Rimi hipermārketā “Alfa” ievieš pašapkalpošanās skenerus

03. Decembris, 2019
No 3. decembra pašapkalpošanās skeneri pieejami arī tirdzniecības parka “Alfa” Rimi hipermārketā.

Turpinot attīstīt ātrākas un ērtākas iepirkšanās iespējas un balstoties “Rimi Valdemārs” veiksmīgajā pieredzē, Rimi paplašina pašapkalpošanās skeneru sistēmas pieejamību.

Pašapkalpošanās skeneri darbosies tāpat kā veikalā “Rimi Valdemārs”: sistēmas galvenā priekšrocība ir iespēja Mans Rimi kartes īpašniekiem būtiski paātrināt iepirkšanās procesu, iegādājoties lielāku preču daudzumu. Noskenējot pirkumus jau brīdī, kad pircējs tos pievieno savam grozam, preces iespējams uzreiz ievietot iepirkumu maisiņā. Mans Rimi karte identificē pircēju un savieno informāciju par noskenētajām precēm ar maksājumu termināli, tādējādi, norēķinoties pie specializētās kases, tie nav atkārtoti jāskenē. 

Pilotprojekta ietvaros veikalā “Rimi Valdemārs” novērots, ka pašapkalpošanās skenerus lielākoties izvēlas pircēji, kuri veic lielākus pirkumus; tos aktīvi lieto jaunieši, bet īpaši aktīvi – 67% gadījumu – šo iespēju izmanto 26–45 gadus veci pircēji.  

“Pēc veiksmīgā pilotprojekta “Rimi Valdemārs” hipermārketā speram soli tālāk un piedāvājam pašapkalpošanās skenerus arī vienā no lielākajiem Rimi hipermārketiem tirdzniecības parkā “Alfa”. Kopš vasaras, kad uzsākām pilotprojektu, esam saņēmuši daudzu pircēju pozitīvās atsauksmes – cilvēki novērtē iepirkšanās ērtumu un laika ekonomiju. Turklāt esam novērojuši, ka pircēji, kuri iepriekš nekad nebija iepirkušies veikalā “Rimi Valdemārs”, dodas uz veikalu, lai izmēģinātu skenerus, un daudzi no viņiem pēc tam turpināja apmeklēt tieši šo veikalu,” novērojumos dalās Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.

Lai iepirktos, izmantojot pašapkalpošanās skeneri, pircējam jāveic trīs darbības. Pie ieejas veikalā klients reģistrē Mans Rimi karti un paņem skeneri. Izvēloties produktus un pievienojot tos savam pirkumu grozam vai ievietojot iepirkumu maisiņā, klients tos uzreiz noskenē. Ejot ārā no veikala, atliek vien kases terminālī nolasīt savu pirkumu sarakstu no Mans Rimi kartes un par to norēķināties. 

Tirdzniecības parkā “Alfa” pircējiem būs pieejami 90 jaunākās paaudzes pašapkalpošanās skeneri un 4 kasu termināļi. Sistēmas izveidē investēti 130 tūkstoši eiro. 

Plānots, ka jau janvārī pircējiem skeneru izmantošanai tiks piedāvāta īpaša mobilā lietotne, kas aizvietos plastikāta Mans Rimi karti.

Rūpējoties par to, lai sistēma korekti fiksētu pirkumus un pircēji to lietotu pareizi, tiks veiktas kvalitātes pārbaudes. Tās notiks pēc nejaušības principa, sistēmai izvēloties atsevišķus pircējus: konsultants noskenēs dažas preces no klienta groza un salīdzinās ar kasē apmaksāto pirkumu sarakstu.

Šā gada augustā Rimi veikalā “Rimi Valdemārs” atklāja pirmo pašapkalpošanās skeneru sistēmu Latvijā, uzstādot 60 jaunākās paaudzes pašapkalpošanās skenerus un četrus kasu termināļus.


Populārākie raksti