Rimi Latvia pērn ziedojis teju 300 tonnu produktu Pārtikas bankai

09. Janvāris, 2023
Rūpējoties par Latvijas iedzīvotājiem, kas nonākuši trūkumā, jau sešus gadus Rimi Latvia ir Pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” pastāvīgais partneris un kopā īsteno gan pārtikas paku piepildīšanas akcijas, gan regulāri ziedo produktus izdalīšanai trūkumcietējiem.

Aizvadītā gada laikā būtiski kāpināts ziedotās pārtikas apjoms, un šobrīd Rimi ik mēnesi ziedo jau vairāk nekā 20 tonnu pārtikas, bet kopumā pērn ziedotas teju 300 tonnas dažādu produktu.

2022. gadā Rimi Pārtikas bankai katru mēnesi ziedojis gan preces ar ilgiem derīguma termiņiem 50 pārtikas paku nokomplektēšanai – konservus, eļļu, putraimus, miltus, griķus, zirņus, rīsus, makaronus, tēju u. c., gan visdažādāko kategoriju pārtiku ar pēdējo dienu termiņiem tūlītējam patēriņam. Šobrīd pārtiku ziedo 80 Rimi veikali visā Latvijā.

“Ņemot vērā, cik daudziem cilvēkiem Latvijā ir nepieciešama Pārtikas bankas palīdzība – pēc Pārtikas bankas aplēsēm tie ir vismaz 6500 cilvēku mēnesī –, mēs pastāvīgi audzējam atbalsta kapacitāti, cik vien to ļauj nozares noteikumi. Šobrīd likumdošana Rimi ļauj ziedot svaigu gaļu un zivis, kas sasaldētas derīguma termiņa laikā, piemēram, svaigu lasi un cūkas kakla karbonādi, kas ir liels atspaids daudzām ģimenēm, bet ne malto gaļu, kam pievienots kaut vai tikai sāls. Tāpēc ļoti gaidām Ministru kabineta noteikumu atjaunoto versiju, kas ļautu paplašināt ziedojamo produktu klāstu, piemēram, marinētu gaļu, kupātus, malto gaļu un citu produkciju, ko arī var sasaldēt un kas daudziem cilvēkiem būtu liels ieguvums,” stāsta Rimi Latvia ārējās komunikācijas vadītāja.

Vislielāko ziedotās pārtikas apjomu – apmēram 52% – pērn veidoja maize un smalkmaizītes: ziedotas 123,2 tonnas šādu produktu. Tāpat Rimi ziedojis 45,5 tonnas svaigas gaļas, 24,2 tonnas piena produktu, 21,8 tonnas Rimi gatavo maltīšu, 6,8 tonnas žāvētu augļu un riekstu, 5,8 tonnas zivju, 7,7 tonnas graudu produktu, 5,5 tonnas saldumu, 3,6 tonnas cepumu, 2,2 tonnas konservēto produktu, 1,9 tonnas dārzeņu, 1 tonnu siera, 3,5 tonnas eļļas, 1,6 tonnas jogurta, 1,4 tonnas sulas un 4,3 tonnas vegānu produktu. 

Šobrīd visvairāk atbalstu ar pārtiku lūdz ģimenes ar bērniem, kurās tēvs - vienīgais ģimenes apgādnieks, inflācijas dēļ nespēj nodrošināt ģimeni ar visu nepieciešamo pārtikas apjomu.

Šīs ģimenes ir no sirds pateicīgas par saņemto paciņu un tā ir reāls atbalsts šajā krīzes laikā. Patstāvīgs partneru atbalsts ir liels atspaids ne tikai mums ikdienas darbā, bet arī trūcīgākajiem Latvijas iedzīvotājiem, jo ļauj kaut nedaudz prognozēt tuvāko nākotni, apzinoties, ka grūtā brīdī būs kam palūgt atbalstu,” saka Pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” vadītāja Agita Kraukle.

Latvijas Samariešu apvienība kopš 2008. gada īsteno labdarības iniciatīvu – Pārtikas banku “Paēdušai Latvijai”, kuras ietvaros tiek izsniegtas pārtikas pakas trūkumā nonākušiem cilvēkiem, kam nav piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss. Šobrīd visā Latvijā darbojas 37 Pārtikas bankas atbalsta punkti, kas ik mēnesi palīdz vismaz 6500 cilvēkiem – to vidū ir gan ģimenes ar bērniem, gan seniori, kā arī personas ar invaliditāti un viņu tuvinieki.


Populārākie raksti