Rimi pārtrauc enerģijas dzērienu tirdzniecību nepilngadīgajiem

05. Novembris, 2014

Sākot ar 6. novembri, Rimi Latvia savos veikalos pārtrauks enerģijas dzērienu tirdzniecību nepilngadīgajiem. Šāds lēmums pieņemts, atbalstot mediķu viedokli par enerģijas dzērienu negatīvo ietekmi uz jauniešu veselību. Par aizliegumu nepilngadīgām personām iegādāties enerģijas dzērienus Rimi veikalos vēstīs informatīvi plakāti, kas tiks izvietoti pie enerģijas dzērienu tirdzniecības plauktiem un kasu zonā. Savukārt kasieri pirms pārdot šos dzērienus pircējiem, aicinās uzrādīt personu apliecinošus dokumentus, lai pārliecinātos, vai klients sasniedzis pilngadību.

 

Mediķi jau iepriekš publiski pauduši viedokli, ka enerģijas dzērienu sastāvā ir daudz cukura un vielas, kas rada atkarību. Tie satur tādus stimulatorus kā kofeīns, taurīns, guarana, kuriem pašiem nav enerģētiskās vērtības, bet kas spēcīgi stimulē vielmaiņu un ļoti ātri iztērē organisma krājumus. Strauja rezervju „iztukšošana” var jo īpaši nelabvēlīgi ietekmēt augoša organisma funkcijas. Tāpat lietoti lielos daudzumos vai neatbilstoši, piemēram, slāpju veldzēšanai, enerģijas dzērieni var izraisīt aknu un nieru problēmas kā pieaugušajiem, tā bērniem.

 

Rimi arī iepriekš iesaistījies diskusijās, kur kopā ar ekspertiem un Veselības ministrijas pārstāvjiem mudinājis ierobežot enerģijas dzērienu pārdošanu un lietošanu jauniešu vidū, taču uzņēmums lēmis negaidīt attiecīga likumprojekta apstiprināšanu Saeimā un brīvprātīgi pārtraukt enerģijas dzērienu tirdzniecību nepilngadīgajiem.

 

“Enerģijas dzērienu iegāde visbiežāk ir impulsīvs pirkums – jo īpaši jauniešu vidū. Tāpēc jau vairākus gadus Rimi veikalos enerģijas dzērieni netiek izvietoti kasu zonā. Tāpat mūsu veikalos esam aizlieguši izvietot reklāmas un citu informāciju, kas mudinātu pirkumu grozā likt tieši enerģijas dzērienus. Tā rezultātā ik gadu vidēji par 3 līdz 9% samazinās arī pircēju pieprasījums pēc tiem. Ceram, ka mūsu iniciatīva un pilnīgs tirdzniecības aizliegums nepilngadīgajiem vēl vairāk mazinās enerģijas dzērienu izplatību jauniešu vidū,” stāsta Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.

 

Mediķi atgādina, ka enerģijas dzērienus nedrīkst lietot grūtnieces, māmiņas, kuras baro mazuļus ar krūti, bērni līdz 12 gadu vecumam, cukura diabēta un sirds un asinsvadu slimību pacienti, kā arī cilvēki ar lieko svaru. Tāpat arī tie, kas lieto medikamentus, kuru darbību pastiprina vai nomāc kofeīns


Populārākie raksti