Rimi pētījums: 70% Latvijas iedzīvotāju pēc svētku tēriņiem ievērojami samazinās savus izdevumus

05. Janvāris, 2009

TOP lietas, no kā cilvēki gatavi atteikties pēc svētkiem.


70% iedzīvotāju svētku tēriņi atstājuši nopietnu ietekmi uz ģimenes budžetu, un nākamā gada pirmajos mēnešos viņiem nāksies dzīvot ievērojami taupīgāk, liecina gada nogalē veiktais Rimi pētījums. Vislielākos naudas līdzekļus cilvēki izdevuši, iegādājoties dāvanas un gatavojot svētku maltītes.

Pētījuma rezultāti liecina, ka rīdzinieki, salīdzinājumā ar lauku iedzīvotājiem, svētku svinībām tērējuši daudz vairāk līdzekļu. Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju svētkiem tērējuši 20 – 50 latus, savukārt katrs piektais aptaujātais atzinis, ka viņa izdevumi svētku mielastam, dāvānām un pasākumiem mērāmi 75 – 100 latu robežās. Turpretim 23% aptaujāto svētku organizēšanai atvēlējuši mazāk par 20 latiem.

Vairāk nekā 70% respondentu atzinuši, ka pēc vērienīgajiem svētku tēriņiem 2009. gada pirmajos mēnešos nāksies dzīvot taupīgāk un būtiski pārskatīt savus izdevumus. Gandrīz 60% Latvijas iedzīvotāju nolēmuši taupīt, nepērkot sadzīves priekšmetus un apģērbu, kā arī atsakoties no dažādiem izklaides pasākumiem. Kā nākamās lietas, no kā gatavi atteikties iedzīvotāji taupības nolūkos, ir skaistumkopšanas procedūras un ceļošana. Savukārt katrā trešajā mājsaimniecībā uz galda būs atrodamas pieticīgākas maltītes.

Sievietes nav gatavas atteikties no izklaides pasākumiem, turpretim vīrieši nolēmuši taupīt visās jomās, bet tikai katrs trešais ierobežos savus ceļojumu plānus. Gados vecāki iedzīvotāji atzīst, ka visvairāk taupīs neejot uz izklaides un kultūras pasākumiem, kā arī ēdot pieticīgākas maltītes. Savukārt jaunieši drīzāk atteiksies no jauniem sadzīves priekšmetiem un apģērba, nevis dārgiem ēdieniem un izklaides, liecina pētījuma dati.

TOP lietas, no kā cilvēki gatavi atteikties pēc svētkiem:

1. sadzīves priekšmeti
2. apģērbs
3. izklaides pasākumi
4. skaistumkopšana
5. ceļojumi
6. greznas maltītes


Populārākie raksti