Rimi Latvia šogad ziedojis jau 140 tonnu produktu Pārtikas bankai “Paēdušai Latvijai”

17. Maijs, 2023
Šī gada pirmajos mēnešos Rimi Latvia Pārtikas bankai “Paēdušai Latvijai” ziedojis jau 140 tonnu dažādu produktu, kas ir teju puse no visa pērn ziedotā pārtikas apjoma.

Lielākoties ziedotās pārtikas grozā nonāk maize un smalkmaizītes, svaiga gaļa, piena produkti, Rimi gatavās maltītes, dārzeņi, graudaugi un citi ikdienā nepieciešami produkti. Grozījumi Ministru kabineta noteikumos*, kas stājušies spēkā aprīļa sākumā, paver iespēju turpmāk ievērojami palielināt ziedotās pārtikas produktu sarakstu un apjomus.

Turpmāk ģimenēm, kuras nonākušas trūkumā, ierastās pārtikas pakas tiks papildinātas ar tādiem produktiem kā augļi, saldēta svaiga gaļa, fasētas svaigas zivis, skābēti, marinēti un termiski apstrādāti dārzeņi, majonēze, margarīns, šokolāde u. c. “Līdz šim ik mēnesi esam ziedojuši vairāk nekā 30 tonnu pārtikas no 34 dažādām produktu grupām, kurās ietilpst gan preces ar ilgiem derīguma termiņiem, gan visdažādāko kategoriju pārtika ar pēdējo dienu termiņiem tūlītējam patēriņam. Jaunie likuma grozījumi “Paēdušai Latvijai” ziedotās pārtikas grozu ļauj papildināt ar vēl vismaz astoņām jaunām produktu grupām. Daudzām ģimenēm Latvijā tas palīdzēs ne vien daudzveidot ikdienas maltīti, bet būs vērā ņemams atbalsts arī ilgtermiņā, produktus izmantojot ilgākā laika periodā,” stāsta Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.

Saskaņā ar veiktajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos turpmāk Rimi varēs ziedot Pārtikas bankai arī tādas produktu grupas kā saldēta malta gaļa un saldēti gaļas izstrādājumi, piemēram, šašliks un kupāti; gatavie zivju produkti, piemēram, krabju nūjiņas; skābēti, marinēti un termiski apstrādāti dārzeņi, tostarp vakuuma iepakojumā (vārītas pupiņas, bietes u. tml.); siers (cietais, kausētais u. c.), majonēze, margarīns, šokolāde (ar riekstiem, augļiem, pildījumiem utt.), iebiezinātais piens un iebiezinātā piena produkti, īpaši augstā temperatūrā apstrādāts piens, kafijas krējums, saldais krējums u. tml.

“Šis pavasaris ir īpašs ne vien ar faktu, ka beidzot ir pieņemti ilgi gaidītie grozījumi noteikumos, kas ļaus daudzveidot pārtikas grozu, bet arī tāpēc, ka šogad Pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” ziedojumu izdales punkts “Māja atbalstam” Rīgā svin savu desmit gadu jubileju. Šo gadu laikā tikai šajā punktā vien izdalītas 4677 pārtikas pakas, sniedzot atbalstu 12 662 personām. Visbiežāk atbalsts nepieciešams ģimenēm, kurās aug divi nepilngadīgi bērni un darba attiecībās visbiežāk ir tikai tēvs, kā arī vientuļajiem senioriem, kuru pensija ir ap 250 eiro, un iedzīvotājiem, kuri saskārušies ar hroniskām veselības problēmām,” saka Pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” vadītāja Agita Kraukle.

Pērn Rimi Latvia Pārtikas bankai ziedojis teju 300 tonnu pārtikas. Vislielāko ziedotās pārtikas apjomu – apmēram 52% jeb 123,2 tonnas – veidoja maize un smalkmaizītes. Tāpat Rimi ziedojis 45,5 tonnas svaigas gaļas, 24,2 tonnas piena produktu, 21,8 tonnas Rimi gatavo maltīšu, 6,8 tonnas žāvētu augļu un riekstu, 5,8 tonnas zivju, 7,7 tonnas graudu produktu, 5,5 tonnas saldumu, 3,6 tonnas cepumu, 2,2 tonnas konservēto produktu, 1,9 tonnas dārzeņu,

1 tonnu siera, 3,5 tonnas eļļas, 1,6 tonnas jogurta, 1,4 tonnas sulas un 4,3 tonnas vegānisku produktu.

Pārtikas ziedojumi pieejami 27 pilsētās 97 Rimi veikalos, no kuriem 30 veikalos ziedojumi pieejami 3 reizes nedēļā vai biežāk, bet 29 veikalos tāda produkcija kā piena produkti, jogurti, desa, cīsiņi un visas ledusskapja preces ar tās pašas dienas termiņu pieejama ik dienu no plkst. 15.00.

Latvijas Samariešu apvienība kopš 2008. gada īsteno labdarības iniciatīvu – Pārtikas banku “Paēdušai Latvijai”, kuras ietvaros tiek izsniegtas pārtikas pakas trūkumā nonākušiem cilvēkiem, kuriem nav piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss. Šobrīd visā Latvijā darbojas 37 Pārtikas bankas atbalsta punkti, kas ik mēnesi palīdz vismaz 6500 cilvēkiem – to vidū ir gan ģimenes ar bērniem, gan seniori, kā arī personas ar invaliditāti un viņu tuvinieki.

*Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 11. augusta noteikumos Nr. 514 “Prasības pārtikas izplatīšanai pēc minimālā derīguma termiņa beigām” (likumi.lv).


Populārākie raksti