Rimi kļūst par “Dod pieci!” un labdarības skrējiena noslēdzošā Rīgas posma ziedotāju

30. Novembris, 2021
Rūpējoties par iekļaujošas sabiedrības veidošanu, Rimi Latvia kļuvis par sabiedrisko mediju labdarības maratona “Dod pieci!” un īpašā labdarības skrējiena noslēdzošā posma atbalstītāju.

Un būs kopā ar maratona “skrienošo dīdžeju” Tomu Grēviņu 23. decembrī 42 kilometrus garā skrējienā Rīgā.

Tā būs īpaši veidota trase pilsētvidē 8 km garumā, kas vīsies cauri skaistākajiem Rīgas centra parkiem. Katru stundu, sākot no plkst. 15.30, ikviens skrējējs varēs pievienoties Tomam Doma laukumā. Līdz ar “labdarības skrējienu” Rimi, atbalstot cilvēkus ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem, ziedos 10 000 eiro.

Dīdžejiem, kuri, kā ik gadu, stikla studijā pilsētas centrā sešarpus diennaktis radio ēterā atskaņos dziesmas par klausītāju ziedojumiem, šogad pievienosies arī ceturtais – Toms Grēviņš, kurš ir gatavs noskriet sešus maratonus sešas dienas pēc kārtas, ja pieteiksies seši ziedotāji. Tādā veidā Toms nesīs „Dod pieci!” vēsti arī uz citiem Latvijas reģioniem. Rimi piekritis būt par vienu no sešiem labdarības skrējiena ziedotājiem, tāpēc pēdējā posmā 23. decembrī Rīgā Toms savu maratonu – 42 kilometrus – skries Rimi vārdā. 

“Viena liela daļa cilvēku ir izstumti no sabiedrības, liedzot tiem pamattiesības uz brīvu, iespējami patstāvīgu un jēgpilnu dzīvi. Uz svaigu gaisu, kustību un socializēšanos. Mums kā sabiedrībai ir jānobriest lūzuma punktam – tā turpināt nevar. Tādēļ arī es vēlos izkāpt no savas komforta zonas un caur to piesaistīt sabiedrības uzmanību. Mēs kopā varam izdarīt daudz vairāk to cilvēku labā, kas ikdienā nepieejamas vides dēļ pat nevar izkļūt no mājām. Tas šķiet tikai loģiski, ka viens no lielākajiem tirdzniecības uzņēmumiem Latvijā, kas jau vairākus gadus ir Latvijas lielāko skriešanas svētku atbalstītājs – Rimi Latvia, ir pievienojies "Dod pieci!" kustībai un pieņēmis manu skriešanas izaicinājumu!” tā Toms Grēviņš.

Toma Grēviņa distance būs sadalīta piecos posmos pa aptuveni 8 kilometriem, un ikviens varēs jebkurā brīdī pievienoties un skriet kādu gabaliņu vai visu posmu kopā ar Tomu. 

Rimi kā ilggadējs Rīgas maratona atbalstītājs ar vislielāko prieku atbalsta dažādas fiziskas un kustību aktivitātes. Taču šoreiz mums ir vēl viens labs iemesls atbalstīt šo skrējienu: tās ir rūpes par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Rimi ģimenē ir gaidīts ikviens – starp mūsu darbiniekiem ir aptuveni 400 cilvēku ar invaliditāti, tāpēc mēs zinām, ko nozīmē nodrošināt pieejamus apstākļus, ļaujot mūsu kolēģiem ar īpašām vajadzībām strādāt ērtā un drošā darba vidē. Rimi ir svarīgi, lai arī visā Latvijas sabiedrībā cilvēki ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem būtu pieņemti un vajadzīgi. Un lai mēs visi kopā to apliecinātu ne tikai ar vārdiem, bet ar reāliem darbiem un atbalstu, kas ļautu visiem dzīvot, cik vien iespējams, patstāvīgi un pilnvērtīgi iekļauties dažādās aktivitātēs,” saka Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.

“Šī gada “Dod pieci!” labdarības maratona tēma ļoti labi saskan ar Rimi Rīgas maratona “Kustību par kustību” jeb atbalstu bērniem ar kustību traucējumiem. Mēs, skrējēji, ļoti labi zinām, cik svarīga loma ir varēšanai un vēlmei kustēties ikdienā, tāpēc atbalstām tos, kuriem šāda iespēja ir liegta. Brīnišķīgi, ka maratona ilggadējais DJ Toms Grēviņš nolēmis noskriet maratonu akcijas ietvaros, savukārt maratona galvenais partneris Rimi ziedot 10 000 eiro!

Savukārt mēs, Rimi Rīgas maratons, šogad tradicionālo Ziemassvētku skrējienu, kas ierasti norisinājies 24. decembra rītā, pārcelsim uz 23. decembra pēcpusdienu un vakaru, lai visi kopā varētu atbalstīt Tomu viņa maratonā. Aicinu visus pievienoties jau no plkst. 15.30 Doma laukumā, kur Toms katru stundu skries 8 km aplīti pa Rīgas centra skaistākajiem parkiem. Atbalstīsim Tomu skrienot un ziedosim cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem!” aicina Rimi Rīgas maratona direktors Aigars Nords.

Maratona laikā saziedotie līdzekļi ar Ziedot.lv palīdzību tiks novirzīti pandusu un pacēlāju ierīkošanai, cilvēku dzīvesvietu labiekārtošanai, tehnisko palīglīdzekļu iegādei un citām vajadzībām, kas saistītas ar vides pieejamības uzlabošanu ārpus publiskās infrastruktūras.


Populārākie raksti