Rimi Fairtade kafija

04. Marts, 2011

Rimi zīmola piedāvātie produkti vienmēr bijuši ne tikai kvalitatīvi un par pievilcīgu cenu, bet arī inovatīvi. Lielisks piemērs tam ir Rimi zīmola Fairtrade kafija; to trīs veidi tagad pieejami ir arī mūsu veikalos. Rimi zīmola kafija tiek ievesta no Etiopijas, Kolumbijas un Gvatemalas, un mūsu piegādātājam no Nīderlandes ir visas Fairtrade pieprasītās apliecības.

Fairtrade produkti ir kas jauns Baltijas valstu tirgū, un dažkārt cilvēki jauc Fairtrade produktus ar ekoproduktiem, tādēļ īsumā pastāstīsim, ko tad īsti Fairtrade nozīmē.

Fairtrade ir starptautiska organizācija, kas dibināta 20. gs. 80. gados Nīderlandē. Jau 1988. gadā veikalos parādījās pirmā Fairtrade kafija. Organizācija Fairtrade palīdz ražotājiem un strādniekiem no ekonomiski vājākām valstīm attīstīties un pārvarēt ekonomiskās barjeras. Nopērkot un lietojot Fairtrade produktus, vari būt drošs, ka strādnieki, lauksaimnieki un ražotāji par padarīto darbu ir saņēmuši taisnīgu un adekvātu atalgojumu. Kafiju, ko pašreiz malko, ir ražojuši lauksaimnieki, kas ir saņēmuši algu par savu darbu, kā arī nav cietuši no vardarbības vai bada savā darba vietā. Daudzi lieli ražotāji mūsdienās iegulda miljonus, lai reklamētu savus produktus, bet mēs nevaram zināt, kādi ir bijuši darba apstākļi cilvēkiem, kas piedalījušies šo produktu ražošanā. Diemžēl visvairāk cilvēktiesības darba attiecībās tiek pārkāptas tieši attīstības valstīs, kas ir lielākās kafijas, tējas, šokolādes, banānu u.c. produktu ražotājas pasaulē. Šā iemesla dēļ organizācija Fairtrade sadarbojas tikai ar sertificētiem piegādātājiem un ražotājiem, kas var apstiprināt, ka darba apstākļi atbilst starptautiski pieņemtām normām.


Populārākie raksti