Rimi Baltic loģistikas centrs saņēma Latvijas Būvniecības gada balvu 2020

12. Marts, 2021
Rimi Baltic loģistikas centrs Rīgā, A.Deglava ielā 161, guvis nozares profesionāļu atzinību konkursā “Latvijas būvniecības balva” kategorijā Industriālā būve.

“Mēs patiesi priecājamies, ka Rimi Baltic jaunais loģistikas centrs ieguva atzinību un prestižo balvu būvniecības nozarē un pateicamies par augsto novērtējumu “Latvijas Būvniecības gada balvas” konkursa žūrijai. Loģistikas centrs sniedz būtiskas attīstības iespējas Rimi veikalu tīklam visās Baltijas valstīs. Tāpat viens no galvenajiem šī vērienīgā būvniecības projekta ieguvumiem ir arī videi draudzīgie risinājumi – projektā ir realizēta virkne modernu un energoefektīvu risinājumu, kas ļauj Rimi Baltic loģistikas centram kļūt par piemēru ilgtspējīgu industriālu būvju izveidē,” stāsta Rimi Latvia nekustamo īpašumu un mazumtirdzniecības tīkla attīstības direktors Jānis Rutkovskis.

“Rimi loģistikas centrs – tā mērogs - ir izceļams vēriens, jo lai šādu centru uzbūvētu atbilstošā kvalitātē un noteiktajos termiņos ir nepieciešama gan izcila projektu vadība no Pasūtītāja puses, gan labs arhitektūras projekts. Un mēs redzam, ka RIMI centram ir labi arhitekti. Konkursa žūrija novērtēja centra fasādi, noliktavu apjomu, to labiekārtojumu un modernos risinājumus,” saka Agrita Lūse konkursa Latvijas Būvniecības gada balva 2020 žūrijas un biedrības BDCC valdes locekle.

Neskatoties uz jau gadu esošajiem ierobežojumiem Covid-19 kontekstā, arī šogad konkursam ir ievērojams pieteikumu skaits, kopumā 10 kategorijās pieteikti 140 objekti.

“Izvērtējot pieteikumus kategorijā Industriālā būve, jāatzīmē pozitīvas tendences – pasūtītāju vēlme utilitāras būves padarīt arhitektoniski pievilcīgas, pievēršoties neparastiem fasāžu risinājumiem, pārdomātam un estētiskam iekštelpu dizainam, kā arī inovatīviem noliktavu plānojumiem ar saprotamiem marķējumiem, kas palīdz orientēties un strādāt personālam. Vērtējot redzam, ka RIMI loģistikas centrā tiek domāts par tā saskanīgu funkcionēšanu ar apkārtējo vidi, vērojams rūpīgs darbs, objektā ieviešot energoefektīvus risinājumus, kuri energoietilpīgiem loģistikas centriem un ražotnēm ļauj būtiski ekonomēt izmaksas un mazināt ietekmi uz vidi,” stāsta Agrita Lūse.

Par Rimi Baltic loģistikas centru

Rimi loģistikas centra pārbūvē un paplašināšanā ieguldīti 82 miljoni eiro, papildu investīcijas novirzot centralizētās virtuves un automatizētu risinājumu izbūvei. Jaunajā loģistikas centrā nodrošinātas vairāk nekā 700 darba vietas.

Logistikas centrā ieviesti inovatīvi ilgtspējīgi risinājumi: DALI sistēmas vadīts LED apgaismojums, amonjaka un CO2 aukstumapgādes sistēma, adiabātiskā dzesēšana sauso izstrādājumu noliktavā, moderna ēku vadības sistēma. Savukārt aukstumapgādes sistēmas darbības rezultātā radītā siltuma enerģija tiek izmantota apkurei un siltā ūdens priekšsildīšanai. Tāpat tiek izmantots arī siltums, kas atgūts no noliktavas darbinieku dušās izmantotā ūdens. Jaunais loģistikas centrs un centralizētā produktu piegāde ļaus Rimi samazināt CO2 izmešu apjomu par 1300–1400 tonnām gadā un ietaupīt līdz pat 500 000 litru degvielas.

Loģistikas centrā tiks apstrādātas visas Rimi veikalos pieejamās preču grupas. Sīkpreču plauktu zona ir aprīkota ar mūsdienīgākajiem preču komplektēšanas pacēlājiem, kurus darbina litija jonu baterija, ļaujot operācijas veikt efektīvāk. Visas šajā zonā nodarbinātās tehnikas vienības ir savietotas ar noliktavas vadības sistēmu, kas ļaus uzlabot produktivitāti līdz pat 20%. Papildu produktivitāti komplektācijas procesā palīdzēs nodrošināt balss vadības sistēma, kas daļēji aizstās skeneru izmantošanu.

Rūpēs par pārtikas atkritumu apjoma samazināšanu jaunajā loģistikas centrā tiks izmantota pirms dažiem gadiem ieviestā automatizētā pasūtījumu plānošanas sistēma. Balstoties uz sistēmas vēsturiskajiem datiem, ir radīta ticama nepieciešamā pasūtījuma apjoma prognoze, lai maksimāli mazinātu produktu pārpalikumu.

Rimi Baltic loģistikas centra galvenie būvuzņēmēji -  SIA “Bukoteks” un UAB “YIT Lietuva”, projektētāji - SIA “Depo projekts” un SIA “Firma L4”, būvuzraugi - SIA “Firma L4” un SIA “CMB”.


Populārākie raksti