Rimi Latvia izstājas no Latvijas Tirgotāju asociācijas

29. Jūnijs, 2012

Uzņēmums Rimi Latvia paziņo par izstāšanos no Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA). Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad LTA atkārtoti paudusi viedokli, kas pretējs Rimi Latvia uzskatiem un īstenotajai uzņēmējdarbības praksei.

Tā, piemēram, Rimi nav pieņemami LTA paziņojumi par it kā gaidāmo cenu pieaugumu pēc PVN likmes samazināšanas. Rimi veikalos jau no šodienas, 29.jūnija notiek pakāpeniska cenu pazemināšana, kas noslēgsies līdz ar PVN likmes maiņu 1.jūlijā.

“Rimi, parakstot sadarbības memorandu ar ministru prezidentu Valdi Dombrovski, apņēmās samazināt produktu cenas plauktos atbilstoši PVN likmes samazinājumam. Esam rūpīgi gatavojušies, lai tas varētu notikt, un esam neizpratnē, kādēļ LTA nolēmusi diskreditēt šo pozitīvo signālu Latvijas ekonomikai,” skaidro Rimi Latvija valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.

Rimi Latvia ir vairāku asociāciju, tai skaitā Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas (LPTA) biedrs, un arī turpmāk būs konstruktīvs sadarbības partneris valsts institūcijām. Uzņēmums ir gatavs iesaistīties diskusijās par nozarei aktuāliem jautājumiem un sniegt valsts institūcijām nepieciešamo informāciju likumdošanas un lēmumu pieņemšanas procesā.

“Esam gatavi būt aktīvs un uzticams sarunu biedrs Latvijas ekonomikai un sabiedrībai nozīmīgu jautājumu risināšanā. Redzam, ka sekmīgāk to varēsim piepildīt līdzdarbojoties asociācijās, kas ir orientētas veidot dialogā un savstarpējās konsultācijās balstītu sadarbību,” norāda V.Turlais, uzsverot, ka Rimi ir virkne veiksmīgu un nozīmīgu sadarbības piemēru.

Rimi LPTA sastāvā parakstījis vienošanos ar Valsts ieņēmumu dienestu par godīgas konkurences un nodokļu nomaksas veicināšanu nozarē. Kā Latvijas Darba devēju konfederācijas biedrs Rimi atbalstījis kampaņu pret ēnu ekonomikas izplatību. Pirms pusotra mēneša parakstīts memorands ar valdību par cenu samazinājumu atbilstoši PVN likmes izmaiņām, un tāpat kā citi LPTA biedri, Rimi jau paudis gatavību līdzdarboties arī sekmīgā eiro ieviešanas procesā.
 


Populārākie raksti