Rimi pārceļas uz pagaidu noliktavu, lai sāktu loģistikas centra izbūves galveno fāzi

26. Septembris, 2018
Šodien atklāta VGP Latvija jaunā noliktava Ķekavas novadā.

Rimi Latvia loģistikas operāciju pārcelšana uz VGP Latvija jaunajām noliktavām Ķekavas novadā dod zaļo gaismu vērienīgā Rimi Baltijas loģistikas centra darbietilpīgākajam posmam – būvniecības darbu uzsākšanai.

Sākot ar oktobri, Rimi Latvia turpinās nodrošināt preču piegādi no divām noliktavām Ķekavas novadā – jaunatklātajām VGP Latvija telpām Kroņos, kā arī no Dominante park noliktavām, kas jau šobrīd darbojas kā Rimi loģistikas operāciju atbalsta punkts. Tādejādi šobrīd pilnībā pabeigta pārcelšanās no Deglava ielas noliktavas, lai sāktu tās pārbūvi.

Nosakot kritērijus jaunajām VGP Latvija noliktavas telpām, kas veidotas pēc Rimi pasūtījuma, īpaša vērība tika piešķirta tam, lai tās būtu labiekārtotas un piemērotas darbinieku ērtībām – pēc Rimi Latvia specifiskajām prasībām tikai izbūvētas modernas un labiekārtotas darba un atpūtas telpas: ēdamistaba, virtuve, atpūtas telpa, kā arī ģērbtuves ar apsildāmām grīdām. Jauno noliktavu par savu darba vietu jau drīzumā sauks vairāk nekā 540 cilvēki. Lai atvieglotu darbinieku nokļūšanu no viņu mājvietas uz jauno noliktavu, tiks organizēts transports. Tāpat noslēgts līgums par ēdināšanas pakalpojumiem, kas ļaus darbiniekiem saņemt subsidētas siltās pusdienas darba laikā, ka arī nakts maiņās. Tādejādi Rimi kopā ar sadarbības partneriem nodrošinās vienu no lielākajām darba vietām šajā reģionā. 

“Izvēloties loģistikas telpas nākamajiem pāris gadiem, Rimi bija ļoti nozīmīgi atrast vietu, kurai ir ne tikai izdevīgs ģeogrāfiskais novietojums, bet arī atbilstoša un moderna vide tajā strādājošajiem darbiniekiem. Un tas šeit, Ķekavā, ir izdevies. Mums ir ļoti svarīgi, lai pārejas periods, kurā veicam apjomīgos loģistikas centra būvniecības darbus Deglava ielā būtu iespējami sabalansēts un piemērots kā darbiniekiem, tā piegādātājiem,” stāsta Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais. 

VGP Latvija telpas Ķekavas novadā kļūs par mājvietu Rimi loģistikas operācijām līdz pat 2020. gada otrajai pusei, kad plānots pabeigt vērienīgo Deglava loģistikas centra būvniecību. 

Jaunais loģistikas centrs būs nozīmīgs solis uzņēmuma attīstībā, un pēc tā pabeigšanas tuvāko gadu laikā tiks radīti vairāki simti jaunu darba vietu. 

Pēc Rimi loģistikas centra paplašināšanas esošās uzņēmuma noliktavas telpas Rīgā, A. Deglava ielā kļūs trīs reizes lielākas, kopumā sasniedzot 69 130 kvadrātmetru. Šī projekta realizācijā plānots ieguldīt 75 miljonus eiro.

Viens no galvenajiem ieguvumiem pēc projekta pabeigšanas būs videi draudzīgais efekts. Noliktavas izdevīgā atrašanās vieta pozitīvi ietekmēs arī apkārtējo vidi – centralizētā loģistika viena gada laikā ļaus samazināt CO2 izmešu apjomu par apmēram 1300 – 1400 tonnām, ietaupīt teju 500 tūkstošus litru degvielas un nobraukt par 1,35 miljoniem kilometriem mazāku attālumu.

Rimi investīciju projekts Baltijas valstu galvenā loģistikas centra attīstība Rīgā ir viens no investīciju projektiem, kuriem ar valdības lēmumu, projekta realizācijas gaitā, sasniedzot noteiktus kritērijus, tiks piešķirta uzņēmuma ienākuma nodokļu atlaide.

Šobrīd Rimi Latvia tīklā ir 123 piecu formātu veikali: 32 Rimi Hyper, 29 Rimi Super, 26 Rimi Mini, 31 Supernetto un pieci Rimi Express. Rimi un Supernetto veikali darbojas 27 Latvijas pilsētās.


Populārākie raksti