Rimi atbalsta – pirmais Pasaules čempionāts skriešanā jau pēc mēneša norisināsies Rīgā

06. Septembris, 2023
Pasaules čempionātā skriešanā (WARRC), kas pasaules pirmizrādi Rīgā piedzīvos 30. septembrī un 1. oktobrī, par čempionu tituliem jūdzes, 5 kilometru un pusmaratona distancēs cīnīsies nacionālo izlašu pārstāvji, pasaules un olimpiskie čempioni, Eiropas un pasaules rekordisti.

Tautas skrējienos būs iespēja startēt gan ikdienas tipinātājiem un skriešanas mīļotājiem no Latvijas un visas pasaules, gan sportiskākajiem Latvijas uzņēmumiem, gan aktīvākajām Latvijas skolām, gan arī pašiem mazākajiem dalībniekiem, kas čempionātu atklās jau 30. septembrī Pasaules čempionāta Rimi Bērnu dienas skrējienos. Pulcējot dalībniekus no vairāk nekā 100 pasaules valstīm, Pasaules čempionāts skriešanā Rīgā būs nozīmīgākais tautas sporta un vieglatlētikas notikums Baltijas valstu vēsturē.

“Pasaules čempionāts skriešanā ir pirmais World Athletics Series jeb augstākā ranga vieglatlētikas notikums, kurā izskrieties un pie medaļām vairākās distancēs pirmoreiz tikt būs iespējams ne tikai pasaules elitei, bet arī ikvienam skriešanas mīļotājam, kurš līdz septembra beigām reģistrēsies čempionātam. Apzināmies, ka uz globālās skriešanas skatuves esam mazs cinītis, kuram pirmoreiz uzticēts gāzt tik lielu vezumu, bet lepojamies, ka tieši Rīgai un Rimi Rīgas maratona komandai dota iespēja rakstīt jaunu lapaspusi pasaules skriešanas vēsturē, organizējot pirmo Pasaules čempionātu skriešanā,” komentē Pasaules čempionāta skriešanā organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.

Reģistrēties Pasaules čempionātam skriešanā līdz 15. septembrim ikvienam gribētājam iespējams par izdevīgāku dalības maksu. Reģistrēties iespējams oficiālajā mājaslapā www.riga23.com.

Organizatori prognozē, ka kopumā Rīgā izskriesies ap 15000 skrējēju no vairāk nekā 100 pasaules valstīm, savukārt elites atlēti, kas pārstāves 64 valstu nacionālās izlases, uzstādīs augstvērtīgākos sportiskos rezultātus, kādi jebkad pieredzēti Baltijā. Piemēram, paredzams, ka 1609 metrus garajā jūdzes distancē, kas vīsies no Mākslas muzeja līdz Brīvības piemineklim, Rīgā pieredzēsim jaunus pasaules rekordus gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē.

Savukārt Pasaules čempionātu skriešanā Rīgā atklās Rimi Bērnu diena 30. septembrī plkst. 10.00 pie Brīvības pieminekļa. Rimi bērnu dienas trasītes – rāpošanas trasīte Mazuļiem un 200 m un 400 m distances – būs bez maksas, savukārt 50m sprinta distancei Sprinta karalis un karaliene, kurai mazie dalībnieki saņems starta numurus ar čipu, lai fiksētu finiša laiku un ātrākos sprinterus, varēs reģistrēties par simbolisku maksu. Organizatori aicina vecākus nekavēties ar reģistrēšanos Pasaules čempionāta Rimi Bērnu dienai, jo reģistrācija Rimi Bērnu dienas distancēm tiks pārtraukta, sasniedzot 5 000 dalībnieku limitu.

"Rimi Bērnu diena ir tradīcijām bagāts skriešanas svētku pasākums ģimenēm ar bērniem, kurā mazie skrējēji var izskrieties un izdauzīties, liekot stabilus pamatus fiziskām aktivitātēm ikdienā. Mums ir tas gods ievadīt arī Pasaules čempionātu skriešanā, kas kopā pulcina pašus mazākos skrējējus, skriešanas entuziastus un arī pasaules labākos atlētus, kuri cīnīsies par pasaules čempionu tituliem. Šādi pasākumi ģimenēm ar bērniem parāda, ka viss ir iespējams, ja kustību prieku iemīl no mazotnes un veicina ikdienā," uzsver Inga Bite, Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja.

Visu Rimi bērnu dienas distanču finišētāji tiks pie oficiālajām Pasaules čempionāta skriešanā medaļām, kuras dizainu radījusi Maija Rozenfelde, iedvesmojoties no latviešu vecmeistara Niklāva Strunkes gleznas "Cilvēks, kas ieiet istabā".


Populārākie raksti