Rimi pārdoto eko sertificēto preču apjoms pieaudzis 3 reizes

06. Marts, 2015

Aizvien pieaugošais ekoloģisko preču piedāvājums, cilvēku rūpes par savu veselību un izpratne par ekoloģisko produktu lomu tās nostiprināšanā ir tikai daži no iemesliem, kuru dēļ pieprasījums pēc ekoloģiski sertificētajiem pārtikas produktiem un sadzīves precēm Rimi Latvia veikalos pēdējo divu gadu laikā ir pieaudzis gandrīz trīs reizes.

No ekoloģiskajiem pārtikas produktiem Rimi pircēji visvairāk iecienījuši pašmāju piena produktus, kuru vidū pieprasītākie ir Tukuma piens ražotie eko jogurti. Tiem seko ekoloģiskā zīdaiņu pārtika, medus, kafija un žāvētie augļi, kā arī Latvijā populārā Lāču saldskābmaize. No nepārtikas precēm visstraujāk pieaudzis pieprasījums pēc ekoloģiskajiem trauku mazgāšanas un mājas uzkopšanas līdzekļiem. Kopumā pircēji visvairāk iecienījuši vietējos, Latvijā ražotos eko produktus, un pieprasītas ir arī Lietuvā, Itālijā un Zviedrijā ražotās eko preces.

Pieprasījumu pēc ekoloģiskajiem produktiem lielā mērā veicina cilvēku pieaugošās rūpes par savu veselību, kā arī interese par videi draudzīgāku dzīvesveidu. „Esam novērojuši, ka mūsu pircēji arvien biežāk pievērš uzmanību produktu marķējumam, lai noskaidrotu gan konkrētā produkta izcelsmi, gan to, vai tas ir ekoloģisks. Protams, vērtējot visu Rimi sortimentu kopumā, eko preces joprojām aizņem vien nelielu daļu, taču tai ir tendence pieaugt un arī uzņēmuma nākotnes plānos ir veicināt ekoloģiskās pārtikas popularitāti, nodrošinot tai vietu Rimi veikalu plauktos. Ņemot vērā pieaugošā patēriņa tendences, Rimi arī šogad turpinās palielināt ekoloģisko produktu klāstu Rimi veikalos. Piemēram, izaugsmes iespējas saredzam tieši eko piena produktu līniju attīstībā”, saka Dace Valnere, Rimi Latvia vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste.

Eiropas Savienībā (ES) ekoloģiskos produktus marķē ar stilizētu lapu no zvaigznēm uz zaļa fona. Tai līdzās ES valstu uzņēmumi var pievienot savas bioloģisko produktu atpazīšanas zīmes, piemēram, Latvijā tas ir “Latvijas eko produkts” ar mums  labi pazīstamo zaļo āboliņa lapu.

Rimi saviem pircējiem piedāvā gan Latvijā ražoto ekoloģisko preču klāstu, gan Rimi privātā preču zīmola I love eco ekoloģisko produktu līniju. Ja 2010. gadā veikalu plauktos bija vien 58 produkti, kam piešķirts eko sertifikāts, šobrīd  Rimi pircēji var izvēlēties jau gandrīz 450 eko preces.
 


Populārākie raksti