Rimi FreeFrom – pircējiem ar pārtikas jutību vai alerģiju

06. Janvāris, 2021
Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, bezlaktozes un bezglutēna jeb bez lipekļa produktu pārdošanas apjomi Rimi veikalos palielinājās par 6 %, it īpaši gados jaunāku pircēju un sieviešu vidū.

Sekojot sabiedrības pieprasījumam, mēs apvienosim dažādus specializētos produktus jeb produktus bez lipekļa, laktozes, riekstiem un olām zem jauna zīmola Rimi FreeFrom. Jau tagad Rimi veikalos pieejami pirmie jaunās produktu līnijas produkti – jogurts, krējums un siers bez laktozes. Plānots, ka Rimi FreeFrom produktu sortiments regulāri tiks papildināts ar jauniem produktiem.  

“Laktoze ir dzīvnieku pienā atrodamais cukurs, disaharīds, kas sastāv no glikozes un galaktozes. Laktozes šķelšanai ir nepieciešams ferments – laktāze. Šī fermenta daļēja vai pilnīga deficīta dēļ cilvēkiem var rasties gremošanas trakta traucējumi. Savukārt produktos bez laktozes ražošanas procesā tā tiek sašķelta, tāpēc produktus bez laktozes var lietot uzturā cilvēki ar laktozes intoleranci. Tādējādi nevienam nav jāatsakās no ierastiem, iemīļotiem piena produktiem, ko ir pierasts lietot uzturā,” skaidro Rimi veselīgas ēšanas eksperte, sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina.

Katrs Rimi FreeFrom produkts tiek rūpīgi pārbaudīts, lai atbilstu ne tikai zīmola prasībām, bet arī striktu kvalitātes kritēriju kopumam. Piemēram, uz jauno produktu etiķetes lasāmā norāde “bez laktozes” nozīmē, ka piena produktos ir sašķelta laktoze un tās saturs 100 g vai 100 ml gatavā produkta nepārsniedz 10 mg. Vienlaikus zīmols padarīja specializētos produktus pieejamākus pircējiem, paplašinot sortimentu ar kvalitatīvu klāstu par izdevīgu cenu.

“Specializētie produkti Rimi veikalu plauktos bija atrodami jau iepriekš, taču Rimi FreeFrom tos apvienos zem vienota privātās preču zīmes zīmola, kas ir pieejams pircējiem, kuri ir jutīgi pret vienu vai vairākām pārtikas sastāvdaļām vai vienkārši vēlas dažādot savu ēdienkarti. Šobrīd piedāvājam pircējiem pirmos produktus bez laktozes, taču mūsu mērķis ir paplašināt zīmolu, pircējiem piedāvājot arvien jaunus produktus bez laktozes, lipekļa, olām un riekstiem,” norāda Rimi Baltic privātās preču zīmes direktors Andris Aire.

Šobrīd Rimi veikalos visā Latvijā iespējams iegādāties Rimi FreeFrom skābo krējumu (20%) bez laktozes 300 g iepakojumā, jogurtu bez laktozes 380 g iepakojumā un vieglo sieru (15%) šķēlītēs bez laktozes 150 g iepakojumā.


Populārākie raksti