Rimi atbalsta XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus

14. Jūlijs, 2021
Svētki ir svarīga dzīves sastāvdaļa:

tiekšanās pretī svētkiem palīdz vieglāk pārvarēt ikdienu un izaicinājumus, tie vainago paveiktos darbus un ļau uzgavilēt sev un citiem par kopā sasniegto. 

Arī Rimi šovasar aicina gavilēt un atbalsta XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus! Tie šogad būs citādi, nekā ierasts, svētku saimei tiekoties digitāli no 12. jūlija līdz pat oktobra beigām.  

Atbildība pret vidi, kurā dzīvojam, un izvēlēm, kuras izdarām un kas ietekmēs mūsu dzīves telpu vēl pēc daudziem gadiem, ir viena no Rimi svarīgākajām vērtībām. Tāpēc Rimi ir tuva un saprotama Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotāju attieksme pret to, kā veidosim vidi ap mums un kā šodien svinētie svētki ietekmēs citus cilvēkus un nākamo paaudžu dzīvi, labsajūtu un veselību. Rimi ar prieku iesaistās svētku atbalstīšanā, vairojot kolektīvo atbildību pret mūsu kopīgajām mājām.

Ticam, ka tikai ilgtspējīga rīcība palīdz saglabāt nākamajām paaudzēm to, kas vērtīgs, – pieredzi, tradīcijas, planētu. Dziesmu svētku tradīcija ir viena no lielākajām Latvijas kultūras vērtībām, un izpratne par to jāveido jau no mazotnes. Tikai tradīcijas pārmantojamība, cieņa pret tās saglabāšanu un arvien jaunu dalībnieku iesaistīšanās Dziesmu un deju svētku kustībā var palīdzēt svētkiem notikt arī pēc 10, 50 un 100 gadiem. Tāpēc atbalstām svētku tapšanu finansiāli, nodrošinot mākslinieciskās, tehniskās vajadzības un Svētku liecību veidošanu.

Šogad svētki norisinās atbilstoši e-svētku konceptam un plānots, ka svētku kopējo programmu veidos 15 dažādas norises kora dziedāšanā, vokālajā mūzikā, instrumentālajā mūzikā, dejā, vizuālajā un vizuāli plastiskajā mākslā, folklorā. Svētku norises un priekšnesumi tiks iemūžināti videoierakstos, lai tos varētu baudīt arī neklātienē, kā spilgtu 21. gadsimta liecību. Savukārt plašāka sabiedrība svētku notikumiem jau tagad var sekot līdzi video reportāžās, kuras tiks publicētas organizatoru mājaslapā – www.nacgavilet.lv.

Pastāvēs, kas pārvērtīsies, teica Rainis. Kaut arī svētku formāts šoreiz būs neierasts, Rimi novēl dalībniekiem izjust īpašo svētku gaisotni, izbaudīt katru kopā būšanas mirkli un iedvesmoties no dziesmas un dejas spēka vēl labākai, priecīgākai un enerģiskākai ikdienai. Atbalstīsim mūsu jauniešus šajā neparastajā, bet tik ļoti vērtīgajā pieredzē un izbaudīsim katru svētku mirkli – kaut arī neklātienē, Dziesmu svētki būs pilni skaistu iespaidu!


Populārākie raksti