas ikviens iedzīvotājs, kam nav konstatēts Covid-19, kas pēdējo 14 dienu laikā nav bijis ārzemēs, kā arī nav bijis kontaktā ar iespējamu Covid-19 slimnieku,“ norāda biedrības “Paliec mājās” pārstāvis Mārtiņš Zeps. 

#paliecmājās ir valsts, pašvaldību un Latvijas uzņēmumu atbalstīts projekts, kas darbojas sabiedrības labā, nodrošinot bezmaksas pārtikas un citu preču piegādi tiem, kas ir riska grupā, atrodas pašizolācijā vai karantīnā, kā arī sniedzot cita veida atbalstu.

Rimi aicina Latvijas iedzīvotājus būt atbildīgiem gan pret sevi, gan apkārtējo cilvēku veselību un ievērot piesardzības pasākumus, proti, neapmeklēt veikalus, ja ir aizdomas par saslimšanu vai ir bijis kontakts ar Covid-19 slimnieku, kā arī ievērot karantīnu, atgriežoties no ārzemēm.


Populārākie raksti