Rimi Latvia otro gadu pēc kārtas iegūst zelta kategoriju Ilgtspējas indeksā un atkārtoti iegūst ģimenei draudzīga komersanta statusu

27. Maijs, 2013

Šā gada 24. maijā notika Ilgtspējas indeksa 2013 noslēguma pasākums Spīķeru koncertzālē, kurā tika paziņoti indeksa rezultāti. Saskaņā ar Ilgtspējas indeksa vērtējumu, jau otro gadu pēc kārtas Rimi saņēmis godalgoto zelta kategoriju.
 

Pasākumā tika sveikti Ilgtspējas indeksa dalībnieki, novērtējot to sniegumu piecās ilgtspējīgas darbības jomās: uzņēmuma stratēģija, darba vide, tirgus attiecības, vide un sabiedrība. Vidējais uzņēmumu rādītājs sasniedzis 66,4%, gada laikā palielinoties par 4,4% procentpunktiem, apliecinot uzņēmumu attīstību un veiktos uzlabojumus savā darbībā.  Augstākais sniegums uzrādīts sabiedrības sadaļā – 70,4%.
 

SIA Rimi Latvia mārektinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Karīna Jermušs svinīgajā pasākumā

Kopumā šogad indeksēti 72 dalībnieki, no kuriem apliecinājumu par atbilstību bronzas kategorijai saņēma 13 uzņēmumi, sudraba kategoriju 24 uzņēmumi, bet divpadsmit no dalībniekiem, tostarp arī SIA Rimi Latvia, iekļuvuši Ilgtspējas indeksa zelta kategorijā. Augstajai platīna kategorijai šoreiz kvalificējās divi uzņēmumi. Viens no tiem izcilu sniegumu uzrādīja jau pērn, kļūstot par pirmo uzņēmumu Ilgtspējas indeksa vēsturē, kas sasniedza platīna kategoriju. Proti, AS „Aldaris” ir izdevies noturēt savas pozīcijas un iegūt šo balvu otro reizi. Un pirmo reizi šīs iniciatīvas vēsturē augstākajam novērtējumam jeb platīna kategorijai ir kvalificējusies valsts kapitālsabiedrība – AS „Latvenergo”.
 

Ilgtspējas indekss Latvijas uzņēmumiem piedāvā iespēju izmantot stratēģiskās vadības rīku, lai izvērtētu savu darbību, kā arī saņemtu ekspertu ieteikumus turpmākai attīstībai. Savukārt sabiedrība, valsts un nevalstiskās organizācijas var saņemt uzticamu informāciju par uzņēmuma darbību, novērtējot uzņēmuma pūliņus un ieguldījumu Latvijas attīstībā ilgtermiņā.
 

Godinot tos darba devējus, kuru darbības politika un pakalpojumi ir draudzīgi bērniem un ģimenēm, Ilgstpējas indeksa 2013 noslēguma pasākumā tika pasniegtas apliecības par Ģimenei draudzīga komersanta statusu. Arī Rimi Latvia ieguvis ģimenei draudzīga komersanta statusu. Uzņēmumus, kas šo apbalvojumu ieguvuši, Labklājības ministrija apzināja un izvērtēja sadarbībā ar Ilgtspējas indeksu, kopīgi izstrādājot un indeksa aptaujas anketā integrējot atbilstošus kritērijus par ģimenei draudzīgas politikas īstenošanu uzņēmumā. Statusu Labklājības ministrija piešķir uzņēmumiem, kas īsteno ģimenei draudzīgu politiku gan savā komercsabiedrībā, gan plašākas sabiedrības kontekstā, piemēram, sniedzot pakalpojumus un nodrošinot atbilstošu vidi.
Kopā šogad ģimenei draudzīga komersanta statusu ieguva 12 uzņēmumi.
 


Populārākie raksti