Rimi izsludina pieteikšanos jauno vadītāju izglītības programmai Grow Faster

21. Marts, 2012

Rimi izsludinājis pieteikšanos vadības praktikantu programmai Grow Faster (Audz ātrāk!), kas uzņēmumā tiek organizēta jau astoto gadu pēc kārtas. Programmas mērķis ir piesaistīt talantīgus jauniešus ar vadītāja potenciālu turpmākajam darbam vadības līmeņa amatā. Grow Faster tiek organizēta kā prakses un teorētisko zināšanu programma septiņu mēnešu garumā, kuras laikā jaunieši apgūst prasmes darbam mazumtirdzniecībā, saņemot par to konkurētspējīgu atalgojumu. Pieteikumus Grow Faster programmai un savus CV pēdējā kursa studenti vai tie, kuri nesen absolvējuši augstskolu, aicināti iesniegt līdz 15. aprīlim, sūtot tos uz e-pastu hr@rimibaltic.com.
Grow Faster programmas ietvaros vadības praktikantiem tiek dota iespēja iepazīt darbu mazumtirdzniecībā, strādājot visu Rimi Latvia formātu veikalos, veicot kasieru-pārdevēju pienākumus un iepazīstoties ar preču speciālista ikdienas darbu, gan arī Rimi birojos dažādos departamentos (iepirkumu, loģistikas un piegādes tīkla, mārketinga un sabiedrisko attiecību u.c.). Savukārt, beidzoties vadības prakses programmai, labākajiem studentiem tiek piedāvāts darbs Rimi uzņēmumā – kādā vadošā amatā. Piemēram, šobrīd vairākās Rimi struktūrās dažāda līmeņa vadītāja amatus ieņem 12 iepriekšējo gadu Grow Faster absolventi.
Viena no tām ir Rimi hipermārketa Ķengarags direktore Lija Ukermarka, kura uzņēmumā Rimi Latvia darbu pirms nedaudz vairāk kā diviem gadiem sāka kā programmas Grow Faster vadības praktikante. Pēc programmas beigām Lija sāka strādāt par pārdošanas vadītāju svaigās pārtikas sektorā Rimi hipermārketā Stirnas, līdz saņēma piedāvājumu uzņemties Rimi hipermārketa Ķengarags (t/c Zoom) vadītājas pienākumus.
“Šī programma dod izpratni par to, kā strādā uzņēmums no A līdz Z. Tā ir iespēja gūt unikālu pieredzi. Taču tas, kas mani šajā darbā aizrauj un sagādā prieku ik rītu atvērt veikala durvis, ir dinamiskums. Mazumtirdzniecībā viss plūst un mainās, un nevis pa nedēļām vai dienām, bet būtiska nozīme ir pat stundām un minūtēm. Katrs mirklis piedāvā jaunus pavērsienus un negaidītas iespējas,” savā pieredzē dalās Rimi hipermārketa Ķengarags direktore Lija Ukermarka.
Dalībnieku atlases kārtība
Programmas Grow Faster vadības praktikanti darbam uzņēmumā vienlaikus tiek atlasīti gan Latvijā, gan Lietuvā un Igaunijā. Konkurss tiek organizēts vairākās kārtās. Vispirms notiek grupu intervijas latviešu un angļu valodā. Otrajai kārtai izvirzītie pretendenti tiek aicināti uz individuālu sarunu, kuras laikā tiek vērtēts viņu sagatavotais mājas darbs – prezentācija par kādu no Rimi piedāvātajām tēmām. Savukārt trešajā atlases kārtā tiek organizētas paneļintervijas, kurā kandidātus vērtē Rimi Baltic vadība un Rimi Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vadītāji.
No konkursantiem tiek gaidīta komunikabilitāte un vadītāja potenciāls – spēja argumentēt savu viedokli un demonstrēt strukturētu domāšanu, kā arī analītiskums un organizatora talants. Tāpat tiek vērtēta pretendentu degsme un skatījums uz norisēm, kā arī zināšanas un iegūtā kvalifikācija.

“Grow Faster – tas ir plašāks skatījums uz liela uzņēmuma darbību, saprašana, kā ir saistīti visi departamenti un kurš par ko atbild. Par vissvarīgāko Grow Faster programmas ieguvumu uzskatu kontaktus ar cilvēkiem, kurus man bija iespēja satikt un iepazīt kā kolēģus. Strādājot tik lielā uzņēmumā kā Rimi, ir ļoti svarīgi zināt, kam piezvanīt un pajautāt viedokli vai padalīties ar ideju,” stāsta Grow Faster programmas absolvente Jana Volovika, kura tagad ir piena produktu kategorijas vadītāja.

Grow Faster programmas absolventiem tiek dota iespēja turpināt savu karjeru, ne tikai vadot Rimi veikalus, bet arī strādājot dažādos departamentos Rimi birojā. Piemērs tam ir Ance Briede, kura pēc programmas absolvēšanas turpināja darbu uzņēmumā kā Rimi Barona centrs pārdošanas vadītāja, taču tagad strādā Mārketinga departamentā par sabiedrisko attiecību speciālisti. “Grow Faster programma ir kā fast forward (ātri uz priekšu) poga – tā 7 mēnešu laikā parāda, iemāca, izskaidro tādus procesus un sniedz tādu informācijas daudzumu, ko darbinieks ikdienā varētu izprast, tikai strādājot uzņēmumā vairākus gadus,” norāda Ance Briede, Rimi Latvia sabiedrisko attiecību speciāliste.
Pēdējos gados programmai piesakās arvien vairāk perspektīvu kandidātu. “Ik gadu Grow Faster konkursā startē vairāk nekā 80 augstskolu absolventu, turklāt pēdējos gados pretendentu izglītības un motivācijas līmenis kļūst arvien augstāks,” stāsta Rimi Latvia attīstības un mācību vadītāja Rita Šure-Riškova.

Informāciju par pieteikšanos skatīt šeit
 

 


Populārākie raksti