Rimi iegūst sudraba kategoriju Ilgstpējas indeksā

16. Maijs, 2011

Šā gada 12. maijā notika Ilgstpējas indeksa 2011. noslēguma pasākums Rīgā, Latvijas Nacionālajā operā, kurā tika paziņoti indeksa rezultāti. Saskaņā ar Ilgstpējas indeksa vērtējumu, Rimi otro gadu pēc kārtas iekļuvis sudraba kategorijā.


Tika godināti iniciatīvas Ilgtspējas indekss dalībnieki, novērtējot to sniegumu piecās ilgtspējīgas darbības jomās: uzņēmuma stratēģija, darba vide, tirgus attiecības, vide un sabiedrība. Vidējais uzņēmumu rādītājs sasniedzis 53%, gada laikā pieaugot par 7 procentpunktiem, apliecinot uzņēmumu attīstību un veiktos uzlabojumus savā darbībā.


Kopumā šogad indeksēti 50 dalībnieki, no kuriem apliecinājumu par atbilstību bronzas kategorijai saņēma 16 uzņēmumi, sudraba kategoriju 31 uzņēmums, tostarp arī SIA Rimi Latvia, bet trīs no dalībniekiem – a/s SEB banka, a/s Aldaris un SIA Latvija Statoil – iekļuvuši Ilgtspējas indeksa zelta kategorijā.


Latvijas darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle uzsver: „Šī gada rezultāti liecina, ka varam būt patiesi lepni par uzņēmumiem, kas, neskatoties uz lēno atgūšanos, spēj pilnveidoties, godīgi turpināt darbu un izmantot daudzus radošus risinājumus, lai, piemēram, motivētu darbiniekus, stiprinātu sadarbību ar partneriem un sniegtu ieguldījumu sabiedrībā kopumā. Reizēm risinājumi prasa minimālus līdzekļus, bet sasniedz maksimālu efektu ilgtermiņā. Zināšanas un pieredze ir šo uzņēmumu kopīgā vērtība, ko tie atklāti ir demonstrējuši, piedaloties ilgstpējas izvērtēšanā”.


Ilgtspējas indekss Latvijas uzņēmumiem piedāvā iespēju izmantot stratēģiskās vadības rīku, lai izvērtētu savu darbību, kā arī saņemtu ekspertu ieteikumus turpmākai attīstībai. Savukārt sabiedrība, valsts un nevalstiskās organizācijas var saņemt uzticamu informāciju par uzņēmuma darbību, novērtējot uzņēmuma pūliņus un ieguldījumu Latvijas attīstībā ilgtermiņā.
 


Populārākie raksti