Rimi atbalstītajam Dakteru Klaunu labdarības projektam saziedoti vairāk nekā 38 tūkstoši eiro

12. Oktobris, 2017

“Pašlaik Dakteri Klauni darbojas virknē Latvijas pilsētu, piemēram, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Cēsīs, Rēzeknē un Jūrmalā. Mēs esam īpaši priecīgi, ka jau vairākus gadus mums ir iespēja sadarboties ar Food Union, Rimi, Latvijas Televīziju un Delfi.lv kā pastāvīgiem partneriem. Atzīmējot piecu gadu jubileju, bija laiks padomāt un atskatīties uz sasniegto. Tāpēc saprotam, ka nevēlamies apstāties, jo esam gandarīti par ikvienu bērnu, kam Dakteri Klauni palīdzējuši un veicinājuši ātrāku vai arī mierīgāku atveseļošanās procesu,” uzsver programmas Dr.Klauns vadītāja Marianna Milovska.

“Bērnu piena produktu zīmola Rasēns simbols teliņš šo piecu gadu laikā ir kļuvis par ļoti tuvu Dakteru Klaunu draugu. Rasēns cenšas iepriecināt bērnus ar gardu piena dzērienu malku vai veselīgu jogurtu gan mājās, gan skolās un bērnudārzos, bet arī ne tik priecīgos apstākļos, proti, atrodoties slimnīcā. Mums ir patiess prieks, ka to ir pamanījuši un novērtējuši mūsu pircēji, kuri kopumā šogad saziedojuši 11,5 tūkstošu eiro Dakteru Klaunu iniciatīvas attīstībai visā Latvijā,” papildina Food Union mārketinga vadītāja Ieva Ražinska.

„Mēs noteikti kā uzņēmums un kā sabiedrība kopumā esam atbildīgi par mūsu nākotni, kas ir saistīta ar mūsu bērniem. Ikviens var redzēt, kā šis projekts aug un attīstās, tāpēc mums ir īpašs lepnums iet roku rokā ar to. Esam pārliecināti, ka Rimi un sabiedrības atbalsts spēs veicināt vēl straujāku šīs programmas attīstību,” piebilst Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.

„Ikreiz, kad mēs – Delfi.lv žurnālisti – kaut kur pamanām Dakteru Klaunu labos darbus, kļūstam lepni, ka piedalāmies un piedalīsimies tādas cēlas akcijas veidošanā. No šādām šķietami nelielām, bet konkrētam mazulim un tā vecākiem tik svarīgajām lietām jau arī sastāv tas lielais demogrāfijas jautājums, kura pamatā ir tas, lai bērniem šajā valstī būtu labi,“ saka Delfi.lv galvenais redaktors Ingus Bērziņš.

Dakteru Klaunu programma darbojās jau piecus gadus, un tikai pateicoties uzņēmēju, mediju un sabiedrības atbalstam ar katru gadu kļūst populārākā un pieejama arvien vairākās Latvijas bērnu slimnīcās. Programmas pamatā profesionāli medicīnas klauni apmeklē slimnīcas, lai psiholoģiski palīdzētu bērniem, atvieglotu mazo pacientu ikdienu, kamēr tie uzturas ārstniecības iestādē. Projekta laikā tiek izmantotas dažādas tehnikas – triki, mūzika, fantāziju rosinoši stāsti un citi paņēmieni, lai bērns vieglāk pārdzīvotu ārstēšanās procesa izraisītās emocijas – bailes, vientulību, nomāktību. Pētījumi dažādās pasaules vietās, kur darbojas Dakteru Klaunu programmas, ir apliecinājuši, ka Daktera Klauna terapija ir vērtīga ne tikai bērniem, bet arī vecākiem un tā ievērojami samazina trauksmes līmeni.

Fotogrāfs: Jānis Bērziņš


Populārākie raksti