Rimi Gardēži īpašās bezmaksas degustācijās iepazīstinās ar pavasara garšām

23. Maijs, 2018
Pavasarim ritot pilnā sparā, no ceturtdienas līdz sestdienai, 24., 25. un 26. maijā, rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti piedalīties meistarklasēs un degustācijās.

Tirdzniecības centros Alfa, Spice un Damme varēs ne tikai degustēt Latvijas un ārvalstu ražotāju produkciju, bet arī piedalīties Rimi Gardēžu Lienes Zemītes un Normunda Baranovska pavasarīgo uzkodu degustācijās.

24. maijā Rimi Damme plkst. 16.00 – 18.00,  25. maijā – Rimi Spice plkst. 16.00 – 18.00, bet 26. maijā plkst. 12.00 – 14.00 Rimi Alfa veikalos ikvienam būs iespēja piedalīties aizraujošās aktivitātes, izbaudot piedāvājumu ar visām maņām – skatīt, smaržot, taustīt, garšot pavasari! Tajā piedalīsies arī Rimi Gardēži – kūku meistare Liene Zemīte un šefpavārs Normunds Baranovskis, kuri stāstīs, kā pagatavot vieglas un pavasarīgas uzkodas. Pasākumu laikā gan ražotāji, gan Rimi Gardēži piedāvās dažādus konkursus, kuros ikviens varēs iegūt noderīgas, pavasarīgas, garšīgas un smaržīgas balvas.

Ņemot vērā pircēju augošo interesi par pašmāju produktiem, Rimi veikalos būs iespējams iepazīt tuvāk vairākus vietējos ražotājus, kā arī citus piegādātājus – gan aprunājoties ar uzņēmumu pārstāvjiem, gan degustējot jaunāko produkciju.

Kā rāda Rimi dati, aizvien vairāk pircēju priekšroku dod Latvijā ražotiem produktiem. Pēdējā gada laikā par 5% auguši pašmāju piena produktu pārdošanas apjomi, un šobrīd apmēram 80% no kopējā piena produktu sortimenta ir tieši pašmāju. Piemēram, pieprasījums pēc Latvijā ražota biezpiena pieaudzis par 6%, pēc dažādiem jogurtiem – par 5%, pēc skābpiena produktiem – par 9%, bet pēc pašmāju krējuma pat par 15%.

Katru gadu arī piedāvājums tieši mūsu valstī ražotajiem produktiem aug. Piemēram, šobrīd Rimi veikalos ir nopērkami ap 300 Latvijā ražoti pārstrādātās gaļas produkti – desas, kūpinājumi, gatavās maltītes, pastētes, cīsiņi u.c.  Arī lielāko daļu no piena un siera produkcijas piedāvājuma veido tieši Latvijā ražotie produkti. Turklāt, tie vairāk ražoti tieši Latvijas mazajās saimniecībās, nevis lielajās ražotnēs. 

Maizi pircēji allaž iecienījuši tepat Latvijā ražoto. Šobrīd Latvijā ceptās maizes un tās produktu īpatsvars veido 70% no kopējā maizes apgrozījuma. 73% no visa maizes piedāvājuma Rimi veikalos ir vietējās izcelsmes, un arī šajā produktu grupā izceļas mazie ražotāji. "Ar katru mazo ražotāju mēģinām rast individuālu pieeju, tādējādi atbalsot Latvijas uzņēmumus un zemniekus. Piemēram, tādu ražotāju kā Madonas PB (Latgale, Vidzeme), Vecās maiznīcas (Latgale), Saldus maiznieka (Kurzeme, Zemgale) produkcija ir pieejama konkrēto reģionu veikalos, nodrošinot ražotājiem lielāku noietu," stāsta Rimi Latvia kategoriju departamenta direktors Milans Blūms.

Šobrīd Rimi Latvia tīklā ir 123 piecu formātu veikali: 32 Rimi Hyper, 29 Rimi Super, 19 Rimi Mini, 38 Supernetto un pieci Rimi Express. Rimi un Supernetto veikali darbojas 27 Latvijas pilsētās.


Populārākie raksti