Rimi atsakās no ĢMO produktu tirdzniecības

15. Maijs, 2012

Ņemot vērā sabiedrības pausto nostāju, rūpējoties par iedzīvotāju veselību un apkārtējo vidi, kā arī sekojot ilgtspējīgas uzņēmējdarbības principiem, Rimi Latvia ir atteikusies no ģenētiski modificētu pārtikas produktu tirdzniecības savu veikalu plauktos.

Šobrīd lielāko Rimi veikalu sortimentā ir vairāk nekā 40 000 produktu vienību, un arī līdz šim produktu skaits, kas satur ĢMO vai ir ražoti no ĢMO saturošām izejvielām, bijis simbolisks - tie bija vien četri produkti: zivju barība un trīs veidu augu eļļa. Taču turpmāk, izvērtējot par ĢMO produktiem pieejamo informāciju un jautājumus, kas skar vides un patērētāju drošību, Rimi no šādiem produktiem nolēmis atteikties pilnībā.

„Mēs esam par zinātnes sasniegumiem un izgudrojumiem, taču vislielākā prioritāte ir mūsu pircējs, kuram vienmēr cenšamies nodrošināt kvalitatīvu un drošu produkciju par izdevīgāko cenu. Tieši tāpēc, izvērtējot pieejamo informāciju par ģenētiski modificēto organismu ietekmi uz cilvēku veselību un apkārtējo vidi, esam nolēmuši pilnībā atteikties no ĢMO saturošo produktu iepirkšanas un tirdzniecības. Šī nostādne ir iestrādāta arī uzņēmuma jaunajā kvalitātes, vides un sociālās atbildības politikā” saka Valdis Turlais, Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs.

Rūpīgi strādājot pie sortimenta paplašināšanas un kvalitātes nodrošināšanas, Rimi Latvia jau pēdējo divu gadu laikā ir prasījis ražotājiem norādīt ĢMO klātbūtni viņu produktos. Līdz šim, lai informētu Rimi pircējus par produktiem, kas satur ĢMO vai ir ražoti no ĢMO izejvielām, to cenu zīmēs tika iekļautas īpašas norādes.

Lēmumu atteikties no eļļas, kuras ražošanā izmantota ĢMO izejviela, Rimi pieņēma jau pagājušā gada nogalē, uzsākot pakāpenisku pāreju no esošās eļļas tirdzniecības un uzsākot jauna produkta ieviešanas procesu, kas veikalu plauktos būs šovasar. Lēmumu pārtraukt iepirkt ĢMO saturošo zivju barību un atteikties no tās tirdzniecības nākotnē, Rimi pieņēma vakar, atsaucoties biedrības „Zemes draugi” aicinājumam un iesaistoties akcijā "Paldies par Latviju – brīvu no ĢMO".


Populārākie raksti