Rimi Madonā norisināsies kampaņa Redzi. Dzirdi. Rīkojies!

04. Marts, 2011

11. martā, laikā no plkst. 13.00 līdz 16.00 Rimi lielveikalā Madonā notiks Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes prevencijas grupas un Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas kopīgi organizētās informatīvās kampaņas “Redzi. Dzirdi. Rīkojies!” pasākums. Kampaņas mērķis ir vērst uzmanību un informēt bērnus, jauniešus un viņu vecākus par vardarbību vienaudžu vidū skolā, ārpus tās, par vardarbību ģimenēs, kā arī tās iespējamām sekām un atbildību.

Pasākuma laikā ikvienam būs iespēja noskatīties mācību filmas “Bars” un “Konfliktsituācija”, saņemt informāciju un speciālistu konsultācijas, kā arī satikt un kopā nofotografēties ar Valsts policijas tēliem Runci Rūdi un Bebru Bruno.

“Ļoti bieži plašsaziņas līdzekļos dzirdam un lasām par to, kā skolēni pazemojuši un ņirgājušies par savu klasesbiedru, kā māte vai tēvs dusmās izrēķinājušies ar savu bērniņu, vai kā patēvs seksuāli izmantojis savu audžumeitu. Šādus gadījumus mums policijā nākas reģistrēt gandrīz katru dienu, tādēļ rodas jautājums – vai tiešām apkārtējie neko neredz, nedzird? Kampaņas “Redzi. Dzirdi. Rīkojies!” ietvaros vēlamies vērst sabiedrības uzmanību bērnu drošības jautājumiem, lai ikviens bērns varētu justies droši gan mājās, gan ārpus tās,” situāciju skaidro Vidzemes reģiona Kārtības policijas biroja priekšnieks Ansis Pumpurs.

Kampaņa “Redzi. Dzirdi. Rīkojies!” tika uzsākta šā gada janvārī. Kampaņas ietvaros notikuši jau divi izglītojošie pasākumi – Valmierā un Gulbenē. Kā pasākumu norises vietu Valsts policijas un Bērnu tiesību aizsardzības inspektori izraudzījušies neierastu vidi – lielākos Vidzemes reģiona tirdzniecības centrus, kurus ikdienā apmeklē gan bērni un jaunieši, gan viņu vecāki. Nākamie kampaņas pasākumi plānoti Cēsīs, Limbažos un Alūksnē.


Populārākie raksti