Rimi: Iedzīvotāji svētkiem sāk gatavoties jau laikus

18. Decembris, 2015

Rimi novērojumi liecina, ka līdz ar svētku tuvošanos mainās arī pircēju iepirkumu groziņu saturs. Jau sākot ar novembra beigām iedzīvotāji aktīvi gatavojas Ziemassvētkiem, arvien biežāk savā pirkumu sarakstā iekļaujot mandarīnus, vīnu, piparkūku mīklu un svētku dekorus.

Arī dāvanu iegāde pašiem mazākajiem šogad netiek atlikta uz vēlāku laiku, pārdoto rotaļlietu skaitam pieaugot jau pēc Latvijas valsts svētkiem - visticamāk daļa jaunāko ģimenes locekļu zem eglītes šogad atradīs dažādas attīstošās rotaļlietas, kā arī multfilmu un filmu varoņu rotaļlietas.

Svētku tuvošanos iezīmēja interese par adventes vainagiem un to rotājumiem. Šogad pircēji visbiežāk deva priekšroku gatavajiem adventes vainagiem, kas ir gatavoti no dabas materiāliem, kā arī vainagu sagatavēm un to dekoriem. Arvien vairāk cilvēku izvēlas vainagu veidot pašu rokām, tāpat pieaug to pircēju skaits, kuri iegādājas gatavo piparkūku mīklu un izvēlas piparkūkas cep mājās, padarot to par jauku, kopīgu ģimenes nodarbi. Pieprasījums pēc piparkūku mīklas gadu no gada pieaug par aptuveni 30%.

“Piparkūku cepšana ir teju katras ģimenes Ziemassvētku tradīcija, taču ne visiem ir laiks un iespēja pagatavot mīklu vai arī glazūru piparkūku izdaiļošanai, tādēļ mēs cenšamies maksimāli atvieglot iedzīvotājiem svētku rūpes, piedāvājot jau gatavas vairāku veidu mīklas un arī dažādu krāsu cukura glazūras,” stāsta Rimi šefpavārs Normunds Baranovskis, “Jau otro gadu pircēji ļoti iecienījuši Mani Gardumi Muscovado piparkūku mīklu, kas tiek gatavota Rimi veikalos uz vietas. Tās sastāvā ir klasiskās piparkūku mīklas garšvielas, ko papildina aromātiskais Muscovado cukurs. Tas piparkūkām piešķir izteiktu cukurniedru melases, lakricas un karameļu garšu. Šāda garšu kombinācija lieliski iederēsies jebkurā Ziemassvētku ēdienkartē.”

Tuvojoties Ziemassvētkiem, sākot ar novembri, izteikti pieaug arī mandarīnu pieprasījums, taču tieši pirmssvētku laikā tiek pārdoti visvairāk mandarīnu – aptuveni piektā daļa no visa decembra laikā pārdotā apjoma. “Latvijas iedzīvotāji jau sen ir pierādījuši sevi kā lieli mandarīnu cienītāji, tieši tādēļ mēs iepērkam Eiropā populārākās un atzītās Clemenules šķirnes mandarīnus no Spānijas. Tie ir saldi, sulīgi, ar izteiktu smaržu, viegli nomizojami un teju bez sēkliņām," stāsta Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.

Tuvojoties svētkiem, mainās ne vien iedzīvotāju gastronomiskie, bet arī vīnu izvēles paradumi, uzsver Rimi vīnzinis Mārcis Mitrevics. “Tuvojoties svētkiem, palielinājusies pircēju interese par vīniem. Īpašu popularitāti pircēju vidū šobrīd ir iemantojuši rizlingi, tādēļ Rimi piedāvājums papildināts ar vēl viena slavenā Mozeles vīna ražotāja trīs dažāda salduma rizlingiem.” Tāpat iedzīvotāji arvien biežāk, līdzīgi kā tas noticis Skandināvijas valstīs, iegādājas vīnus trīs litru iepakojuma pakās. “Pircēji ir novērtējuši ērtības, ko sniedz šis ērtais iepakojums – vīns saglabājas svaigs vēl vismaz divas nedēļas no tā atvēršanas, tāpēc esam papildinājuši šo produktu segmentu ar kvalitatīvām trīs litra vīna pakām no Itālijas,” stāsta vīnzinis.

Papildinot svētku galdu ar kvalitatīviem vīniem, šogad Rimi pircējiem Ziemassvētku laikā ir iespēja izvēlēties arī sev tīkamāko sieru no paplašinātā sieru sortimenta, kurā iekļauti vairāk nekā 400 dažādu sieru veidu no 50 pasaules valstīm. Tajā atrodami govs, aitas, kazas un bifeļa piena sieri, kas lieliski var papildināt svētku galdu līdzās labam vīnam, augļiem, gaļas vai zivju ēdieniem.

Atšķirībā no našķiem svētku galdam, dāvanu iegādi pašiem mazākajiem iedzīvotāji plāno jau laikus, jo rotaļlietu noiets pirms svētkiem pieaug pakāpeniski. Pirmās dāvanas bērniem tika iegādātas jau novembrī, kas ir Ziemassvētku gaidīšanas kalendārs. Šogad daudzās ģimenēs ierasto šokolādes konfekšu kalendāru nomainīja Lego adventes kalendāri. Kopumā pēdējos gados novērojams, ka arvien pieaug pieprasījums pēc radošajām un attīstošajām rotaļlietām, piemēram, Lego.

Īpašu pircēju interesi šogad izraisīja Star Wars Ziemassvētku kalendāri, kas, iespējams, ir saistīts ar Star Wars triloģijas jaunās filmas iznākšanu šī gada nobeigumā. Izvēloties dāvanas puišiem, iedzīvotāji visbiežāk dod priekšroku rotaļlietām, kas saistās ar mašīnām, piemēram Hot Wheels mašīnu modeļiem un trasēm. Daudzi bērni zem eglītes šogad atradīs arī Jurasic World dinozaurus un Minions figūriņas. Savukārt meitenēm vairāk izvēlas Hasbro My little Ponie rotaļlietas, Monster High, Barbie un Disney lelles no Frozen sērijas, kur iecienītākie personāži ir Elza un Anna.
 


Populārākie raksti